A na Wodnym Placu Zabaw…

Image

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem, a w Polsce znosi się kolejne obostrzenia nakazując jedynie przestrzeganie kilku zasad bezpieczeństwa. Również w Stalowej Woli zdecydowano się na uruchomienie Wodnego Placu Zabaw w Parku Miejskim. Postulowali o to sami rodzice dzieci. Tak więc się stało. Dzieciaki od dziś mogą za darmo chlapać się do woli pod opieką dorosłych.

W związku z rozprzestrzenianiem się Covid-19, w którego wiele osób wciąż nie wierzy, obowiązuje ograniczona liczba uczestników korzystających z obiektu. Na terenie Wodnego Placu Zabaw może przebywać jednocześnie nie więcej niż 107 osób. Zaleca się też zachowanie niezbędnego dystansu społecznego, czyli 2-metrowej odległości pomiędzy opiekunami oraz dziećmi bawiącymi się, co jest niezwykle trudne, ponieważ zapanowanie nad rozbrykanymi maluszkami jest awykonalne. Dzieci lubią mieć kontakt z rówieśnikami, rozmawiać z nimi, wspólnie wymyślać zabawy. W sytuacji, gdy na raz przybędzie więcej chętnych, powinno się zrezygnować z kąpieli i przyjść później. MOSiR prosi również o to, by dzieci na WPZ przychodziły w asyście osób poniżej 60-tki i takich, które nie posiadają problemów zdrowotnych. Zadbanie o higienę własną i dziecka powinno być też priorytetem.

Czy otwarcie Wodnego Placu Zabaw jest dobrym pomysłem? Piszcie swoje opinie w komentarzach.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Izula

Czytam i czytam i śmiech na sali. A czy wchodząc do sklepu nie narażacie się? Idąc do dentysty bo boli ząb też się narażacie. Pracujecie? To się narażacie. Niektórym wydaje się że oprócz korona już żadne choroby nie istnieją haha a może stał koło mnie człowiek który ma AIDS albo grypę i co? Mógł mnie zarazić. Sranie nie potrzebne i trochę na luz. Boisz się? Siedź w chałpie!

~Aga

do lekarz - dzięki za dobrą radę, następnym razem zostawię tam dzieci i przyjadę po nich wieczorem, dwulatek i trzylatek na pewno sobie poradzą bez mamy ....

~lekarz

A woda w tym parku jest czyściejsza niż na basenach krytych , tak że kłam ago bo cała STALOWA WOLA się z ciebie śmieje. W SANIE pływają łajna i odchody a wielu ludzi się tam kąpie i nie narzeka. Ty masz mentalność typowego hejtera.

~lekarz

Do aga , czy cię porąbało przecież to park wodny dla małych dzieci co ty tam robiłaś. Chcesz się wykąpać a nie masz gdzie to nad SAN albo nad kryty basen.

~Aga

Niestety już w poprzednim roku obserwowałam ,że regulamin, który podobno w tym miejscu obowiązuje nie jest przez nikogo przestrzegany, podstawowe warunki higieniczne w tym miejscu to fikcja, oficjalnie powinno być tak jak na basenie, strój kąpielowy , klapki na zmianę, prysznic przed wejściem itd... a wszystko to jest wypisane przy wejściu, po polsku i dużymi literami. Ja się dostosowałam do wszystkich punktów regulaminu, więc jedna gorliwa mieszczanka zrobiła mi awanturę , że golizną świecę w miejscu publicznym, golizną był strój kąpielowy. Dla mnie zagrożeniem w tym miejscu jest brud , syf , totalne zacofanie korzystających z placu osób oraz całkowity brak reakcji obecnych na miejscu pracowników...
na aktualnych zdjęciach widać ,że niewiele się zmieniło

~Mieszkanka

Jestem ciekawa ile z tych matek które piszą że to zły pomysł że jest otwarty park wodny było z dziećmi w sklepie, kościele, w gareli , na placu zabaw w parku ile tam wam chodzi.

