Stal spadła z II- ligowego konia, a za ile spadała?

Image

Wynik finansowy Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola za 2018 i 2019 rok nie był najlepszy.

- Nie komentujemy wyniku sportowego, od tego są mieszkańcy, samorząd i kibice. Skupimy się jedynie na wynikach Zarządu i wkładu finansowego Gminy, ponieważ te powinny być jawne dla wszystkich kibiców, mieszkańców i osób związanych ze sportem w Stalowej Woli. Łączna strata spółki za 2018 i 2019 wyniosła 1 mln 518 tys. zł- mówią w Stowarzyszeniu Nasze Miasto.

Publikujemy więc i my raport po to, żeby mieszkańcy Stalowej Woli mogli sobie zobaczyć ile w ostatnich latach kosztowała nas lokalna piłka nożna.

Kluby piłkarskie na ogół są utrzymywane przez dużych sponsorów. Sponsor płaci, sponsor wymaga i nie jest tajemnicą, że gdy ma się fundusze, łatwiej jest zarządzać klubem i zadbać o jego potrzeby. Stal Stalowa Wola tych pieniędzy nie ma tyle, ile by się chciało.

Łączna strata nadal przekracza w znaczący sposób wartość kapitału własnego. Mamy więc do czynienia z ujemnym kapitałem własnym, Zarząd Spółki wykonując postanowienia art. 233 pkt. 1 KSH wystąpił do Zgromadzenia Akcjonariuszy z wnioskiem o podjęcie uchwały co do dalszego istnienia Spółki. Jak pisze Stowarzyszenie Nasze Miasto:

- W marcu 2020, pomimo wykazania w bilansie Spółki sporządzonym na dzień 31 grudnia 2019 r. straty przewyższającej sumę kapitałów zapasowego i rezerwowego oraz 1/3 kapitału zakładowego, Zgromadzenie postanowiło o dalszym istnieniu Spółki. Wynik finansowy Spółki za 2018 r. zamknął się stratą netto 569 tys. zł 399 zł i 98 gr. Pod koniec roku 2018 Piłkarska Spółka Akcyjna Stal Stalowa Wola została dokapitalizowana. Wyemitowane zostały akcje o wartości 400 tys. zł, które zostały kupione przez Gminę Stalowa Wola. W 2018 roku Piłkarska Spółka Akcyjna na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dostała dotację od Gminy w kwocie 460 tys. zł. Wynik finansowy Spółki za 2019 r. zamknął się prawie milionową stratą netto w kwocie 949 tys. 580 zł i 86 gr. Pod koniec roku 2019 Piłkarska Spółka Akcyjna Stal Stalowa Wola została dokapitalizowana. Wyemitowane zostały akcje o wartości 456 tys. zł, które zostały kupione przez Gminę Stalowa Wola, WtórStal oraz Wtór Steel. W 2019 roku Piłkarska Spółka Akcyjna na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dostała dotację od Gminy w kwocie 1 mln zł- pisze Nasze Miasto.

Ponadto, jak wynika ze sprawozdania, Zarząd planował pokryć obecną stratę za 2019 rok przychodami za wysokie miejsce w programie "Pro Junior System", które dotychczas gwarantowało 400- 500 tys. zł zarobku dla drużyny (oczywiście pod warunkiem utrzymania w II lidze), z pieniędzy z: tytułu umów reklamowych- ok. 900 tys. zł oraz przychodami z tytułu sprzedaży biletów i karnetów po uruchomieniu nowego stadionu- ok. 400 tys. zł, a także wpływami z Gminy Stalowa Wola w wysokości 1 mln zł i wpływami z PZPN pochodzącymi z zakładów bukmacherskich- ok. 100 tys. zł.

Sprawozdania finansowe są analizowane przez biegłego rewidenta. Ten zapoznając się z raportem za 2018 i 2019 rok zwrócił uwagę na niepewność co do zdolności jednostki do kontynuowania działalności w związku z wzrastającą rokrocznie stratą netto, a ta za 2019 rok wyniosła 949 tys. 580 zł i 86 gr. Tym samym w roku 2019 r. zobowiązania krótkoterminowe przewyższały wówczas aktywa obrotowe o kwotę 853 tys. 618 zł i 73 gr.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~NORISS

Piłka nożna nie istnieje od lat 80-tych po pierwszej lidze jak stalówka grała, Potem to sama nuda i sam syf szkoda pieniędzy na ten sport w stalowej powinni rozwiązać ten klub A na stadionie robić imprezy to nadbereznemu wychodzi najlepiej pieniądze rozdawać publiczne .

