Stal spadła z II- ligowego konia, a za ile spadała?

Image

Wynik finansowy Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola za 2018 i 2019 rok nie był najlepszy.

- Nie komentujemy wyniku sportowego, od tego są mieszkańcy, samorząd i kibice. Skupimy się jedynie na wynikach Zarządu i wkładu finansowego Gminy, ponieważ te powinny być jawne dla wszystkich kibiców, mieszkańców i osób związanych ze sportem w Stalowej Woli. Łączna strata spółki za 2018 i 2019 wyniosła 1 mln 518 tys. zł- mówią w Stowarzyszeniu Nasze Miasto.

Publikujemy więc i my raport po to, żeby mieszkańcy Stalowej Woli mogli sobie zobaczyć ile w ostatnich latach kosztowała nas lokalna piłka nożna.

Kluby piłkarskie na ogół są utrzymywane przez dużych sponsorów. Sponsor płaci, sponsor wymaga i nie jest tajemnicą, że gdy ma się fundusze, łatwiej jest zarządzać klubem i zadbać o jego potrzeby. Stal Stalowa Wola tych pieniędzy nie ma tyle, ile by się chciało.

Łączna strata nadal przekracza w znaczący sposób wartość kapitału własnego. Mamy więc do czynienia z ujemnym kapitałem własnym, Zarząd Spółki wykonując postanowienia art. 233 pkt. 1 KSH wystąpił do Zgromadzenia Akcjonariuszy z wnioskiem o podjęcie uchwały co do dalszego istnienia Spółki. Jak pisze Stowarzyszenie Nasze Miasto:

- W marcu 2020, pomimo wykazania w bilansie Spółki sporządzonym na dzień 31 grudnia 2019 r. straty przewyższającej sumę kapitałów zapasowego i rezerwowego oraz 1/3 kapitału zakładowego, Zgromadzenie postanowiło o dalszym istnieniu Spółki. Wynik finansowy Spółki za 2018 r. zamknął się stratą netto 569 tys. zł 399 zł i 98 gr. Pod koniec roku 2018 Piłkarska Spółka Akcyjna Stal Stalowa Wola została dokapitalizowana. Wyemitowane zostały akcje o wartości 400 tys. zł, które zostały kupione przez Gminę Stalowa Wola. W 2018 roku Piłkarska Spółka Akcyjna na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dostała dotację od Gminy w kwocie 460 tys. zł. Wynik finansowy Spółki za 2019 r. zamknął się prawie milionową stratą netto w kwocie 949 tys. 580 zł i 86 gr. Pod koniec roku 2019 Piłkarska Spółka Akcyjna Stal Stalowa Wola została dokapitalizowana. Wyemitowane zostały akcje o wartości 456 tys. zł, które zostały kupione przez Gminę Stalowa Wola, WtórStal oraz Wtór Steel. W 2019 roku Piłkarska Spółka Akcyjna na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dostała dotację od Gminy w kwocie 1 mln zł- pisze Nasze Miasto.

Ponadto, jak wynika ze sprawozdania, Zarząd planował pokryć obecną stratę za 2019 rok przychodami za wysokie miejsce w programie "Pro Junior System", które dotychczas gwarantowało 400- 500 tys. zł zarobku dla drużyny (oczywiście pod warunkiem utrzymania w II lidze), z pieniędzy z: tytułu umów reklamowych- ok. 900 tys. zł oraz przychodami z tytułu sprzedaży biletów i karnetów po uruchomieniu nowego stadionu- ok. 400 tys. zł, a także wpływami z Gminy Stalowa Wola w wysokości 1 mln zł i wpływami z PZPN pochodzącymi z zakładów bukmacherskich- ok. 100 tys. zł.

Sprawozdania finansowe są analizowane przez biegłego rewidenta. Ten zapoznając się z raportem za 2018 i 2019 rok zwrócił uwagę na niepewność co do zdolności jednostki do kontynuowania działalności w związku z wzrastającą rokrocznie stratą netto, a ta za 2019 rok wyniosła 949 tys. 580 zł i 86 gr. Tym samym w roku 2019 r. zobowiązania krótkoterminowe przewyższały wówczas aktywa obrotowe o kwotę 853 tys. 618 zł i 73 gr.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~B.l.u.e

Też słyszałem że tak może być jak pisze Hutnicza

Hutnicza

Jutro będziecie wszyscy zdziwieni

~Do~Hutnicza

W Twoich snach, 3 liga i tyle

~Alibabaaba

Nowak!!! cos ty narobił?
Chłopie tyle kasy brać za prezesa? I zadłużać klub. Prawdziwy z ciebie kibic.

~Hutnicza

Może by na pierwszą przerzucić .

Hutnicza

Wiem nioficjalnie że Fabianowski poleci ze stanowiska ale dziwnym cudem zostajemy w 2 lidze ze wzgledu na nieparzystą liczbę drużyn

~Lol

Jeszcze nie spadła :]... umiech

~TOMEK

Wszyscy mający honor działacze klubowi byli piłkarze do dymisji.Ale moim skromnym zdaniem są to osoby bez kręgosłupa moralnego.

~-Jeje

Jak nie spadną to tym bardziej będa na nich wymiotować Nikt was na poważnie nie weźmie.Jestescie nieobliczalni.

~Jeje

Jeszcze nie spadli hejterzy. Ponoć ma się zmienić liga i coraz więcej wskazuję, że zostaną w II lidze.

~

Piszą już oficjalnie na Onet .,że w bijatyce na A4 byli pseudokibice ze Stali Stalowa Wola.

~Ufo

Sukces goni sukces! Honor zastąpiło honorarium, a odwaga jest porównywalna z odważnikiem. Tak trzymać nasi wodzowie.