~dobra rada

Pomysł bardzo dobry tylko ten limit niepotrzebny. Wprowadzanie limitów w przypadku wirusów bezobjawowych to bezsens. Jak chcemy ratować życie to nośmy maseczki przeciw grypie zamiast koroniastemu, powstrzymajmy się od seksu (szczególnie homo) i przestańmy używać samochodów, bo przez nie ginie 10 osób dzień w dzień. A w ogóle jak ktoś chce żyć to niech się nie rusza z domu i nikogo nie wpuszcza.

~Marcin

Trzeba być skończonym idiotą, żeby w dobie pandemii korzystać z takich miejsc narażając siebie, najmłodszych i swoich bliskich.

~meee

ten wirus nigdy nie zniknie tak jak grypa na, którą przecież jest szczepionka.

~@cichy

@ cichy walni się w łepetynę i mocy nie żałuj.
Mieszkańcy mający inne zdanie,, są tacy którzy rozumieją język polski i to co mówią lekarze. Nie potrzebują przekazów partyjnych bezrefleksyjnie powtarzanych w każdej sytuacjI jak gra w pomidora. Ty łgarzu partyjny tylko potrafisz napisać opozycja hejtuje, bo jak ktoś ma inne zdanie niż władza ludowa to wróg.

~lew

magistrat obliczył że 107 osób może korzystać z parku wodnego.Paranoja.Cała stalowa powinna się tam bawic.

~Nietypowa

Ale mnie rozbawił ten artykuł smiech2 - dzieci mają zachować 2 metry odległości smiech2

~Jim

„Super” wiadomość. Za chwile będziemy padać jak muchy, ale zabawa w durnia trwa w najlepsze . Czy ci mądrzy inaczej nie mogą, nie potrafią zrozumieć tego co mówią lekarze?

~Cichy

A opozycja co?
Tylko hejt przeciwko mieszkańcom?

~baranis

Z tego co slychac wirus nie zniknal wiec lepiej nie korzystać w tym roku.

~Ona

Otwarcie placu wodnego to zly pomysl. Prezydent chce sie podlizac i robi jakies statystyki na fcb ktore nie maja znaczenia bo odgornie jest nazucone zeby otworzyc tylko po co to nie wiem . Mojemu dziecku nie mowilam o otwarciu do przedszkola tez nie zaprowadzam

~Longin

Pisia Wólka ma swój łoter park . Dzieje się teraz smiech2

~Jeje

Renatka będzie pisać listy do uni na stalówkę, bo został otwarty park wodny

~J... c pis

I bardzo dobrze mniej pisowcow =lepiej.

~jasio

18+,

~PO to zło

Wspaniałe miejsce zabaw dla stalowowolskich opozycjonistów
Daruś może Damianka polewać wodą,
Renatka będzie pisać listy otwarte palcem po wodzie,
Andrzejek pobawi się wodoodporną komóreczką

~pytam sie

Stalowe redaktorki czy wy byście chcieli wyzamykać wszystkich w domach do śmierci???

~Jlb

Oczywiście, że dobry pomysł. Żal czytać idiotyzmy o tym pseudo wirusie, żal ludzi którzy w to uwierzyli

~Mama i tata

Durny pomysł. No ale rozważni rodzice sami powinni wiedzieć co robic

~adas

Piś ostrzega a tu cyk jeden gest i prezydent otwiera tłoczących się w wodzie

~Dkl

Fatalny pomysł, oby tak tłocznie nie było w szpitalu

~dfgdf

pamiętajcie wirus wychodzi z TELEWIZORA

~Beznicku

Jasiu, jesteś niezastąpiony na tych naszych portalach

~''

~morska bryza W w takim stojącym bajorku, z płytką szybko nagrzewająca się wodą jest ślina, siuśki , smarki. Nie mówiąc o tym, że nawet jednej osoby w maseczce nie ma, stoją jedno na drugim a jeszcze się nie rozniosło, że otwarte. Rodzice teraz są wyjątkowo roszczeniowi i wykłócają się o wszystko bo im sie należy, bo mają bąbelka ale ktoś kto tym zarządza powinien trochę inaczej na to spojrzeć.

~jasio

Góra 21