Woda z bonusem: coli, Escherichia coli, enterokoki kałowe

Image

Woda nie nadaje się do spożycia nawet po przegotowaniu, nie może być używana do mycia owoców, warzyw czy naczyń kuchennych, nie nadaje się do kąpieli, mycia zębów i rąk oraz do przemywania otwartych zranień. Jednym słowem można nią jedynie spłukiwać toalety.

Państwowa Inspekcja Sanitarna w Nisku wydała komunikat w spawie braku przydatności wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, a dostarczanej z wodociągu sieciowego w Bielińcu. Woda płynie do mieszkańców miejscowości: Ulanów, Wólka Tanewska, Huta Deręgowska, Borki, Dąbrówka, Kurzyna Mała, Kurzyna Średnia, Kurzyna Wielka, Glinianka, Dąbrowica, Bieliniec, Wólka Bielińska, Bieliny, Bukowina oraz przysiółki: Hawryły i Szoje. Woda nie spełnia wymagań.

W próbce wody pobranej w ramach nadzoru sanitarnego w dniu 20 lipca 2020 roku w Zakładzie Usług Komunalnych Sp. Z o.o. w Ulanowie stwierdzono obecność bakterii grupy coli, Escherichia coli i enterokoków kałowych. Administrator wodociągu został już zobowiązany do zapewnienia zastępczego źródła zaopatrzenia mieszkańców w wodę oraz podjęcia działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań.

Zanieczyszczona woda może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Prawnik

Mieszkaniec 23.07.2020 21.27
Łatwo anonimowo hejtować I obrażać drugiego człowieka.Prezes ZUK jest wykształconym i pracowitym człowiekiem. Po tych intesywnych opadach i podtopieniach ,również i inne h
gminy z Pl mają problem z wodą.Poniewaz każdy ponosi odpowiedzialność za to co pisze zgłaszam komentarz do administratora strony.

~Prawnik

Mieszkaniec 23.07.2020 21.27
Łatwo anonimowo hejtować I obrażać drugiego człowieka.Prezes ZUK jest wykształconym i pracowitym człowiekiem. Po tych intesywnych opadach i podtopieniach ,również i inne h
gminy z Pl mają problem z wodą.Poniewaz każdy ponosi odpowiedzialność za to co pisze zgłaszam komentarz do administratora strony.

~Lala

Wszystkie niżańskie urzędy to familie i kolesiostwa. A MZK w szczególności totalny bałagan i nieróbstwo. Ale póki PIS na Podkarpaciu wygrywa nic się pewni nie zmieni. Na emerytury ich wysłać i dać pracę młodym.

~mieszkaniec

W tym zakladzie bardzo konieczna jest kontrola zewnetrzna.Powiazania rodzinne i kolesiostwo.Zaklad traktowany jak wlasnosc rodzinna bez jakiejkolwiek kontroli.

~sadzkowaki

Sasiady rury a szambem wsadzili w ziemie i mysla ze ten gnoj splynie na dol Ziemi.Niezle podtruli miastowych .

~Mieszkaniec

Prezes komunalnej powinien podać się do dymisji, to cwaniak gbur nie nadaje się na to stanowisko, niedba o sprawy gminne tylko wali w ciula za darmo mu płacą.. Chodzi w kapeluszu kowbojskim jak ostatni debil.. Chłopie won z komunalnej na Twoje miejsce czekają ludzie wykształceni i odpowiedzialni!

~kolo

Normalna sprawa po dużych opadach poziom wód gruntowych dochodzi do nieszczelnych szamb te zasilają ujęcia podziemne .
Jedyny ratunek to zmiana lokacji ujęc,kanalizacja, bądź wydajniejsze moduły w stacjach uzdatniania.

~podatnik

Prezes zajmuje sie wszystkim oprocz tego czym powinien sie ajmowac.Przeciez jest to firma rodzinna.

~lota

Nie lepiej czerpać wodę bezpośrednio z Tanwi? Czystsza, miękka i sporo w niej jodu. Mieszkańcy tych sołectw nie pijcie kranówy a Tanewkę!

~Mieszkaniec

Ta woda już była zanieczyszczona początkiem lipca i dopiero teraz pisza o tym ale cyrk

Plotek

A mówią żeby pić wodę z kranu, bo to samo zdrowie

~Trio

Coca cola który to juz raz, fajnie sie tam bawicie ale ktos powinien za to beknac

~Karol

Szkoda ze gmina Radomysl nad Sanem tak nie informuje o stanie skażenia wody, tylko udaje że wszystko jest w porządku jak napisze komunikat na swojej stronie internetowej. Tylko czy starsi mieszkańcy przeglądaja ja . Mam nadzieję że kiedyś przeczytam taki komunikat.

kabi

a co tam prezes robi, pieniądze liczy?

~ALFONS

JEST WSZYSTKO ZA FREE BONUSY

~Dziki BPM

Brudna woda boli mnie głowa dobrze że dziś jest środa bo byłaby wielka swoboda taki jest właśnie niżański rap