~---

Czego się Nadbereżny nie dotknie obraca się w nic i generuje koszty,a mieszkańców ubywa i ubywa .

~Cała prawda

Czy ty w ogóle zdajesz sobie sprawę jak przeprowadzane są wybory?
Obecnie można było głosować trzy razy.Na pana trzeba mieć wygląd i rozum,a nasz prezydent.No cóż....

~kibic

Do Stalowa Wola, cieciu nie masz o niczym pojęcia a silisz się na pisanie wypocin. PAN FABIANOWSKI , WTOREK LEBIODA wszyscy skończyli AWF. Kiedy skończy się to obrażanie elity z naszego miasta.

~takaprawda

To sa wyniki finansowe za 2018 I 2019, wtedy nie bylo koronawirusa

~takaprawda

Żadne ataki na STALÓWKĘ a tym bardziej na PANA PREZYDENTA L.N. hejterzy nic wam nie dadzą a wręcz odwrotnie dostaniecie jeszcze większy łomot 88 do 12. W poprzednich wyborach przegraliście 77 do 23 ale ciężko pracujecie aby nasz obecny prezydent wygrał 88 do 12.

~kibic

Do e2rd, emerycie o czym ty gęgasz czy ty nie wiesz , że mamy koronawirusa i wszystko zostało zawieszone a to co drukujesz to było pisane przed koronawirusem. Gdyby nie było koronawirusa wszystko by było tak jak pisali ci komentatorzy.

~kibic

Do e2rd, emerycie o czym ty gęgasz czy ty nie wiesz , że mamy koronawirusa i wszystko zostało zawieszone a to co drukujesz to było pisane przed koronawirusem. Gdyby nie było koronawirusa wszystko by było tak jak pisali ci komentatorzy.

~ciekawski

Co to za pseudo stowarzyszenie nasze miasto i gdzie te stowarzyszenie jest za rejestrowane bo nigdzie o tych oszołomach nie można nic znaleźć.

~Stalowy2

100% racji. Dobrze, ze stowarzyszenie NM ujawnia te informacje, inaczej nikt by nie wiedzial o tych wynikach Spółki... Zarzad ze strata 1,5 mln a piłkarze a 3 lidze, gdzie tu wina stowarzyszenia NM, nawet nie komentowali nic przez cale rozgrywki, opublikowali sprawozdanie dopiero po zakonczeniu rozgrywek.

~kibic

Do pseudo sprawiedliwy, nie bądź śmieszny nie da się w dzisiejszych czasach stWorzyć takiej atmosfery na stadionie jak była w czasach gdy w STALÓWCE grali OŻÓG, STRZELEC, WESELAK, NIEMIEC, PĘDLOWSKI, i wielu, wielu innych zawodników często z naszego regionu . Wówczas budowaiiśmy STALÓWKĘ na wiele , wiele lat niektórzy całe życie grali tylko w STALÓWCE. A czy ty pamiętasz jak w STALÓWCE grał ZBYSZEK HNATIO, jaka wtedy była na stadionie atmosfera, mimo że STALÓWKA wtedy gala w obecnej 1 lidze. A ci co tak ich chwalisz 3 razy STALÓWKĘ spuścili do obecnej 1 ligi i to 2 razy po jednym sezonie a raz udało się zagrać 2 sezony w obecnej ekstraklasie. Tylko wtedy byliśmy młodsi a wszystko jak człowiek jest młodszy to wygląda ciekawie, po za tym co mieliśmy wtedy robić jak człowiek nic nie miał. Jakie były w tamtych latach rozrywki w naszym mieście, zastanów się nad tym, raz na dwa tygodnie iść n mecz na stadion. Czy w tamtych latach mogliśmy oglądać w telewizji ligę mistrzów czy mecz polskiej ekstraklasy. Kup sobie NOWINY poniedziałkowe i dowiesz się im wyższa liga tym więcej kibiców a najwięcej tam gdzie ich drużyna gra o coś więcej niż tylko o utrzymanie. W tych pięknych latach naszej piłki płaciłeś co miesiąc podatki na klub jeśli pracowałeś w hucie. A dziś hejterzy nie chcą aby nasze miasto pomagało STALÓWCE aby ten klub jeszcze istniał. Co tu porównywać to co było jeszcze 20 lat z tym co jest dziś a 15 lat temu STALÓWKA spadła z obecnej 1 ligi do 2.

