Stal spadła z II- ligowego konia, a za ile spadała?

Image

Wynik finansowy Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola za 2018 i 2019 rok nie był najlepszy.

- Nie komentujemy wyniku sportowego, od tego są mieszkańcy, samorząd i kibice. Skupimy się jedynie na wynikach Zarządu i wkładu finansowego Gminy, ponieważ te powinny być jawne dla wszystkich kibiców, mieszkańców i osób związanych ze sportem w Stalowej Woli. Łączna strata spółki za 2018 i 2019 wyniosła 1 mln 518 tys. zł- mówią w Stowarzyszeniu Nasze Miasto.

Publikujemy więc i my raport po to, żeby mieszkańcy Stalowej Woli mogli sobie zobaczyć ile w ostatnich latach kosztowała nas lokalna piłka nożna.

Kluby piłkarskie na ogół są utrzymywane przez dużych sponsorów. Sponsor płaci, sponsor wymaga i nie jest tajemnicą, że gdy ma się fundusze, łatwiej jest zarządzać klubem i zadbać o jego potrzeby. Stal Stalowa Wola tych pieniędzy nie ma tyle, ile by się chciało.

Łączna strata nadal przekracza w znaczący sposób wartość kapitału własnego. Mamy więc do czynienia z ujemnym kapitałem własnym, Zarząd Spółki wykonując postanowienia art. 233 pkt. 1 KSH wystąpił do Zgromadzenia Akcjonariuszy z wnioskiem o podjęcie uchwały co do dalszego istnienia Spółki. Jak pisze Stowarzyszenie Nasze Miasto:

- W marcu 2020, pomimo wykazania w bilansie Spółki sporządzonym na dzień 31 grudnia 2019 r. straty przewyższającej sumę kapitałów zapasowego i rezerwowego oraz 1/3 kapitału zakładowego, Zgromadzenie postanowiło o dalszym istnieniu Spółki. Wynik finansowy Spółki za 2018 r. zamknął się stratą netto 569 tys. zł 399 zł i 98 gr. Pod koniec roku 2018 Piłkarska Spółka Akcyjna Stal Stalowa Wola została dokapitalizowana. Wyemitowane zostały akcje o wartości 400 tys. zł, które zostały kupione przez Gminę Stalowa Wola. W 2018 roku Piłkarska Spółka Akcyjna na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dostała dotację od Gminy w kwocie 460 tys. zł. Wynik finansowy Spółki za 2019 r. zamknął się prawie milionową stratą netto w kwocie 949 tys. 580 zł i 86 gr. Pod koniec roku 2019 Piłkarska Spółka Akcyjna Stal Stalowa Wola została dokapitalizowana. Wyemitowane zostały akcje o wartości 456 tys. zł, które zostały kupione przez Gminę Stalowa Wola, WtórStal oraz Wtór Steel. W 2019 roku Piłkarska Spółka Akcyjna na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dostała dotację od Gminy w kwocie 1 mln zł- pisze Nasze Miasto.

Ponadto, jak wynika ze sprawozdania, Zarząd planował pokryć obecną stratę za 2019 rok przychodami za wysokie miejsce w programie "Pro Junior System", które dotychczas gwarantowało 400- 500 tys. zł zarobku dla drużyny (oczywiście pod warunkiem utrzymania w II lidze), z pieniędzy z: tytułu umów reklamowych- ok. 900 tys. zł oraz przychodami z tytułu sprzedaży biletów i karnetów po uruchomieniu nowego stadionu- ok. 400 tys. zł, a także wpływami z Gminy Stalowa Wola w wysokości 1 mln zł i wpływami z PZPN pochodzącymi z zakładów bukmacherskich- ok. 100 tys. zł.

Sprawozdania finansowe są analizowane przez biegłego rewidenta. Ten zapoznając się z raportem za 2018 i 2019 rok zwrócił uwagę na niepewność co do zdolności jednostki do kontynuowania działalności w związku z wzrastającą rokrocznie stratą netto, a ta za 2019 rok wyniosła 949 tys. 580 zł i 86 gr. Tym samym w roku 2019 r. zobowiązania krótkoterminowe przewyższały wówczas aktywa obrotowe o kwotę 853 tys. 618 zł i 73 gr.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~???

