Nowy dyrektor szpitala już rezygnuje

Image

Paweł Błasiak, dyrektor niżańskiej placówki, rezygnuje z kierowania szpitalem, bo dostał lepszą propozycję. Błasiak pochodzi z Wrocławia. Gdy więc nadarzyła się okazja do przejścia do innego szpitala w miejscu zamieszkania, nie wahał się zbyt długo.

Dyrektorem Szpitala Powiatowego im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku był nieco ponad rok. Teraz odchodzi za porozumieniem stron, a Nisko znów będzie mieć problem z zatrudnieniem kogoś, kto poradzi sobie z prowadzeniem tak dużego ośrodka zdrowia jakim jest szpital. W dzisiejszych czasach stanie na straży jakiejkolwiek lecznicy w Polsce to duży stres i odpowiedzialność. Polskie szpitale są zadłużone i źle finansowane. Do tego dochodzą zawirowania w sferze płacowej i trudności ze znalezieniem odpowiedniej siły fachowej do pracy.

W Nisku znów trzeba będzie rozpisać konkurs. Poprzednie dwa nie były rozstrzygane pozytywnie, a Błasiaka pomogła znaleźć dopiero firma rekrutacyjna.

Do czasu zatrudnienia nowego dyrektora kierowanie placówką powiat powierzy wicedyrektorowi Romanowi Ryznarowi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ni-sko

Dyrektorzy Szpitala do przebadania.
Słabi psychicznie.

~Dr pipa

Ciekawe czy kolejny raz będą chcieli wsadzić na stołek koleżankę "księgowa". Raz się już prawie udało. Szpitala już by nie było ale co tam, ona z PiSlamu jest.

~ni-sko

To w każdej chwili można rzucić robotę dyrektorską.
Czy będzie dyscyplinarka, czy odprawa?

~Pikador

Nikogo lepszego niż p. Ryznar nie znajdą. Skoro on nie chce pchać się na ten stołek to niech rządzi jako p.o. z odpowiednią podwyżką.

~Miszkaniec

Mnóstwo pieniędzy na PCPN i drużyna w 3 lidze A na podstawowe potrzeby do funkcjonowania mieszkańców nigdy nie ma kasy wstyd Panie Lucjuszu wstyd, to nie Rzym nam igrzysk nie potrzeba

~Jan wyborca

Starosto dlaczego wybraleś go na dyrektora.
Przecież on z Wrocławia.
Nie lepiej bylo wybrać kogoś kto z naszej ziemi.
Przecież My nie gęsi.

~jasio

Nie ma syfu żadna wiem to z autpasji

~pamięć

Kto na tym forum pamięta czasy jak szpital niżański pięknie prosperował i to nie tylko w zdobywaniu pacjentów(oni sami się garnęli i nadal garną!) ale głównie w kontraktowaniu usług medycznych z których na wszystko starczało, zdobywaniu medyków różnych specjalności? Było wszystko dobrze do czasu gdy pewna ekipa "partyjnych cwaniaków" a nie samorządowców przyszła i postanowiła wyrzucić dyrektora Stanisława K. Tak wrednie postąpiono z dyrektorem - menedżerem usuwając go z dnia na dzień. Nastał czas zjeżdżalni - szpital zaczął nieuchronnie zjeżdżać w dół i oczywiście dojechał do karuzeli, karuzeli stanowisk dyrektorskich. Karuzela wciąż się kręci a na niej tylko zmieniają się bez jej zatrzymywania dyrektorzy. Kto na tym kacykostwie partyjnym stracił? Z pewnością nie dyrektor K. bowiem on ma cały czas pracę i tam wszyscy są z tego zadowoleni. Czy ci co niefrasobliwie podjęli karkołomną decyzję o zmianie na "swojego" dyrektora poczuwają się do winy i czy za ten postępek zostaną ukarani? Zdaję sobie sprawę z retorycznego charakteru postawionego pytania ale jest pewna prawidłowość w tym że kto pyta nie błądzi. Zatem nie jest wam dżentelmeni po ludzku wstyd, że cały czas czegoś szukacie nie wiedząc o tym, że nikt niczego nie zgubił?

~ja2

W kategorii dyrektor najlepszy jest Mateusz Nowak.Wielokrotnie piastował takie stanowiska.

~Stal

Jasiu, a może tam jest jakiś straszny syf i woli nie ryzykować .Rusz głową stalowowolski Jasiu.

~jasio

Zaliczył jusz wszystkie piguly to idzie szukać nowych a w dodatku wiencyj mu zaplacom

~---

Chłopakom głos dzwonów kościelnych nie pozwala słyszeć potrzeb mieszkańców .Park wodny jest ważniejszy itp.itd.

~---

Miejscowy. Lucek kreuje się na świętego.Pirzesledżcie jego cały Facebook Więc nie pozostało nic innego jak go wyświęcić w powiecie.Z kolegami Zarzeczny ,Andres przykładni katolicy i mężowie stanu w tym przykładnym podkarpackim chrześcijańskim mieście raz w tygodniu zrobią mszę ,a ich wyznawcy będą wpłacać na szpital .To takie proste w tym katolickim mieście .

rock

Zachodzę w głowę... Szpital państwowy, ludzie chorują, leczą się, są jakieś operacje itp. zakładam że większość osób przebywających w szpitalu płaci lub płaciło ZUS. Gdzieś w tym kole ucieka powietrze (kasa). Państwo nie dba o to co państwowe i w ten sposób czyni że za jakiś czas będziemy mieć szpitale prywatne. Kto nie pracuje i nie jest ubezpieczony będzie płacił za pobyt w szpitalu. Prywatny właściciel nie będzie się pytał i darował. Państwo nie opiekuje się dobrem narodowym i ludźmi. Stać państwo na rozdawnicto pieniędzy, a nie stać na pomoc szpitali.

Mariusz77

Kasę za njc nie robienie co miesiąc brał , teraz jeszcze nieodzowna odprawka i tak się zycie toczy w naszych szpitalach . Niby pieniędzy nie ma na służbę zdrowia ale na takich cwaniaczków kasa rzecz jasna jest .

~MGJ

Surmacz ma dużo czasu. Po żniwach może podjąć pracę w Nisku.Jeszcze tam nie był dyrektorem.

~Mieszkaniec

Darek to dla Ciebie szansa .Startuj!

~J23

DO "NiskoToWszystko" PRZECZYTAJ DOKŁADNIE TEKST. POWIĘKSZ DUŻĄ CZCIONKĄ BO SŁABO WIDZISZ I GŁUPOTY WYPISUJESZ. smiech2 smiech2

~rola

Były dyrektor ze Stalowej Woli jest na luzie. Zaproście go na rozmowę, z pewnością przyjmie ofertę bo to dyrektor. Po co szukać, oglaszać improwizację konkursową skoro wiadomo kto ma być. Szkoda czasu. Walcie po pana Edwarda i problem z głowy.

~jasio

Dopiero po roku wyzdrowial a niby na lecznictwie siem zna

Pelele

Romek Cymes rulez!!!Najlepszy wybór!!

NiskoToWszystko

Ciekawe ile wynosi pensja dyrektora że nikt nie chce się tego podjąć smiech2