~STALOWA WOLA

@SPRAWIEDLIWY. BARDZO FAJNIE NAPISANE. NIC DODAC NIC UJAC. MASZ 100% RACJI. @e2rds nie zgadzam sie z toba w wielu kwestiach ale cytujesz jakiegos pajaca @kibic ktory uzywa tu tez innych nikow i opowiada o wielkiej Stalowce oraz broni prostakow i burakow kiboli. Ten oszolom pod wieloma nickami opowiada glupoty i sieje zamet. Pewnie to jakis przyglup z gona tych ze Stowarzyszenia. Znawca pilki noznej. Panie Prezydencie zaufal Pan osobom ktore zupelnie nie maja pojecia jak kierowac klubem. Zaden nie skonczyl AWF wielu po zawodowkach W klubie sa tylko dlatego ze kolega ze ktos ze rodzina ze byl pilkarzem. Zadajmy sobie pytanie kim byl wczesniej?. Nowak dewastator Fabianowski beztalencie. obaj gdyby nie ludzie i rodzina byli by nikim. Czy ktos kto niczego nie osiagnol w zyciu bedzie dobrze prowadzil klub? Daliscie wladze ludziom ktorzy nie potrafia nic dobrego zrobic. Sa poprostu nieudacznikami. Daliscie sie zastraszyc ludziom pokroju Pan Zajac ktory was terroryzuje razem z tym Stowaryszeniem. Zgraja debili. Pan Chodorek i Pani Monika Trela sa zakladnikami pomylencow ktorzy zamiast dopingowac swoj klub leja sie po lbach na autostradzie A4. Panie Chodorek dajecie sie zwodzic jakim planem 5 lertnim ktory wymyslil niby Nowak. Ten czlowiek bez was nie potrafi sie nawet podetrzec. Co ten czlowiek moze wymyslec doradzic pomoc jak on polikwidowla klasy sportowe. Czlowiek zero. Mowiliscie ze jest ok Ajak jest? Zadnego planu nie ma i nie bylo. To byl plan aby zamknac usta kibicom i oponentom. Ufacie darmozjadom a pousowaliscie ludzi ktorym Stalowka lezy gleboko w sercu. Ufacie kibolom i terrorystom a zapomnieliscie o prawdziwych kibicach i pilkarzach. Widzialem jedno zdjecie na jednym z meczy jak na trybunie honorowej siedza same menty. Te same ktore doprowadzily pilke nozna i koszykowke w tym miescie do ruiny. Ktore od wielu lat niszcza sport w tym miescie. WSTYD I HANBA.

~Czy to ważne

Biedron z rabiejem to Lucka z połykiem kaczynskiemu brać uczyli tak żeby niczego chłoptaś nie upuścił. Mówią na mieście, że oblał celująco ale wystarczy popatrzeć na niego doświadczenie nie potrzebne z niego wazelina, aż ocieka. Adrian to tak polubił ze co chwilę wpadać do Lucka na koreczka i dzięki temu pnie się chłoptaś w polityce.

~bucior.

Pewnie stadion wynajmą a Stalowka będzie trenować na boisku Sanu w Rozwadowie .

~Tato

Darek pod jakimi nickami sie dziś kryjesz?

Pelele

Do" Czy to ważne " Widzę że masz duże doświadczenie we włażeniu komuś w tyłek i to bez wazeliny.Byłes na praktyce u Biedronia czy u Rabieja?

~-wytyciarz

Nie ma już od dawna żadnej piłki nożnej w Stalowej Woli.Jest posada Nowakai i jeszcze kilku innych,ale pilka?
Ile będziemy teraz płacić 3 ligowym zawodnikom i kto na te mecze będzie chodzil?