~Do~kibic

Kibic, Prawie 60 mln w 2 lata dostaliscie na rozwój i infrastrukture, wszysto w chu..a. Jeszcze placzecie, ze opozycja winna. Dostaliscie lokal za free. Rozliczajcie winnych, a nie szukacie kozlow ofiarnyych.

~Tom

To było dobrze zainwestowane 50 milionów co nie.

~Jacek

Do Wyborca to jest temat o piłce nożnej a nie wyludnianiu cieciu

wyborca

Przypominam, że miasto drastycznie się wyludnia i dotychczas nie podjęto żadnych kroków, aby ten trend odwrócić. A kiedyś Stalowa Wola była II najbardziej liczącym się miastem w województwie po Rzeszowie. A teraz... nawet uczelnie się zwijają.

wyborca

Sport zawodowy powinien działać na zasadach rynkowych. Jeśli klub nie potrafi pozyskać sponsorów, dobrych zawodników ani klientów (m.in. kibiców), to upada tak jak każda inna firma. Dlaczego miasto ma dokładać do interesu? Jakie ma z tego korzyści? Czy przez to powstanie więcej miejsc pracy? Miasto przestanie się wyludniać? Młodzi przestaną wyjeżdżać? Zainwestują tu firmy? To jest kasa wyrzucona w błoto. W zamian można dofinansować uczelnie, poszerzyć ofertę edukacyjną, wydzielić nowe tereny pod budownictwo mieszkaniowe (dużo terenów pod VIVO i w stronę Turbii), stworzyć warunki do biznesu, zainwestować w nowe technologie. To jest przyszłość.

Stalówka to kiedyś była marka, ale każda gwiazda kiedyś gaśnie. Jeśli chcecie wskrzesić piłkę nożną, to zacznijcie od podstaw, czyli od wyszkolenia wychowanków. Kilka - kilkanaście lat ciężkiej pracy i może znów będziemy w I lidze.

~olo

Wszystko git tylko hejtery ' hejtujo ". Koszykówka na dnie, piłkarze miał być awans w ciągu paru lat do ekstraklasy a jest plaskacz i zlot do 3 ligi, kibolstwo matolstwo pośmiewisko na całą Polskę.

~Czy to ważne

Nadberezny stworzył układ wzajemnej pomocy swoim kolesiom żeby pewnie jak najwięcej wyprowadzić pieniedzy później ogłosić upadłość, zawinąć więcej lewizny i śpi erd ol IC do Warszawy i kaczynskiemu laskę robić.

~fadeh

Kbice ciesza się z tego spadku bo będą derby z Siarka.Co do stadionu to trybuna Szlezaka była wystarczajaca ,bo na mecze chodzi przeważnie około 500 osob.

~STALOWA WOLA

@kibic petaku. Myslisz ze zmieniles nick z rzecznikakks na kibic to cie nikt nie rozpozna. Takich jak ty debili to ja demaskuje po pisowni. Jestes idiota Wez sie juz nie gas. Masz tyle pojecia ile zjesz. Nie masz pojecia o niczym a myslisz ze wiesz. Zmieniles nick bo kazdy wie ze pierdzieliles dyrdymaly przez ostatnie miesiace. Wielka Stalowka. Taka wielka ze spadla. Nowak i Fabianowwki juz dawno powinni zostac usunieci. Ludzie ktorzy nie maja honoru a nadodatek jada na kolesiostwie. Co oni osiagneli?? Kim byli do dzis?? Oni ten klub maja stawiac na nogi? Czy was juz tam poje....?? A co tam robi Zajac?? Dlaczego Pan CHmura tydzien przed rozgrywkami oglasz ze runda sie zaczyna? Co wy robicie z pilka? coscie zrobili z koszem? Co wy robicie ze sportem w tym miesacie??

~Tato

Dareczek to się nie nadaje do tarcia chrzanu.

~----

Fajne czubki.
Później musi się skończyć grypa,a gdyby nie wszystkie sprzedane mecze bylibyśmy bohaterami Stalowa Wola City.

~lola

Ja podziwiam ogromny wkład PZPN w działalność spółki. Zastanawia mnie czy prezes jednej firmy WtórStal i drugiej WtórStil nie zrobili biznesu życia kupując akcje tej dołującej spółeczki. Kto im doradzał by robić taki deal? Miasto jak widać robi szalone postępy w dokapitalizowaniu spółki córki a interes podobny jest do tego, który zrobił onegdaj niejaki Zabłocki na mydle. Pozostaje otwartym pytanie kiedy pan LN wprowadzi spółkę na GPW(skoro emitują już akcje)?

~RZECZNIKKKS

Żeby nasze CENTRUM SPORTOWE przynosiło potężne zyski najpierw musi się skończyć ten koronawirus.

~kibic

Spadliśmy bo mecz był sprzedany ale to wina i trenera bo już po 10 minutach było widać kto jest sprzedawczykami.

~kibic

Spadliśmy bo mecz był sprzedany ale to wina i trenera bo już po 10 minutach było widać kto jest sprzedawczykami.

~takaprawda

Do jabar, masz 100 procent racji ilu tu komentatorów proponowało darusiowi aby startował na prezesa STALÓWKI ale hejter tylko do hejtu się nadaje. Do cała prawda , tak hejterze dobrze wybory są przeprowadzane jak pseoudoopozycji uda się wygrać choć ostatnio to już dawno było może 10 lat temu.

~@jabar

O tym trzeba było pomyśleć jak był na to czasTeraz to już nie ma co zbierać .

jabar

tu się wszyscy znają na ekonomii, może jeden z was podjął by się zarządzania tym obiektem, krytykować to każdy potrafi, jestem ciekaw który z krytyków ma jakieś pozytywne osiągnięcia w zarządzaniu