Stal spadła z II- ligowego konia, a za ile spadała?

Image

Wynik finansowy Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola za 2018 i 2019 rok nie był najlepszy.

- Nie komentujemy wyniku sportowego, od tego są mieszkańcy, samorząd i kibice. Skupimy się jedynie na wynikach Zarządu i wkładu finansowego Gminy, ponieważ te powinny być jawne dla wszystkich kibiców, mieszkańców i osób związanych ze sportem w Stalowej Woli. Łączna strata spółki za 2018 i 2019 wyniosła 1 mln 518 tys. zł- mówią w Stowarzyszeniu Nasze Miasto.

Publikujemy więc i my raport po to, żeby mieszkańcy Stalowej Woli mogli sobie zobaczyć ile w ostatnich latach kosztowała nas lokalna piłka nożna.

Kluby piłkarskie na ogół są utrzymywane przez dużych sponsorów. Sponsor płaci, sponsor wymaga i nie jest tajemnicą, że gdy ma się fundusze, łatwiej jest zarządzać klubem i zadbać o jego potrzeby. Stal Stalowa Wola tych pieniędzy nie ma tyle, ile by się chciało.

Łączna strata nadal przekracza w znaczący sposób wartość kapitału własnego. Mamy więc do czynienia z ujemnym kapitałem własnym, Zarząd Spółki wykonując postanowienia art. 233 pkt. 1 KSH wystąpił do Zgromadzenia Akcjonariuszy z wnioskiem o podjęcie uchwały co do dalszego istnienia Spółki. Jak pisze Stowarzyszenie Nasze Miasto:

- W marcu 2020, pomimo wykazania w bilansie Spółki sporządzonym na dzień 31 grudnia 2019 r. straty przewyższającej sumę kapitałów zapasowego i rezerwowego oraz 1/3 kapitału zakładowego, Zgromadzenie postanowiło o dalszym istnieniu Spółki. Wynik finansowy Spółki za 2018 r. zamknął się stratą netto 569 tys. zł 399 zł i 98 gr. Pod koniec roku 2018 Piłkarska Spółka Akcyjna Stal Stalowa Wola została dokapitalizowana. Wyemitowane zostały akcje o wartości 400 tys. zł, które zostały kupione przez Gminę Stalowa Wola. W 2018 roku Piłkarska Spółka Akcyjna na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dostała dotację od Gminy w kwocie 460 tys. zł. Wynik finansowy Spółki za 2019 r. zamknął się prawie milionową stratą netto w kwocie 949 tys. 580 zł i 86 gr. Pod koniec roku 2019 Piłkarska Spółka Akcyjna Stal Stalowa Wola została dokapitalizowana. Wyemitowane zostały akcje o wartości 456 tys. zł, które zostały kupione przez Gminę Stalowa Wola, WtórStal oraz Wtór Steel. W 2019 roku Piłkarska Spółka Akcyjna na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dostała dotację od Gminy w kwocie 1 mln zł- pisze Nasze Miasto.

Ponadto, jak wynika ze sprawozdania, Zarząd planował pokryć obecną stratę za 2019 rok przychodami za wysokie miejsce w programie "Pro Junior System", które dotychczas gwarantowało 400- 500 tys. zł zarobku dla drużyny (oczywiście pod warunkiem utrzymania w II lidze), z pieniędzy z: tytułu umów reklamowych- ok. 900 tys. zł oraz przychodami z tytułu sprzedaży biletów i karnetów po uruchomieniu nowego stadionu- ok. 400 tys. zł, a także wpływami z Gminy Stalowa Wola w wysokości 1 mln zł i wpływami z PZPN pochodzącymi z zakładów bukmacherskich- ok. 100 tys. zł.

Sprawozdania finansowe są analizowane przez biegłego rewidenta. Ten zapoznając się z raportem za 2018 i 2019 rok zwrócił uwagę na niepewność co do zdolności jednostki do kontynuowania działalności w związku z wzrastającą rokrocznie stratą netto, a ta za 2019 rok wyniosła 949 tys. 580 zł i 86 gr. Tym samym w roku 2019 r. zobowiązania krótkoterminowe przewyższały wówczas aktywa obrotowe o kwotę 853 tys. 618 zł i 73 gr.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Polak

Jedno jest pewne w Stalowej Woli będzie 1 liga po rzeszowskie stadiony nie spełniają wymogów .

czarus81

A żonę ma dla niepoznaki

~Go go gadżet

Norweg chodzą słuchy na mieście, że w pis dowiedzieli się, ze Lucek to ukryty gej co ma miebawem coming out zrobić i ponoć stracił swoje wpływy u Adriana bo Adrian to ich za ludzi nawet nie uważa a i kibice nie podźwignęli by wsparcia lucka geja.

~podpowiadacz

Klub wystąpił do władz PZPN o zwiększenie ilości drużyn w tzw. II lidze.
Powinno być wystąpienie do Pana Mateuszka.

~Władimir

еб твое luckowo-pisowską мать

~zdenek

No to kiedy terminarz 3 ligi? Jobtwojumat

~Norweg

Do RZECZNIKKKSCzemu nasz prezydent miasta nie zrobi tego samego co poseł Poręba,.Dobrze wiemy że też ma takie same możliwości czyzby nie był fanem stalowki

~Ha ha ha

Matko boska nieustającej pomocy prosimy żeby nasi przeciwnicy dostali obstrukcję albo czyszczenie odbytu .Żeby nasza Stalowka była nadal w 2 lidze po tym jak spadła do 3.To jest dzisiaj nasze zawołanke że Stalowej Woli bastionu PISU.

~Grecos

Lócek pogada z adrianem,Adrian z kaczorem,kaczor z Kurskim,kurski z kimś tam i się załatwi że kopacze stalówki zostaną w 2 czyli 3 lidze i RZECZNIKKKS z Lócjuszem ogłoszą sukces

~Stalowy

A jak za rok zajma ostatnie miejsce przed gwarantujacym swans to sie napisze do pzpnu i 1 liga bedzie w Stalowej Woli ;)

~takaprawda

Jak sie nie dalo na boisku to trzeba pod stolem zalatwiac

~Grecos

Tak lekarz,ale bedom jaja jak arbuzy.Takie thebile jak ty się bedom cieszyć,że się fartło kopaczom buraczanym i kibicom po....ym

~lekarz

Będą jaja jutro albo w czwartek jak BONIEK ogłosi , że STALÓWKA dalej będzie grać na boiskach 2 ligi. Hejterzy z naszego miasta dostaną obstrukcje albo czyszczenie odbytu.

~RZECZNIKKKS

Cała POLSKA i wszyscy sędziowie piłki nożnej wiedzą ,że STALOWA WOLA to BASTION i MATECZNIK partii PIS. Czy czasami ci sędziowie nie robili wszystkiego aby STALÓWKĘ spuścić do niższej ligi.

~RZECZNIKKKS

Cała POLSKA i wszyscy sędziowie piłki nożnej wiedzą ,że STALOWA WOLA to BASTION i MATECZNIK partii PIS. Czy czasami ci sędziowie nie robili wszystkiego aby STALÓWKĘ spuścić do niższej ligi.

~RZECZNIKKKS

Zauważyłem jedną niepokojącą rzecz byle dziada próbuje to swoje brednie produkować. Ludzie z tak marną wiedzą wypowiadają się na tematy o których nie mają pojęcia.

~RZECZNIKKKS

Do norweg STAL MIELEC jeszcze niedawno grała w naszej 5 lidze tak tam umieją rządzić. Dopiero po przyjściu byłego zawodnika STALI MIELEC , polityka partii PIS , PANA TOMASZA PORĘBY który pomógł temu klubowi znaleźć strategicznego sponsora milionerską firmę. Piłkarze MIELCA mogli sobie pomarzyć o ekstraklasie. Ściągnięto do MIELCA zawodników z papierami na grę w ekstraklasie.