e2rds

30 styczeń 2020
Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej pochłonęło ponad 55 mln zł. Przypominamy, że PCPN to nie tylko płyta główna boiska i trybuny. To też kilka mniejszych boisk, drogi wewnętrzne, szatnie, sieci, przyłącza i instalacje, boisko ze sztuczną nawierzchnią z balonem pneumatycznym. Obiekt ma zarabiać na siebie. Trenować na nim mają młodzi ludzie z całej okolicy. Potrzeba więc gospodarza- managera, która podoła trudnym obowiązkom i zdoła tak prowadzić Centrum, żeby zarobiło na siebie i przyniosło zyski.
1 Marca 2020 14:37:53~kibic
Na pewno już musimy zacząc budowe tego hotelu przy Centrum bo wiele drużyn oprzyjeżdża do nas dzień wcześniej przed meczem i ten hotel by przynosił dla klubu mase kasy za noclegi. Po za tym już musimy ruszac z budową tej trzeciej trybuny od strony sztucznej murawy po to aby nie było problemu z licencją na grę w ekstraklasie. Wówczas ten stadion będzie kompletny i wszyscy mieszkańcy będą chodzic z wysoko podniesioną głową z dumy że mieszkają w Stalowej Woli. Tylko zanim zaczniemy budowe tej tybuny musimy tą bramke [ na boisku] odgrodzic od tej nowej trybuny wysokim metalowym płotem tak aby mogły bez problemu odbywac się mecze Stalowki na tym Centrum. Tak czy siak potrzebujemy jeszcze przynajmniej 10 milionów aby ten stadion był kompletny.

1 Marca 2020 14:54:53~kibic
Do miał, chyba coś ci uszło uwadze to Centrum mamy tylko dzięki partii PIS bo gdyby minister sportu nie dołożył do tej inwestycji 15 milionów złotych to miasto nigdy by nie było stac na tą inwestycje.Teraz jeszcze dostaniemy następne 15 milionów ze zwrotu podatku VAT. Ale aby o tych sprawach dyskutowac trzeba wszystko wiedziec.

Miał być zysk a tu same straty.

~koperek

Moim zdaniem i nie tylko moim bo rozmawia sie z kolegami zarzad powinien podpisac umowy ze wszystkimi dotychczasowymi zawodnikami na conajmniej runde jesienna na warunkach takich jakie mieli do tej pory w 2 lidze.Pozniej oczywiscie sami zdecyduja czy zechca nadal grac ale te pol sezonu sami zawodnicy w ramach honoru powinni wypracowac taka przewage aby ewentualne odejscia zima nie byly bolesne.Najlepiej jednak aby nikt nie odchodzil do konca rudy i w taki sposob zrewanzowac sie wszystkim .Zdabeda tym samym szacunek,awans i sympatie na nowo.Ja bym tak postapil.Zarzad nie powinien obnizac im kontraktow mimo ze to trzecia liga.Wierze ze wywalczyliby awans.

wytacarz

Sprawiedliwy masz 100% RACJI...bardzo dobrze to skomentowales...Mam nadzieję że piłka nożna W STALOWEJ Woli nie podzieli losu koszykówki doprowadzonej do upadku kilka lat temu.SZKODA BY BYŁO.

~Lost

Przynajmniej na kajakach dobrze się znają ci nieudacznicy. Pobawili się w prowadzenie klubu i spuścili o klasę niżej. Jak zostaną rozliczone straty z ostatnich lat? Jak teraz chcą zachęcić kogokolwiek do wspierania piłki w mieście? Kiedyś w ramach ZKS było bagno, teraz jako PSA to jest jeszcze gorzej. Jak sobotnia impreza po meczu? Wszyscy zadowoleni?

~Czy to ważne

Widzę, że ten partyjny towarzysz na smyczy TW Balbiny, mierny ale wierny, doprowadzi swoimi klub nie do 4 ligi ale do upadku, bankructwa i rozwiązania a stadion przejmie jakąś firma za bezcen kiedy lucek już będzie pod Warszawą wlazil w tyłek bez wazeliny emerytowi z Żoliborza.

wyborca

Prawda znana od lat. Aby grać, trzeba brać.

~Polak

Fabianowski i Nowak dostali drugą szansę

~~Radny

Nie gaś się, równia pochyła zaczęła się już kilka lat temu za Szy.skiego. POnadto chcieliście stadionu za 6p milionów to piłkarze musieli grać na wyjeździe. Ale ta strata i tak nie powinna być taka duża, miasto prawie 3 miliony wpompowuje w 2 lata, rekompensując tym samym stratę za brak stadionu. analizuj cyfry, a nie namawiasz to przemocy

~Sprawiedliwy

Hmm... Dla jasności powinni zrobić referendum wśród mieszkańców miasta kto chce płacić na ten sport a kto nie i by było jasne lub jak kto woli czarno na białym. Kasa jaka idzie na piłkę myślę że nie jest aż tak duża. W większych miastach dają więcej i żyją - co za tym idzie wyniki. U nas tego nie ma.