Ale kwiczą.Przeciez cały czas klub reprezentował dno Na co liczyli?

~----

RZECZNIK KKS Masz grupę czy nawalony jesteś? Wiesz ile Stalowa ma mieszkańców?

e2rds

kibic, idiotów nie sieją, sami się rodzą, w tym moim pisaniu jedno jest moje zdanie, większość do jest wizjonera kibica vel pseudointeligenta. Obrażasz się na swoje wizje, życzę dalszych sukcesów wazeliniarskich i dalej nie odpowiedziałeś kto kłamał.

~---

Takich wariatów jak J 23 trochę tu jest.
Nie pijcie tyle kibice. Tych bez grupy zapraszam do przeczytania i niech to będzie dla was przestrogą.

~RZECZNIKKKS

Do pseudo sprawiedliwy, ja wszystko doskonale rozumiem tylko ty nic nie rozumiesz . Bo po pierwsze porównujesz miasta pół milionowe z 70 tysięcznym miastem STALOWĄ WOLĄ. Po drugie WIDZEW to marka europejska , grali w lidze mistrzów EUROPY. A RUCH CHORZÓW to kilkanaście razy był mistrzem POLSKI i obecnie gra w 5 lidze tam gdzie nasi juniorzy. Wyobrażasz co by się działo w naszym mieście jak by STALÓWKA grała ligowe mecz w PYSZNICY czy PRZYSZOWIE? Po za tym w ŁODZI na WIDZEWIE urząd miasta wybudował stadion na ponad 20 tysięcy kibiców a, że to klub z wielkimi tradycjami to sympatycy WIDZEWA rzucili się na karnety i sprzedano prawie 20 tysięcy karnetów a to już jest sponsor. Bo policz 20 tysięcy razy 15 złotych co 2 tygodnie to daje klubowi w skali miesiąca 600 tysięcy tylko z biletów co miesiąc. Gdyby STALÓWKA miała co miesiąc 600 tysięcy to dziś grali byśmy w ekstraklasie. Tak że skończ z bredniami.

~RZECZNIKKKS

Do pseudo sprawiedliwy, ja wszystko doskonale rozumiem tylko ty nic nie rozumiesz . Bo po pierwsze porównujesz miasta pół milionowe z 70 tysięcznym miastem STALOWĄ WOLĄ. Po drugie WIDZEW to marka europejska , grali w lidze mistrzów EUROPY. A RUCH CHORZÓW to kilkanaście razy był mistrzem POLSKI i obecnie gra w 5 lidze tam gdzie nasi juniorzy. Wyobrażasz co by się działo w naszym mieście jak by STALÓWKA grała ligowe mecz w PYSZNICY czy PRZYSZOWIE? Po za tym w ŁODZI na WIDZEWIE urząd miasta wybudował stadion na ponad 20 tysięcy kibiców a, że to klub z wielkimi tradycjami to sympatycy WIDZEWA rzucili się na karnety i sprzedano prawie 20 tysięcy karnetów a to już jest sponsor. Bo policz 20 tysięcy razy 15 złotych co 2 tygodnie to daje klubowi w skali miesiąca 600 tysięcy tylko z biletów co miesiąc. Gdyby STALÓWKA miała co miesiąc 600 tysięcy to dziś grali byśmy w ekstraklasie. Tak że skończ z bredniami.

