2 stalowowolskie placówki otrzymają wsparcie finansowe

Image

Wojewoda Podkarpacka zatwierdziła podział środków dla organizacji pozarządowych na wsparcie programów obejmujących zadania z zakresu pomocy społecznej.

Zostały one przyznane dla organizacji w następujących kategoriach:

- na realizację zadań w zakresie prowadzenia placówek dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w 2020 roku,

- na realizację zadań z obszaru wsparcia działań innowacyjnych skierowanych do środowisk zagrożonych bezradnością w sprawach opiekuńczo- wychowawczych lub mających na celu aktywizację osób starszych w 2020 roku,

- na realizację zadań na rzecz osób bezdomnych w 2020 roku.

Dofinansowanie może być przeznaczone na realizację programów socjoterapeutycznych, zakup pomocy niezbędnych do realizacji programu, wspieranie działań innowacyjnych w zakresie spędzania wolnego czasu, zapewnienie warunków do udziału w życiu społecznym, a także na programy motywujące osoby starsze do podjęcia aktywności m.in. fizycznej, artystycznej i intelektualnej.

Środki pozyskały 2 podmioty ze Stalowej Woli: Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi „Oratorium” im. błogosławionego księdza Bronisława Markiewicza na zadanie pn. „Główka pracuje”- 53 tys. zł i Koło Stalowowolskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta- 10 tys. zł. Środki te zostaną wydane na świadczenie usług socjalnych dla osób bezdomnych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mieszkaniec

Glamdring ... cieciu gdybyś przepracował tyle lat co ja i wniósł tyle w gospodarkę narodową mógłbyś zabierać głos w tej kwestii. Tendencja takiego uwarunkowania dewiacji społecznych jest szczególnie dobrze widoczna u młodzieży "męskiej ", wywodzącej się z warstw niższych i patologii społecznej.

~Glamdring

~Mieszkaniec, fajnie że jesteś w partii cieciem. W końcu jakaś uczciwa praca. Mam nadzieję że na umowę

~Mieszkaniec

Glamdring - właśnie tak, co ci każą - nie stać cię na samodzielne rozumowanie - partia każe to cieć musi ......

~Glamdring

~Mieszkaniec, skomentujesz coś na temat, czy dostajesz sms-a z treścią więc wklejasz, co każą choćby nie na temat?

~Junosza

Czyżby obie organizacje nie były katolickie?????

~Mieszkaniec

~Glamdring - skomentuj co sie dzieje dalej? EKSPERT jesteś ....

~Mieszkaniec

~Glamdring a moze coś w tym temacie skomentujesz? Znawco i ekspercie niedoszkolony a raczej wytresowany.
" Nie ma chyba lepszego dowodu na „skuteczność” prezydenta.
Podpisując ustawę o 2 miliardach zł na partyjną propagandę Andrzej Duda zapowiedział:
- odejście Jacka Kurskiego
- powstanie Funduszu Medycznego
Po blisko pięciu miesiącach

~Mieszkaniec

~Glamdring a moze coś w tym temacie skomentujesz? Znawco i ekspercie niedoszkolony a raczej wytresowany.
" Nie ma chyba lepszego dowodu na „skuteczność” prezydenta.
Podpisując ustawę o 2 miliardach zł na partyjną propagandę Andrzej Duda zapowiedział:
- odejście Jacka Kurskiego
- powstanie Funduszu Medycznego
Po blisko pięciu miesiącach

~Glamdring

~loko, to może niech pksp napisze jak każda organizacja projekt po ogłoszeniu konkursu? chyba ekonomista wiceprezes umie pisać i sprawdzać kiedy i jakie są konkursy?

~loko

Na PKPS, czy inną pozarządową organizację nie mającą w tytule "błogosławionego" czy "świętego" to pani wojewoda kasy już nie ma? Natomiast co do haniebnych słów(nie pierwszy już raz wypowiedzianych) skierowanych w sejmie do posłów, to będą robić wszystko by go żadna sprawiedliwość nie dosięgła(vide afera z dwoma wieżami!) A teraz myśl tygodnia na kanwie jednego zachowania zwykłego posła, cyt.".. w każdym narodzie są ludzie gówno warci, mający w genach skłonności do skur.....Ale tylko Kaczyński umiał ich zorganizować..." Ma ktoś jeszcze wątpliwości, że tak nie jest?

~takaprawda

Do warte uwagi , hejterze takie kary SŁAWOMIR NITRAS prawie codziennie dostaje, do czego zmierzasz cieciu?

~Mieszkaniec

Ktoś wie co się dzieje z fabryką maseczek w Stalowej Woli, która jest ważnym ( jak nie najważniejszym ) zakładem ,,Polskie Szwalnie " !!! Czy zarząd już pobiera sute pensyjki !!!

~jasio

Za 10 tys na miesiąc to nawet na prowincji jedna sędzia nie wyzyje

~cdn

Czy Terlecki mówił to o ludziach ze swojego klubu?

~z internetu

Niejaki Terlecki, lat 70, tak mówi o osobach z wyższym wykształceniem, które w większości zagłosowały za Trzaskowskim: "Ktoś dobrze powiedział, że są ludzie, którzy mają wyższe wykształcenie, ale nie mają podstawowego. To może na tym właśnie polega. Nikogo nie chcę obrażać, chce tylko powiedzieć, że niekoniecznie wyższe wykształcenie zawsze daje odpowiedni poziom wiedzy, by dokonywać wyborów". „Pies” się trochę zagalopował. Gołym okiem widać, że zamiast dawać głos-powinien leżeć na kanapie i obgryzać kość niezgody;)

~warte uwagi!

Szykuje się kara dla Kaczyńskiego za “chamską hołotę”? PiS robi wszystko, by nie doszło do ukarania swojego szeregowego posła.
„Chamska hołota” czy wulgarny gest Joanny Lichockiej – komisja etyki poselskiej wciąż czeka, by zająć się tymi incydentami. Marszałek Sejmu wciąż odwołuje posiedzenia komisji.
21 lipca sejmowa komisja etyki miała zająć się wnioskami o ukaranie między innymi Jarosława Kaczyńskiego, Joanny Lichockiej, Jacka Walka, Ryszarda Terleckiego czy samej Elżbiety Witek. Marszałek Sejmu zdecydowała się jednak odwołać posiedzenie. Przyczyna? Oficjalnie, względy bezpieczeństwa, chodzi o zakażenie koronawirusem.
Przewodniczącej komisji, Moniki Falej z Lewicy, nie przekonuje to uzasadnienie.
– Nasza komisja liczy cztery osoby i bez trudu znajdziemy w Sejmie salę, w której usiądziemy w bezpiecznej odległości. Poza tym, na sali plenarnej posłowie siedzą dużo bliżej, a inne, bardziej liczne komisje pracują normalnie – tłumaczy w rozmowie z WP. Posłanka dodaje, że ostatnie posiedzenia komisji dotyczyły jej składu.
– Zaczynam podejrzewać, że pani marszałek boi się tego, iż czołowi politycy jej partii, w tym ona sama, zostaną ukarani – stwierdza Monika Falej. Komisja miałaby zająć się między innymi słowami Jarosława Kaczyńskiego o „chamskiej hołocie”. Znalazły się one w stenogramie z sejmowego posiedzenia, więc prezes musi liczyć się z tym, że komisja sprawy nie zignoruje.
Te zarzuty kontruje Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS - z zawodu PIEKARZ smiech2!
– Co prawda nie jestem członkiem komisji etyki, ale z tego, co wiem, powodem odwołania posiedzenia była kwestia techniczna.

~verso

kwota powala