Stal spadła z II- ligowego konia, a za ile spadała?

Image

Wynik finansowy Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola za 2018 i 2019 rok nie był najlepszy.

- Nie komentujemy wyniku sportowego, od tego są mieszkańcy, samorząd i kibice. Skupimy się jedynie na wynikach Zarządu i wkładu finansowego Gminy, ponieważ te powinny być jawne dla wszystkich kibiców, mieszkańców i osób związanych ze sportem w Stalowej Woli. Łączna strata spółki za 2018 i 2019 wyniosła 1 mln 518 tys. zł- mówią w Stowarzyszeniu Nasze Miasto.

Publikujemy więc i my raport po to, żeby mieszkańcy Stalowej Woli mogli sobie zobaczyć ile w ostatnich latach kosztowała nas lokalna piłka nożna.

Kluby piłkarskie na ogół są utrzymywane przez dużych sponsorów. Sponsor płaci, sponsor wymaga i nie jest tajemnicą, że gdy ma się fundusze, łatwiej jest zarządzać klubem i zadbać o jego potrzeby. Stal Stalowa Wola tych pieniędzy nie ma tyle, ile by się chciało.

Łączna strata nadal przekracza w znaczący sposób wartość kapitału własnego. Mamy więc do czynienia z ujemnym kapitałem własnym, Zarząd Spółki wykonując postanowienia art. 233 pkt. 1 KSH wystąpił do Zgromadzenia Akcjonariuszy z wnioskiem o podjęcie uchwały co do dalszego istnienia Spółki. Jak pisze Stowarzyszenie Nasze Miasto:

- W marcu 2020, pomimo wykazania w bilansie Spółki sporządzonym na dzień 31 grudnia 2019 r. straty przewyższającej sumę kapitałów zapasowego i rezerwowego oraz 1/3 kapitału zakładowego, Zgromadzenie postanowiło o dalszym istnieniu Spółki. Wynik finansowy Spółki za 2018 r. zamknął się stratą netto 569 tys. zł 399 zł i 98 gr. Pod koniec roku 2018 Piłkarska Spółka Akcyjna Stal Stalowa Wola została dokapitalizowana. Wyemitowane zostały akcje o wartości 400 tys. zł, które zostały kupione przez Gminę Stalowa Wola. W 2018 roku Piłkarska Spółka Akcyjna na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dostała dotację od Gminy w kwocie 460 tys. zł. Wynik finansowy Spółki za 2019 r. zamknął się prawie milionową stratą netto w kwocie 949 tys. 580 zł i 86 gr. Pod koniec roku 2019 Piłkarska Spółka Akcyjna Stal Stalowa Wola została dokapitalizowana. Wyemitowane zostały akcje o wartości 456 tys. zł, które zostały kupione przez Gminę Stalowa Wola, WtórStal oraz Wtór Steel. W 2019 roku Piłkarska Spółka Akcyjna na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dostała dotację od Gminy w kwocie 1 mln zł- pisze Nasze Miasto.

Ponadto, jak wynika ze sprawozdania, Zarząd planował pokryć obecną stratę za 2019 rok przychodami za wysokie miejsce w programie "Pro Junior System", które dotychczas gwarantowało 400- 500 tys. zł zarobku dla drużyny (oczywiście pod warunkiem utrzymania w II lidze), z pieniędzy z: tytułu umów reklamowych- ok. 900 tys. zł oraz przychodami z tytułu sprzedaży biletów i karnetów po uruchomieniu nowego stadionu- ok. 400 tys. zł, a także wpływami z Gminy Stalowa Wola w wysokości 1 mln zł i wpływami z PZPN pochodzącymi z zakładów bukmacherskich- ok. 100 tys. zł.

Sprawozdania finansowe są analizowane przez biegłego rewidenta. Ten zapoznając się z raportem za 2018 i 2019 rok zwrócił uwagę na niepewność co do zdolności jednostki do kontynuowania działalności w związku z wzrastającą rokrocznie stratą netto, a ta za 2019 rok wyniosła 949 tys. 580 zł i 86 gr. Tym samym w roku 2019 r. zobowiązania krótkoterminowe przewyższały wówczas aktywa obrotowe o kwotę 853 tys. 618 zł i 73 gr.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~---

@jeje
Jak ci się już ostatni raz odbije i napijesz się wody zauważ ,że fakty są jakie są A z nimi dyskutować się nie da Czekamy na wywiad z geniuszem Mateuszem,ale on mówi najczęściej Yyyyyyy,więc może być ciężko.