~J23

Panowie i Panie z naszego miasta usuńcie belkę ze swoich oczu a potem zajmijcie się czyjąś igłą!!!
GAŁY MACIE WYBAŁUSZONE Z BEZRADNOŚCI I ZAPALCZYWOŚCI,GUL WAM WYWALIŁO PO WYBORACH SIĘ POGORSZYŁO??? PO-KO U KORYTKA NIE BĘDZIE!!! BOLAŁA I BOLI WAS POLSKA NORMALNOŚĆ ZAWSZE I WSZĘDZIE!!!
Macie tak wiele na sumieniu szczególnie wasz Prezio były bajkopisarz kuratorek od czczych wywiadów ,
i fantazji pod wiadomym wpływem OGNISTYCH FANTAZJI ,jesteście zbiorem lemingów i frustratów, nieudaczników i manipulatorów ,którzy umieją tylko krytykować a to potrafi każdy kwalifikacji do tego nie trzeba tak jak wasz Idol Rafałek MENAGO OD OCZYSZCZALNI CZAJKA TO KOLEJNA JEGO BAJKA w obiecane i w słowa wszystko się zmieści żeby to były jeszcze mądre treści!!! A tam "0" ROZUMU POSUCHA UMYSŁOWA !!! I NIECH SIĘ WASZA MIERNOTA DO LAMUSA SCHOWA!!!

PonuryLemur

Fajna taka spółka smiech2 Z resztą jak cały PiS . Wszystko na kredyt i za nasze, a jak przychodzi rozliczenie to sukcesem może być ... To że może nie spadniemy smiech2 Tłumaczenie dla TheBilli co roku w plecy :( firm w mieście/regionie od zawalenia żeby nie znaleźć sponsorów którzy pokryją kosztów sprowadzenia zawodowców ze wsi to w zasadzie po co ten zarząd i a co bierze kasę ? JPDL ...***** ***

~Informator

Właśnie PCPN zarobi bo Stal i Resovia będą go wynajmować

~---

Jack
No coś ty jaki spadek AwansMoze extraklasa Nowak awansował też na dyrektora .
A później unieważnimy jak będziemy tylko chcieli chrzest Polski .Wszystko się da.
Czytaliście o ustawie depozytowej?Chcą nam zbrać paszporty.

~kibic

Jest nadzieja na I ligę w Stalowej Woli w tym sezonie, dwie rzeszowskie drużyny walczą w barażach i gdyby im się udało to otrzymali licencje na grę w I lidze na stadionie w Stalowej Woli. Trzymamy kciuki za Stal Rzeszów i Aplan Resovię Rzeszów. Dla normalnych kibiców i fanów piłki nożnej to wielka gratka. ja bardzo cieszę się z powrotu do ekstraklasy Stali Mielec, bo kibicuje im od lat ale też jestem wiernym kibicem Stalówki i jakoś to godzę. W bezpośrednich meczach kibicuje Stalówce a tak to obu drużynom. Można -można.

~---

Lucek na tym kajaku taki szczęśliwy Po przegranym meczu piękna i aktywna niedziela,Elfy fruwają przed oczami.
Ale na poważnie to odrobinę honoru Przegraliśmy to przegrali.
Jest takie Nagranie jak Nowak mówi,że Dadok odszedł tylko się podszkolić,ale wróci do nas .Coś mi się zdaje ,że nie wróci No..ale może się mylę

~Jack

Jaki spadek??
W środę, wobec tego, ze w 2. lidzie miałaby grać nieparzysta liczba klubów może zostać postanowione na spotkaniu PZPN, że jednak nie spadamy.
I dobrze bo byłoby to niesprawiedliwe, ten spadek.

~Bzc_srajda

Jak się wypniecie to zostaniecie, wszystko tak potraficie załatwić umiech

~Resor

Przecież to całe stowarzyszenie to grupa hejterów, wiecznie niezadowolonych malkontentów.
Kumple lokalnej opozycji, łażą nawet na wspólne 8-osobowe kartoniady pod sądem czy czytanie w parku.
Nasze Miasto to tak naprawdę odnoga stalowowlskiej opozycji, która służy do bicia w prezydenta Nadbereżnego, opluwania go wiecznego, pod płaszczykiem oddolnego ruchu społecznego.

~Do hejterów

Żebyście się w środę nie zdziwili, jak się okazać może że zostajemy w lidze 2.

~Sal

Stal spadła... Hehehe idę o zakład że grać będzie dalej w II lidze. Na nic wasze dyrdymały z przed dwóch lat.

~hello

lócek śmieje się szyderczo w kajaku a kibole myślą,że go piłka nożna interesuje.Jego tylko interesuje żeby zdobyć garstkę głosów od pseudokibiców.Kudłaty powinien jeszcze wstawić na fb zdjęcia w piaskownicy z łopatką i wiadereczkiem na błoniach

~obiektywny

Do STALOWA WOLA
Meczem Stal Stalowa Wola-GKS tym bardziej powinien zająć się prokurator

~STALOWA WOLA

meczem widzew znicz oraz lech 2 blekitni powinien sie zajac Prokurator.

~kołomyja

Trzeba się napić.

~siwy

to jest polska

Mariusz77

W normalnym kraju przy takim "wyniku" ( spadku ) caly zarząd klubu zostaje zdymsjowany lacznie z prezesem .
A u nas dostana premię .....

~Sprawiedliwy

~kibic
Do pseudo sprawiedliwy, nie bądź śmieszny nie da się w dzisiejszych czasach stWorzyć takiej atmosfery na stadionie jak była w czasach gdy w STALÓWCE grali OŻÓG, STRZELEC, WESELAK, NIEMIEC, PĘDLOWSKI, i wielu, wielu innych zawodników często z naszego regionu . Wówczas budowaiiśmy STALÓWKĘ na wiele , wiele lat niektórzy całe życie grali tylko w STALÓWCE. A czy ty pamiętasz jak w STALÓWCE grał ZBYSZEK HNATIO, jaka wtedy była na stadionie atmosfera, mimo że STALÓWKA wtedy gala w obecnej 1 lidze. A ci co tak ich chwalisz 3 razy STALÓWKĘ spuścili do obecnej 1 ligi i to 2 razy po jednym sezonie a raz udało się zagrać 2 sezony w obecnej ekstraklasie. Tylko wtedy byliśmy młodsi a wszystko jak człowiek jest młodszy to wygląda ciekawie, po za tym co mieliśmy wtedy robić jak człowiek nic nie miał. Jakie były w tamtych latach rozrywki w naszym mieście, zastanów się nad tym, raz na dwa tygodnie iść n mecz na stadion. Czy w tamtych latach mogliśmy oglądać w telewizji ligę mistrzów czy mecz polskiej ekstraklasy. Kup sobie NOWINY poniedziałkowe i dowiesz się im wyższa liga tym więcej kibiców a najwięcej tam gdzie ich drużyna gra o coś więcej niż tylko o utrzymanie. W tych pięknych latach naszej piłki płaciłeś co miesiąc podatki na klub jeśli pracowałeś w hucie. A dziś hejterzy nie chcą aby nasze miasto pomagało STALÓWCE aby ten klub jeszcze istniał. Co tu porównywać to co było jeszcze 20 lat z tym co jest dziś a 15 lat temu STALÓWKA spadła z obecnej 1 ligi do 2.

Śmieszny w czym ? Widzew może zrobić atmosferę - może, na Ruchu mogą chodzić kibice - mogą a u nas nie zresztą nie chce mi się już pisać na ten temat szkoda czasu chyba coś zle zrozumiałeś.

~Hutnicza

Plus z główką coś nie tak ,ale przyzwyczailiśmy się .

Hutnicza

Ale się nie opłaca kibicowsko do jesteśmy jednym z ciekawszych klubów w 2 lidze i derby z Motorem . Plus pomoc w awansie Bońkowego Widzewa

wyborca

Da się przeprowadzić rozgrywki z nieparzystą liczbą drużyn, ale w każdej kolejce 1 drużyna nie gra.

Wikipedia: Round-robin tournament, System kołowy

~---

Hutnicza,to jakbyś chciał się napić ,kiedy ci gębę włożyli do szamba.

~Kai

Jaka 3 liga ?. Przecież z trzeciej spadli. My mieszkańcy dziękujemy za taki piękny stadion, nie potrzebny nikomu. A spłacać i utrzymywać trzeba. To wszystko dzięki prezydentowi i radzie miasta.

Hutnicza

W skrócie bedą piłkarskie jaja ale z happy endem