Co do tego co się dzieje w Stali, kiedyś się utożsamiałem z tym klubem, dzisiaj jest mi to obojętne. Zmiana herbu, powstanie PSA, przez stare długi ZKS, brak klimatu, być może spowodowane tą całą pandemią. Ale wracając lata wstecz kiedyś było lepiej grali wychowankowie, klimat na stadionie był bo czuć było że każdy ze sobą był związany poprzez klub. Dzisiaj to takie nijakie, niby ludzie chodzą ale coraz mniej, większość to jakieś przypadki nie ma tego fanatyzmu co kiedyś. Piłkarze to zaciąg nie wiadomo skąd bez zobowiązań. Wychowankowie gryźli trawę, aby tylko wygrać. Grali dla siebie, dla mieszkańców dla barw i naszego miasta.

Sam fakt że nie ma klimatu w tym klubie świadczy chociażby o tym jak się traktuje byłych wychowanków, byłych piłkarzy. Tych co tu grali przez lata i chodzą na mecze można policzyć na palach jednej ręki no góra dwóch. Ci piłkarze którzy oddawali tu litry potu na boisku już się nie utożsamiają z tym klubem jak to robili gdy biegali za piłką pytanie dlaczego ? lub przez co ? co się takiego stało w tym klubie że nie skupia przy sobie ludzi którzy byli z tym związani od lat.

Ci starsi co pamiętają czasy 2 ligi przed awansem do ekstraklasy pewnie by mi przyznali rację że kiedyś i mieliśmy dobrych piłkarzy i mieliśmy sponsorów nawet w postaci HSW czy mniejszych firm i byli też ludzie zwykli społecznicy którzy dla klubu się poświęcali. Zobaczcie jak działa Stowarzyszenie kibiców jest to tylko garstka ludzi, jak działa zarząd Stali czy członkowie klubu którzy płacą co miesiąc składki. Jest to zalążek, kropla w morzu potrzeb. Jeden tego nie udźwignie potrzebny jest sztab ludzi.

Klimat na piłkę w Stalowej Woli zamarł - gdzieś sobie śpi - czeka może na lepsze czasy lub sponsora z prawdziwego zdarzenia. Miasto ma udziały w klubie - ale czy miasto to jest dobry wybór na to by prowadzić klub ? to jest chwilowy zastrzyk finansowy kiedyś się skończy. Tu potrzeba ludzi z pasją , ludzi którzy się znają na piłce. Kibice jedynie krzyczą - ok chwała im za to - ale w taki sposób nie robi się atmosfery. Trzeba działać, chociażby robić reklamę. Jeden drugiego przyciągać, namawiać. A tu przyjdziesz na mecz, ktoś Cię zwyzywa od ch..uj..ów itp itd. Paru baranów się ponapina przy płocie, matka z dzieckiem czy cała rodzina jak to widzi od razu pierwsze co lepsze jeden mecz i więcej nie przychodzi. Jest wiele plusów ale więcej jest minusów takiego zachowania. Najważniejsza frekwencja i szacunek jeden do drugiego, bez tego nie będzie klimatu, nie będzie sponsora. Bo co innego lub kto inny może sprowadzić tu sponsorów jedynie kibice i pełne trybuny. Ja jedynie mogę życzyć Stali powrotu do II ligi tam gdzie jest ich miejsce. A co dalej zobaczymy...

~Mieszkaniec

Narodowi czempioni sprawdzają się w tych trudnych dniach.

~olo

Wygramy, wygramy , wygramy
Giebułtów pokonamy !

~Radny

Nie trzeba być fachowcem by wiedzieć że przez 2 lata klub grał na obcych stadionach. Ale PO CO JA TO PISZĘ PRZECIEŻ NADCHODZI WŁAŚNIE TEN CZAS ABY RAX NA ZAWSZE SKOŃCZYĆ DZIAŁALNOŚĆ GÓWNIANYCH PIRTALI STALIWE MIASTO I TEGO OPZYCYJNEGO STOWARZYSZENIE.... KIBICE NIE MA NA CO CZEKAĆ DO ROBOTY...!!!

~olo

Już niedługo podczas zaciętych batalii z Jutrzenką Giebułtów będzie się roznosić po całym Giebułtowie : Stal ZKS południa panem jest