~Wina T

@resor, zajeb... że potrafili spaść do 4 ligi. Fantastycznie że mamy nowe długi i przez dwa lata generują stratę. Może trzeba zrobić reasumpcje rozgrywek i zadekretować na nowogrodzkiej, że kluby z miast pisowskich nie spadają z ligi;)))

~takaprawda

Po co ta cenzura nawet o sporcie prawdy nie można napisać, hejterzy nie uda się wam prawdy ukryć.

~Norweg

Stal Mielec ekstraklasa, Stal Stalowa Wola 3 liga widać różnicę w zarzadzaniu

~yurks

Może tu chodzi o ogromne zadluzenie PCPN i dlatego wszyscy uzgodnili spadek do niższej ligi.Pozwoli to na odbicie się od dna .Wiadomo ze piłkarze mniej dostana bo to nizsza liga. Trybuna nowa pisowska zupełnie nie potrzebna ,na mecze chodzi mniej luda.Miasto musi ratować bankruta PCPN i na inne rzeczy nie będzie kasy.

~Katolik

Matko nieustającej pomocy pomóż żebyśmy nie spadli 3 ligiii po tym jak żeśmy spadli .To jest dzisiaj nasze zawołanie panienko najświętsza.

~Resor

Przypominam, że to całe stowarzyszenie to grupa hejterów, wiecznie niezadowolonych malkontentów.
Kumple lokalnej opozycji, łażą nawet na wspólne 8-osobowe kartoniady pod sądem czy czytanie w parku.
Nasze Miasto to tak naprawdę odnoga stalowowlskiej opozycji, która służy do bicia w prezydenta Nadbereżnego, opluwania go wiecznego, pod płaszczykiem oddolnego ruchu społecznego.

~Kasztelan

Ja jestem dobrej myśli i wierzę w rozsądną decyzję PZPN w środę!
Szkoda mi tych "kibiców" co hejtują jak głupi,
a prym wiodą dwaj panowie SZ.
Arturek i Mariuszek.

~Ha ha ha

Ja to bym se kupił medalik z wiecrdyektorem,prezesem ,dyrektorem Ale poświęcony .

Hutnicza

Taki sklep powinien być w VIVO

~rolnik

Ja się pytam czego klub nie ma swojego sklepiku z gadżetami tylko kibice mają monopol na koszulki i resztę gadżetów??

Hutnicza

Wydział Gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że ewentualna korekta terminarza rozgrywek o mistrzostwo III Ligi Gr. 4 na sezon 2020/2021 nastąpi po wydaniu decyzji Komisji ds. Nagłych PZPN w sprawie udziału klubu Stal Stalowa Wola w rozgrywkach II lub III Ligi w sezonie 2020/2021. Ewentualna informacja o zmianie terminarza rozgrywek III Ligi gr. 4 na sezon 2020/2021 zostanie podana do publicznej wiadomości najwcześniej w dniu 30.07.2020 r. (czwartek).

~----

Jestem tego samego zdania.
Także Rzecznik KKS usuwamy gówna z naszego gniazda .Trzymamy się faktów .Bo tylko tak można coś naprawić.Naszn prezydent z jednej strony mówił,że zaciskamy pasa,a z drugiej chce znowu budować następny park Czy to rozdwojenie jaźni?

e2rds

RZECZNIKKKS vel pseudointeligent, ja tu pisze tylko o tobie, inni tu piszący mnie nie interesują cokolwiek by pisali, chyba, ze czepiają się mnie, a pseudointeligenta będę punktował na każdym możliwym kroku, bo takiego innego wazeliniarza hejtera innego nie ma na tym forum i będę mu przypominał jego wpisy.
W innym miejscu piszesz cyt: "Dobry ptak nie sra do własnego gniazda." ale też dobry ptak nie uznaje gówien we własnym gnieździe za kwiatki i je usuwa, a tak w ogóle, to czy ty widziałeś kiedykolwiek ptasie gniazdo, bo myślę, że nie.
I jeszcze jedno, nie okradaj podatnika hejtując w godzinach urzędowania.