Stal spadła z II- ligowego konia, a za ile spadała?

Image

Wynik finansowy Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola za 2018 i 2019 rok nie był najlepszy.

- Nie komentujemy wyniku sportowego, od tego są mieszkańcy, samorząd i kibice. Skupimy się jedynie na wynikach Zarządu i wkładu finansowego Gminy, ponieważ te powinny być jawne dla wszystkich kibiców, mieszkańców i osób związanych ze sportem w Stalowej Woli. Łączna strata spółki za 2018 i 2019 wyniosła 1 mln 518 tys. zł- mówią w Stowarzyszeniu Nasze Miasto.

Publikujemy więc i my raport po to, żeby mieszkańcy Stalowej Woli mogli sobie zobaczyć ile w ostatnich latach kosztowała nas lokalna piłka nożna.

Kluby piłkarskie na ogół są utrzymywane przez dużych sponsorów. Sponsor płaci, sponsor wymaga i nie jest tajemnicą, że gdy ma się fundusze, łatwiej jest zarządzać klubem i zadbać o jego potrzeby. Stal Stalowa Wola tych pieniędzy nie ma tyle, ile by się chciało.

Łączna strata nadal przekracza w znaczący sposób wartość kapitału własnego. Mamy więc do czynienia z ujemnym kapitałem własnym, Zarząd Spółki wykonując postanowienia art. 233 pkt. 1 KSH wystąpił do Zgromadzenia Akcjonariuszy z wnioskiem o podjęcie uchwały co do dalszego istnienia Spółki. Jak pisze Stowarzyszenie Nasze Miasto:

- W marcu 2020, pomimo wykazania w bilansie Spółki sporządzonym na dzień 31 grudnia 2019 r. straty przewyższającej sumę kapitałów zapasowego i rezerwowego oraz 1/3 kapitału zakładowego, Zgromadzenie postanowiło o dalszym istnieniu Spółki. Wynik finansowy Spółki za 2018 r. zamknął się stratą netto 569 tys. zł 399 zł i 98 gr. Pod koniec roku 2018 Piłkarska Spółka Akcyjna Stal Stalowa Wola została dokapitalizowana. Wyemitowane zostały akcje o wartości 400 tys. zł, które zostały kupione przez Gminę Stalowa Wola. W 2018 roku Piłkarska Spółka Akcyjna na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dostała dotację od Gminy w kwocie 460 tys. zł. Wynik finansowy Spółki za 2019 r. zamknął się prawie milionową stratą netto w kwocie 949 tys. 580 zł i 86 gr. Pod koniec roku 2019 Piłkarska Spółka Akcyjna Stal Stalowa Wola została dokapitalizowana. Wyemitowane zostały akcje o wartości 456 tys. zł, które zostały kupione przez Gminę Stalowa Wola, WtórStal oraz Wtór Steel. W 2019 roku Piłkarska Spółka Akcyjna na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dostała dotację od Gminy w kwocie 1 mln zł- pisze Nasze Miasto.

Ponadto, jak wynika ze sprawozdania, Zarząd planował pokryć obecną stratę za 2019 rok przychodami za wysokie miejsce w programie "Pro Junior System", które dotychczas gwarantowało 400- 500 tys. zł zarobku dla drużyny (oczywiście pod warunkiem utrzymania w II lidze), z pieniędzy z: tytułu umów reklamowych- ok. 900 tys. zł oraz przychodami z tytułu sprzedaży biletów i karnetów po uruchomieniu nowego stadionu- ok. 400 tys. zł, a także wpływami z Gminy Stalowa Wola w wysokości 1 mln zł i wpływami z PZPN pochodzącymi z zakładów bukmacherskich- ok. 100 tys. zł.

