Rozpoczęła się budowa łącznika

Image
Fot.: Facebook Lucjusz Nadbereżny

Rozpoczęły się prace przy budowie łącznika drogowego, który wyprowadzi ruch ciężki ze strefy przemysłowej bezpośrednio do obwodnicy Stalowej Woli i Niska.

Łącznik do obwodnicy ma mieć niespełna 800 metrów. Jego koszt to około 8,3 mln zł. Ma prowadzić od turboronda przy ulicy Energetyków, iść wzdłuż ulicy Spacerowej, aż do obwodnicy Stalowej Woli i Niska. W ramach tego zadania ma powstać także ciąg pieszo- rowerowy. Jeszcze w maju Lucjusz Nadbereżny ubolewał nad tym, że z powodu koronawirusa wstrzymano pewne procedury, przesunęło się wydawanie decyzji administracyjnych, co wpływało z kolei na opóźnienia w sprawie pozwolenia na budowę i rzeczową realizację zadania. Sprawa nie była tym bardziej prosta, bo było około 50 podmiotów, w których teren trzeba było ingerować. Dotyczyło to wyburzeń części należących do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Oprócz tego droga zahaczać ma o tereny oddziaływania zalewowego, w planach retencyjnych Sanu.

Obecnie wszystko nabrało już tempa. 18 maja zostało wszczęte postępowanie na wydanie decyzji ZRID, na budowę drogi. Podczas prac budowanych, poza kolizjami energetycznymi, nie powinno być niespodzianek. Planowano, że finał prac nastąpi w I kwartale 2021 roku, ale być może termin ten ulegnie nawet skróceniu.

- Łącznik będzie kosztować prawie 11 milionów złotych. Z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych otrzymaliśmy 80% kosztów kwalifikowanych zadania, a więc blisko 3,5 mln zł. To kolejna inwestycja drogowa, która poprawi bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców oraz wzmacnia komunikacyjnie centrum gospodarcze Stalowej Woli. Umowny termin zakończenia prac to pierwszy kwartał 2021 roku. Liczymy jednak, że pracę uda się ukończyć w tym roku- informuje prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~bidet1

Do fix,co to jest ten gnom? Bardzo smieszne określenie .Jestem tu nowy.

~fix

A co z budawa 2 wiez przez gnoma ?i lapowka dla ksiezulka 50 tys cisza jakos?

~Mieszkaniec

Będzie protest stalowowolskiej opozycji w tej sprawie?
Może jakaś konferencja prasowa?

~Nitras

Nowak Sławek od zegarków by elegancko przetarg ustawił.
Tylko wiecie, nie za darmo...

~Adam

A jak będzie wyglądał ten łącznik? Wybudują na obwodnicy rondo i połączą z łącznikiem czy też inaczej to będzie połączone.

~dzibszko8

Urzedasy na budowie , wszystko pod zdjęcia .Za Gierka było tak samo .Tylko zdjęcia ukazywaly się gazetach i film w dzienniku TV.

IH8U

Niech w końcu powiedzą którędy będzie biegła S74!!!!!!!!!

kabi

Anna, podaj przykłady

~Żenada

Przebierańcy! Po ch... im te kamizelki?

~pytam

Mieszkania nie powinny przechodzić na własność ani być dziedziczone. Dlaczego zniszczono system spółdzielczy?

~prawda

Dziennik łódzki "Dramat na rynku mieszkań na wynajem w Łodzi. Ceny spadły najsilniej w Polsce. Nie ma studentów ani turystów, brakuje pracowników napływowych" hehe i dobrze tak cwaniaczkom. Teraz czas na miasta studenckie. PiS już kombinuje, aby ukrócić pracę zdalną (tarcza 4.0 zawiera liczne obostrzenia), a uczelnie pewnie wznowią tryb stacjonarny. Oby na jesień powrócił szczyt. Niech rentierzy zaczną uczciwie pracować. Koniec fantazji o wolności finansowej.

Mieszkania dla Młodych, a nie utopia dla rentierów!

~Do@login

Matematykę może umiesz , ale czytać ze zrozumieniem nie. Widocznie ty trafiłeś na kiepską polonistkę.

~ TO JA

Ci panowie na zdjeciu z wodzem na czele beda budowali lacznik brawo

~XXX

w lesie kask ?! a co ma tam spaść na głowę chyba , ze g,,ptaka. A TO raczej NA SZCZĘŚCIE !!!

CZEPIALSTWO. Jeszcze nie raz przejedziesz się tą drogą na skróty

~prawda

Haha ani w Rzeszowie, ani w Krakówku, ani w Warszawce nie kupicie nowego mieszkania, tylko dziurę w ziemi, a nawet kawałek pustej działki porośniętej trawą i trzeba się spieszyć, bo szybko znikają. Ludzie kupują wszystko na wynajem, bo na necie wyprano im mózgi o wolności finansowej. