Stal spadła z II- ligowego konia, a za ile spadała?

Image

Wynik finansowy Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola za 2018 i 2019 rok nie był najlepszy.

- Nie komentujemy wyniku sportowego, od tego są mieszkańcy, samorząd i kibice. Skupimy się jedynie na wynikach Zarządu i wkładu finansowego Gminy, ponieważ te powinny być jawne dla wszystkich kibiców, mieszkańców i osób związanych ze sportem w Stalowej Woli. Łączna strata spółki za 2018 i 2019 wyniosła 1 mln 518 tys. zł- mówią w Stowarzyszeniu Nasze Miasto.

Publikujemy więc i my raport po to, żeby mieszkańcy Stalowej Woli mogli sobie zobaczyć ile w ostatnich latach kosztowała nas lokalna piłka nożna.

Kluby piłkarskie na ogół są utrzymywane przez dużych sponsorów. Sponsor płaci, sponsor wymaga i nie jest tajemnicą, że gdy ma się fundusze, łatwiej jest zarządzać klubem i zadbać o jego potrzeby. Stal Stalowa Wola tych pieniędzy nie ma tyle, ile by się chciało.

Łączna strata nadal przekracza w znaczący sposób wartość kapitału własnego. Mamy więc do czynienia z ujemnym kapitałem własnym, Zarząd Spółki wykonując postanowienia art. 233 pkt. 1 KSH wystąpił do Zgromadzenia Akcjonariuszy z wnioskiem o podjęcie uchwały co do dalszego istnienia Spółki. Jak pisze Stowarzyszenie Nasze Miasto:

- W marcu 2020, pomimo wykazania w bilansie Spółki sporządzonym na dzień 31 grudnia 2019 r. straty przewyższającej sumę kapitałów zapasowego i rezerwowego oraz 1/3 kapitału zakładowego, Zgromadzenie postanowiło o dalszym istnieniu Spółki. Wynik finansowy Spółki za 2018 r. zamknął się stratą netto 569 tys. zł 399 zł i 98 gr. Pod koniec roku 2018 Piłkarska Spółka Akcyjna Stal Stalowa Wola została dokapitalizowana. Wyemitowane zostały akcje o wartości 400 tys. zł, które zostały kupione przez Gminę Stalowa Wola. W 2018 roku Piłkarska Spółka Akcyjna na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dostała dotację od Gminy w kwocie 460 tys. zł. Wynik finansowy Spółki za 2019 r. zamknął się prawie milionową stratą netto w kwocie 949 tys. 580 zł i 86 gr. Pod koniec roku 2019 Piłkarska Spółka Akcyjna Stal Stalowa Wola została dokapitalizowana. Wyemitowane zostały akcje o wartości 456 tys. zł, które zostały kupione przez Gminę Stalowa Wola, WtórStal oraz Wtór Steel. W 2019 roku Piłkarska Spółka Akcyjna na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dostała dotację od Gminy w kwocie 1 mln zł- pisze Nasze Miasto.

Ponadto, jak wynika ze sprawozdania, Zarząd planował pokryć obecną stratę za 2019 rok przychodami za wysokie miejsce w programie "Pro Junior System", które dotychczas gwarantowało 400- 500 tys. zł zarobku dla drużyny (oczywiście pod warunkiem utrzymania w II lidze), z pieniędzy z: tytułu umów reklamowych- ok. 900 tys. zł oraz przychodami z tytułu sprzedaży biletów i karnetów po uruchomieniu nowego stadionu- ok. 400 tys. zł, a także wpływami z Gminy Stalowa Wola w wysokości 1 mln zł i wpływami z PZPN pochodzącymi z zakładów bukmacherskich- ok. 100 tys. zł.

Sprawozdania finansowe są analizowane przez biegłego rewidenta. Ten zapoznając się z raportem za 2018 i 2019 rok zwrócił uwagę na niepewność co do zdolności jednostki do kontynuowania działalności w związku z wzrastającą rokrocznie stratą netto, a ta za 2019 rok wyniosła 949 tys. 580 zł i 86 gr. Tym samym w roku 2019 r. zobowiązania krótkoterminowe przewyższały wówczas aktywa obrotowe o kwotę 853 tys. 618 zł i 73 gr.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Tato

Dareczek syneczku uspokój sie

~@RZECZNIK KKS

No coś ty.
Czy uważasz ,że Stw24 kłamało opisując wywiad z Mateuszem?
Arttkuł nosi nazwę.

Prezes,dyrektor,a może słup.Zachęcam do przeczytania.
Są tam informacje z jego dokonań ,a raczej z ich braku.,Z jego porażającej niewiedzy i przede wszystkim dane jeśli chodzi o zadłużenie klubu.
Uważasz,że to FAKE NEWS?
Czy dane o ilości mieszkańców z GUS to też FAKE NEWS?Ty piszesz o 70 ty.s. Nie chodzi o to,żeby zrobić sobie fotkę w krótkich majteczkach na kajaku ze szczęśliwą buzią ,zachwycać się jak jest pięknie widząc latające Elfy.
Sztuką jest zmierzyć się z rzeczywistością i wyciągnąć z niej wnioski.

~tulipan

Aborygen kazał edziowi rzecznikowikks dwoić się troić ,wciskać propagandę, z porażki robić sukces tak jak że wszystkim robią pisiory

~RZECZNIKKKS

Do małpy nie rozśmieszaj mnie hejterze ty i konstruktywna krytyka. To ty najwięcej FAKE NEWS tu produkujesz , myślisz że jak będziesz obrażał mieszkańców to coś na tym ugrasz. Dla ciebie SOKZBURAKA to też jest konstruktywna krytyka, który ma swoją siedzibę w urzędzie miasta WARSZAWY. Takich hejterów jak ty my dobrze znamy.

~J23

Panowie i Panie z naszego miasta usuńcie belkę ze swoich oczu a potem zajmijcie się czyjąś igłą!!!
GAŁY MACIE WYBAŁUSZONE Z BEZRADNOŚCI I ZAPALCZYWOŚCI,GUL WAM WYWALIŁO PO WYBORACH SIĘ POGORSZYŁO???NIE U WAS ZAWSZE TAK BYŁO Z TENDENCJĄ ROSNĄCEJ GŁUPOTY I ŚWIROSTWA BO PO-KO U KORYTKA NIE BĘDZIE!!! BOLAŁA I BOLI WAS POLSKA NORMALNOŚĆ ZAWSZE I WSZĘDZIE!!!
Macie tak wiele na sumieniu szczególnie wasz Prezio były bajkopisarz kuratorek od czczych wywiadów ,
i fantazji pod wiadomym wpływem OGNISTYCH FANTAZJI ,jesteście zbiorem lemingów i frustratów, nieudaczników i manipulatorów ,którzy umieją tylko krytykować a to potrafi każdy kwalifikacji do tego nie trzeba tak jak wasz Idol Rafałek MENAGO OD OCZYSZCZALNI CZAJKA TO KOLEJNA JEGO BAJKA w obiecane i w słowa wszystko się zmieści żeby to były jeszcze mądre treści!!! A tam "0" ROZUMU POSUCHA UMYSŁOWA !!! I NIECH SIĘ WASZA MIERNOTA DO LAMUSA SCHOWA!!!

~RZECZNIKKKS

Do małpy, konstruktywna krytyka to ty hejterze chyba z księżyca spadłeś. Bo ja czytam wasze tylko FAKE NEWS. Nie da się obronić waszego hejtu. Dla ciebie hejterze SOKZBURAKA też jest konstruktywną krytyką. A wiadomo że ten SOKZBURAKA działa w urzędzie miasta WARSZAWY.

~@RZECZNIK KKS

Konstruktywna krytyka nie jest hejtem
Ma dążyć do podjęcia działań w celu poprawy sytuacji.
Latające prze oczami Elfy i mówienie jak jest pięknie jak to zrobił Lucek na swoim kajaku niczego nie wnoszą.

~RZECZNIKKKS

Kiedy chodziłem na studia uczono mnie jak nie masz nic dobrego do napisania na temat swojego miasta to nie pisz nic. Dobry ptak nie sra do własnego gniazda.

~RZECZNIKKKS

Do małpy , a co hejterze mam o swoim mieście pisać źle ja nie jestem hejterem.

~RZECZNIKKKS

W poprzednim komentarzu zrobiłem literówkę i zamiast napisać, że na wiosnę sprzedaliśmy 2000 tysiące karnetów napisałem 200 , przepraszam za moją pomyłkę wszystkich moich sympatyków.

~@RZEXZNIK KKS

Czemu piszesz,że wszyscy lubią twoje komentarze.No dobrze,jest zabawnie ,bo poruszasz się w świecie fantazji.

~---

W sumie to nawet fajnie ,że ten rzecznik tu pisze,przynajmniej humor poprawia.

~RZECZNIKKKS

Do rover, oczywiście ,że kupuje się karnet raz na rundą czyli co 6 miesięcy ja miałem karnet na STALÓWKĘ za 200 złotyc na 11 meczy. To w przeliczeniu na jeden mecz wychodzi niecałe 20 złotych bo 200 złotych podzielić przez 11 to daje około 20 złotych. Liczmy dalej gdyby kub sprzedał 2 tysiące karnetów po 200 złotych a mecze by byly 2 razy w tygodniu to na wejściówkach byśmy zarobili 400 tysięcy z rundę ale są jeszcze inni co kupują bilety tak, że na pewno pół miliona zarabiamy przez jedną rundę na biletach karnetach. W ŁODZI zarabiają dużo więcej bo to duże miasto i sprzedają 20 tysięcy karnetów w 2 lidze a ie więcej sprzedadzą w 1 lidze podobno już karnetów na WIDZEW nie m w sprzedaży. Wszystko co ci tłumacze to zwyczajna ekonomia , ale boję się że ie sprzedamy nawet 2 tysiące karnetów bo będziemy grać w 3 lidze , chyba że działacze spiszą się na medal i dalej będziemy grać w 2 lidze , bo rozmowy trwają. A w środę się wszystko okaże czekam z niecierpliwością.

~RZECZNIKKKS

Do e2rds, emerycie już wielokrotnie ci pisałem że ja jestem adwokatem tych ludzi co są bez przerwy hejtowani przez takich jak ty To jak ja mogą hejtować i kogo? wszyscy bardzo lubią moje komentarze a tobie nie pasują , powiedz dlaczego każdemu, bo ja wiem. Dlaczego ty czujesz taką pogardę do ludzi o innych poglądach? Dlaczego mnie bez przerwy zaczepiasz i prowokujesz.

~rover

-do RZECZNIKKKS - raczej karnet to nie jednorazowy bilet. Jeżeli ktoś wykupuje KARNET to jest to wejściówka na cały sezon lub jedną rundę. Nie kupuje się KARNETU dwa razy w miesiącu, wtedy są to po prostu bilety jednorazowe. No ale może się mylę? Chyba z tym liczeniem dochodów Widzewa jest coś nie tak. Napiszcie coś o tym.

~takaprawda

Do resor, szkoda , że jeszcze nie dodałeś do tych hejterów STALOWE MIASTO bo hejterzy mają duży wpływ na ten portal.

~takaprawda

Do resor, szkoda , że jeszcze nie dodałeś do tych hejterów STALOWE MIASTO bo hejterzy mają duży wpływ na ten portal.

~pudel

WYGRAMY,WYGRAMY ,WYGRAMY Giebułtów pokonamy.

~Deck

W środę zrzedną minki wszystkim hejterom i temu stowarzyszeniu również...

~Resor

Przypominam, że to całe stowarzyszenie to grupa hejterów, wiecznie niezadowolonych malkontentów.
Kumple lokalnej opozycji, łażą nawet na wspólne 8-osobowe kartoniady pod sądem czy czytanie w parku.
Nasze Miasto to tak naprawdę odnoga stalowowlskiej opozycji, która służy do bicia w prezydenta Nadbereżnego, opluwania go wiecznego, pod płaszczykiem oddolnego ruchu społecznego.

~RZECZNIKKKS

Te długi STALÓWKI t jeszcze z czasów kiedy w urzędzie przy korycie siedział SZREK. Jak to fajnie narobić długów i spokojnie odejść z urzędu. A może SZREK te długi powinien spłacić swoimi prywatnymi pieniędzmi. Dlaczego to pseudostowarzyszenie nie podało ile długów zostawił SZREK mieszkańcom naszego miasta.?

~---

AAA.Zdziwiony? Czy nawalony? Przeczytałeś?

~AAA

Prezes dyrektor,a może słup Stw 24
Co do tego z jakim.stanem Nowak przeją klub możecie tutaj poczytać zamiast bredzić

~AAA

Fajnie przejąć klub z 1,5 mln stratą i jeszcze być przez każdego krytykowany

~Kibic

W 2019 r nie
było koronawirusa.Tebrzeba mieć trochę honoru,a od twojej piłki nożnej są ważniejsze problemy do dotacji.

~kibic

Jeszcze muszę wytłumaczyć hejterom jedną bardzo ważną rzecz w związku z koronawirusem rząd POLSKI pomoże spłacić długi STALÓWKI. Bo dlaczego różnym bisnesmenom pomaga finansowo a STALÓWCE ma nie pomóc przecież klub STALÓWKA to obecnie SA. Taki że o żadne długi nie musimy się martwić.

~kibic

Jeszcze muszę wytłumaczyć hejterom jedną bardzo ważną rzecz w związku z koronawirusem rząd POLSKI pomoże spłacić długi STALÓWKI. Bo dlaczego różnym bisnesmenom pomaga finansowo a STALÓWCE ma nie pomóc przecież klub STALÓWKA to obecnie SA. Taki że o żadne długi nie musimy się martwić.

~kibic

Jeszcze muszę wytłumaczyć hejterom jedną bardzo ważną rzecz w związku z koronawirusem rząd POLSKI pomoże spłacić długi STALÓWKI. Bo dlaczego różnym bisnesmenom pomaga finansowo a STALÓWCE ma nie pomóc przecież klub STALÓWKA to obecnie SA. Taki że o żadne długi nie musimy się martwić.

Hutnicza

Prezes wysłał pismo do PZPN z wnioskiem o powiększenie ligi i utrzymanie

e2rds

RZECZNIKKKS vel pseodointeligent, znowu w godzinach urzędowania hejtuje za pieniądze podatnika.