Sprawozdania finansowe są analizowane przez biegłego rewidenta. Ten zapoznając się z raportem za 2018 i 2019 rok zwrócił uwagę na niepewność co do zdolności jednostki do kontynuowania działalności w związku z wzrastającą rokrocznie stratą netto, a ta za 2019 rok wyniosła 949 tys. 580 zł i 86 gr. Tym samym w roku 2019 r. zobowiązania krótkoterminowe przewyższały wówczas aktywa obrotowe o kwotę 853 tys. 618 zł i 73 gr.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

RZECZNIKKKS vel pseudointeligent, czy ty masz poczucie czasu, nie rozśmieszaj mnie, CENTRUM SPORTOWE na 1000 lat, Palec i Sznur w twojej wizji też będzie rządzić 1000 lat razem z długoPiSem, hahahaha.

e2rds

takaprawda vel pseudointeligent, czy ty wiesz, że 90% mieszkańców naszego miasta to ma daleko w tylnej części ciała kto był wazeliniarzem i kto jest teraz wazeliniarzem. Ty gdybyś miał odrobinę inteligencji, to takich twoich bzdur byśmy tu nie czytali. To tylko wąska grupa forumowiczów i pseudointeligent, hejter Palca i Sznura, piszący pod co najmniej 55 nickami wiedzą kto jest obecnie największym wazeliniarzem. Poza tym, widzisz, ja odpowiadam RZECZNIKOWIKKS vel pseudointeligent na jego wpis i natychmiast odpowiada mi takaprawda vel pseudointeligent pod innym nickiem. Pozdrawiam.

~RZECZNIKKKS

Do hejtera co wypocił że prezydent zmarnowal 60 milionów na nesze przepiękne CENTRUM SPORTOWE. Cieciu gdybyś był mądry to cieszył byś się z tego CENTRUM SPORTOWEGO bo nie zbudowaliśmy to CENTRUM na jeden rok a na tysiąc lat. A STALÓWKA być może dalej będzie grać w 2 lidze a jak nie to za jakiś czas awansuje jeszcze silniejsza niż dziś. Zobacz co się dzieje z klubami które nie mają porządnych stadionów poniewierają się po obcych boiskach i domowe mecze grają na wyjeździe. Ale ty tego nigdy nie zrozumiesz co to jest nie mieć swojego boiska na wysokim poziomie. Popatrz na drużyny rzeszowskie jeśli któraś z nich awansuje a to na pewno się stanie to mecze domowe w STALOWEJ WOLI będzie rozgrywać. Gdyby to miasto miało mądrego prezydenta to już dawno jeden ze stadionów byłby na poziomie naszego CENTRUM. A STALÓWKA czy wcześniej czy później będzie grać w ekstraklasie i dobrze że mamy stadion na to przygotowany. Gdybyśmy ten stadion robili za 10 lat to kosztował by 120 milionów, w WARSZAWIE Hania Gronkiewicz wzięła pożyczkę i wybudowała stadion dla LEGII za 250 milionów.

~do rzecznika

Lucuś przewalił 60 milionów na stadion dla 3 ligi, rzeczywiście kluczowy wydatek dla Kowalskiego

~takaprawda

Wiesz kto był największym wazeliniarzem w dziejach naszego miasta jak prezydentem był SZREK. A jeśli nie wiesz to zapytaj 99 procent mieszkańców naszego miasta a oni ci powiedzą. Ja wiem, że wy hejterzy byście chcieli narzucić narracje jak to źle jest w STALOWEJ ale wam się to nigdy nie uda bo są jeszcze w tym mieście inteligentni ludzie którzy znają całą prawdę . FAKE NEWS wojujecie hejterzy i FAKE NEWS was zniszczy.

e2rds

RZECZNIKKKS vel pseudointeligent, cyt: "Do e2rds, skończ z tą błazenadą i pajacowaniem , jedź lepiej na ryby do WILCZEJ WOLI bo podobno biorą", podobno kiedyś pseudointeligent uważał siebie za inteligenta i tak się przedstawiał.
Dalej cyt: " Forumowicze nienawidzą twoje mądrości.", popatrz, to ciebie na tym forum kopią a nie mnie, więc za siebie mów. Czy mam kolejny raz przypomnieć pod iloma nickami piszesz i do tego za nasze podatki w godzinach urzędowania, przecież na każdym kroku mogę ci wytknąć twoje nieprawidłowe zachowanie, wazeliniarstwo, kłamstwa, brak logiki w wypowiedziach.