~jeje

Nudzi wam sie staloweochłapy. tak to do was kierowany post. Pewnie skasujecie. Szukacie sensacji, czy jedziecie na ilość wejśćdo tego posta??.

~---

Mateusz Nowak dyrektorem PCPN!
Stalowe Miasto

Zachęcam wszystkich do przeczytania tego artykułu.
Lucek ma was wszystkich za idiotów i wszystko zakończy modlitwą o pokój ten przykładny katolik.Ale jaja.

~kolejarz

Bravo za absolutorium dla pana N. Wynik za za 2019 marzenie

~ZKS

W Łagowie czy Wiązownicy władcy powiatowi zrobią na pewno wrażenie he he.

~zks

W stowarzyszeniu nasze miasto urzeduja ludzie z poza naszego miasta wiec wypad od Stalowki
STAL STALOWA WOLA WLADCY PODKARPACIA !

~Mieszkaniec

Dareczku jesteś już szerszy niż dłuższy -czas w końcu iść do uczciwej pracyy

~kibic

Nie ma bardziej emocjonalnego sportu jak piłka nożna i dzięki naszej STALÓWCE możemy przeżywać fajne mecze i nie komentuje tu o ostatnim meczu. A ludzie których sport nie interesuje chcą likwidacji piłki w naszym mieście , nawet zaraz po wojnie kiedy POLSKA była w odbudowie wszędzie grano w piłkę nożną i nie tylko. Chcecie oglądać reprezentacje POLSKI jak wygrywa z najlepszymi ale klubów hejterzy nie chcecie

~kibic

A ja tam się cieszę że będziemy grali w 4 lidze.Modliłem się o to i Bóg mnie wysłuchał.

~jasio

a 60 milionuf na podgrzewanom trafke to dzie je uzaposane

~Ha ha ha

Ważne,że pan prezydent na kajaku zadowolony i uśmiechnięty..Co tam jakieś liczby.

~kibic

Do robert , nie masz zielonego pojęcia co wypociłeś w innych miastach naszego rozmiaru prezydenci tych miast to setki milionów na piłkę nożną sponsorują. Nasz PAN PREZYDENT L.N. to groszowo sponsoruje STALÓWKE a mamy jako miasto udziały w tym klubie. Ja uważam że powinniśmy jako miasto 2 razy więcej sponsorować nasz kochany klub. Wszystkie miasta w POLSCE sponsorują swoje drużyny piłki nożnej nawet takie małe NISKO bo dziś nawet w B klasie nikt za darmo piłki nie kopie. Wiem , że w życiu w piłkę nożną nie grałeś bo byś takich głupich wypocin nie wypocił.

~@kibic

Trzeźwiej chłopie ,trzeźwieje już po12

~kibic

Po co produkujecie takie prowokacyjne wypociny nic wam to hejterzy nie da a wręcz odwrotnie jeszcze bardziej mieszkańcy naszego miasta będą głosować na PIS.

~Robert

Po raz trzeci i nie ostatni. Panie Prezydencie bardzo Pana cenie i szanuję ale nie marnuj Pan proszę pieniędzy na piłkę nożną. Bez sensu to jest. Lepiej zainwestować w ubogich, potrzebujących, może też w budownictwo. Co wam ludzie daje piłka nożna? Nic! Idziecie patrzycie jak biegają płacicie za bilet, s naszej kasy miliony wyrzucone w błoto. Piłkarze działacze inkasują wynagrodzenia i mają gdzieś. Czy to nie czyste marnotrawstwo?

~MottodlaElyty

O nierządne królestwo i zginienia bliskie. Kończ już kudłaty nieudaczniku ten amatorski spektakl i oszczędź nam mieszkańcom wstydu na całą Polskę!