~RZECZNIKKKS

Do taka prawda, hejterze czytając twoje wypociny wiem , że ty jesteś najgłupszym mieszkańcem STALOWEJ WOLI. Skoro nie doceniasz tyle dobroci co zrobił PAN PREZYDENT L.N. dla mieszkańców naszego miasta , choćby to przepiękne CENTRUM SPORTOWE.

~@taka prawda

Nieprawdy pisze się razem.

~Cała prawda

Czasem wydaje mi się ,że ktoś tego rzecznika wymyślił tylkoml po to ,żeby sobie zrobić z Nadbereżnego jaja Przecież nikt nie moze być aż tak głupi .No chyba ,że chłopak ma grupę.

~takaprawda

Do e2rds, emerycie nie będę się z koniem kopał bo to nie ma sensu chcesz wierzyć w swoje nie prawdy to wierz.

e2rds

takaprawda vel pseudointeligent, ty mnie oczu nie zamydlisz, ja wpisy pseudointeligenta mam opanowane, styl pisania i używanie pewnych określonych sformułowań w określonym porządku są w naturze człowieka i są jak odcisk palca.

~takaprawda

Do e2rds, czy ty jesteś śmieszny , każdy może wpisać każde wypociny i podpisać się inteligent a ty w twoim wieku jesteś taki naiwniak , że nie wiesz o tym , ja starszych od siebie nie obrażam tak mnie wychowano w domu aby szanować starszych ludzi. Ten wpis o którym piszesz to nie moje wypociny po prostu nie mój poziom.

~takaprawda

Do e2rds, czy ty jesteś śmieszny , każdy może wpisać każde wypociny i podpisać się inteligent a ty w twoim wieku jesteś taki naiwniak , że nie wiesz o tym , ja starszych od siebie nie obrażam tak mnie wychowano w domu aby szanować starszych ludzi. Ten wpis o którym piszesz to nie moje wypociny po prostu nie mój poziom.

~RZECZNIKKKS

Do e2rds, skończ z tą błazenadą i pajacowaniem , jedź lepiej na ryby do WILCZEJ WOLI bo podobno biorą, Albo na jagody do lasu tylko trochę dalej bo w okolicach STALOWEJ to cieniutko z jagodami. Forumowicze nienawidzą twoje mądrości.

e2rds

RZECZNIK vel pseudointeligent, za sam poniższy wpis należy ci się ściganie do końca moich, lub twoich dni, przypominam wpis:

1 Kwietnia 2020 21:46:46e2rds
inteligent, w życiu bym się nie spodziewał, że tym wpisem : "1 Kwietnia 2020 21:05:05
~Inteligent
e2rds to tępy h.j !!!" padnie mit inteligenta i tylko pozostanie pseudointeligent. Pozdrawiam i żegnam.

~RZECZNIKKKS

Do norweg, gdybym to ja był europosłem i byłym zawodnikiem STALÓWKI to też bym się dogadał z PANEM JERZY KWIECIŃSKIM i PGiNIG byłby sponsorem STALÓWKI i gralibyśmy przynajmniej w 1 lidze. Bo więcej pieniędzy w klubie to lepsi zwodnicy w drużynie a PAN KWIECIŃSKI to mieszkaniec naszego miasta i jest prezesem PGiNG.

e2rds

RZECZNIKKKS vel pseudointeligent, bo pisałem ci, że będę cię punktował cały czas i masz to jak w banku.
Piszesz cyt:"W partii PIS jak byś ukradł 100 złotych to wylatujesz z tej partii na zbity pysk.", i dobrze, że wylatuje, bo to świadczy tylko o tym, że to jakiś mierny idiota, a co innego gdy zgarnie parę milionów, to wtedy już jest obrotny, nietykalny i mile widziany w szeregach Palca i Sznura.

~takaprawda

Do medan, hejterze SZREK nie tak dawno poddał się ocenie wyborców i na całym PODKARPACIU dostał ponad 300 głosów a startował do sejmiku wojewódzkiego. Więc o jakiej racji ty gęgasz, nie było lepszego prezydenta o PANA PREZYDENTA L.N. w dziejach naszego miasta.

~RZECZNIKKKS

Do no to ja, poziom twoich wypocin to dziecka z pierwszej klasy szkoły podstawowej do propagandy to trzeba mieć wyższe wykształcenie i wrodzoną inteligencje a ty nie masz nic. W partii PIS jak byś ukradł 100 złotych to wylatujesz z tej partii na zbity pysk. Ale tobie jakiś użyteczny idiota powiedział że PIS kradnie a ty te wypociny bez żadnego sprawdzenia powtarzasz. Czasy okradania POLAKÓW skończyły się w 2015 roku. Do e2rds, po co te prowokacje emerycie ja ciebie nie zaczepiam a ty ciągle coś do mnie masz.

~RZECZNIKKKS

Do no to ja, poziom twoich wypocin to dziecka z pierwszej klasy szkoły podstawowej do propagandy to trzeba mieć wyższe wykształcenie i wrodzoną inteligencje a ty nie masz nic. W partii PIS jak byś ukradł 100 złotych to wylatujesz z tej partii na zbity pysk. Ale tobie jakiś użyteczny idiota powiedział że PIS kradnie a ty te wypociny bez żadnego sprawdzenia powtarzasz. Czasy okradania POLAKÓW skończyły się w 2015 roku. Do e2rds, po co te prowokacje emerycie ja ciebie nie zaczepiam a ty ciągle coś do mnie masz.

~Medan

Kto miał rację? Prezydent Andrzej Szlęzak czy pisowska miernota?

e2rds

RZECZNIKKKS vel pseudointeligent, no współczuje ci tych pochlebnych komentarzy o sobie, chyba jeszcze nigdy tylu nie zebrałeś. Takie "pochlebne" laiki jak się nazywają.

~Zýd

Dlaczego nie verstehen? My wszystko verstehen. Proszę bardzo, pan spocznie panie lucku, pan usiądzie, pan poczeka, się załatwi…2 liga będzie z powrotem

~Jarząbek

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza, dla naszego klubu prezydent nadbereźny naszego klubu „Stal”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – RZECZNIKKS ,wazeliniarz drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!

~Staś Paluch

Ten lucek na zdjęciu w kajaku to z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

~rysio

Adrian już ma aborygena w żopie bo 3 raz prezydentem nie zostanie i już go do pałacu na obiad z żoną nie zaprosi

~jan

.... e tam może jest i spadek, ale i tak będziemy mieli ligę, i to 1-szą, drużyna z Rzeszowa będzie grać właśnie w tej klasie rozgrywkowej, a żadna z dwojga kandydatów ( Stal i Resovia ) nie maja boiska do gry w 1-szej lidze, najbliższe w Mielcu i Stalowej Woli, Mielec pewnie nie da zryć extraklasowego boiska więc chyba tutaj będą grali .....

~na to ja

i żeby było jasne jestem całym serduchem za Stalową Wolą i STALÓWKĄ z której jestem dumny pomimo tego co się dzieje, ale jestem przeciwko pisowskiemu układowi kolesiów od nadbereżnego, którzy okradają Polskę, moją Stalową Wolę i klub w biały dzień i w białych rękawiczkach pod fałszywym płaszczykiem opieki.

~qwerty

Powiem krótko ,lewatywa 5 razy na dzień przez miesiąc dla zawodników .Następnie kopanie rowów na obwodnicy st.woli.przez 5 m-c..
Tak aby mózg wiedział co robią nogi i odwrotnie .

~na to ja

"Stal Stalowa Wola tych pieniędzy nie ma tyle, ile by się chciało." Wiadomo, że ludzie prezydenta Nadbereżnego chcieli by mieć więcej tych pieniędzy, żeby było co ukraść i czym się podzielić miedzy sobą, w końcu kredyty na nowe domy i samochody same się nie spłacą, ale coś mi się wydaje, że ile by nie było tych pieniędzy ludzie prezydenta Nadbereżnego i tak wszystko by rozkradli. nietykalna kasta kolesiów, ten mały stalowowolski układzik zasiadających na stanowiskach ludzi nadbereżnego kosztuje, a kiedy "szlachta" z pisu się bawi, koszta się nie liczą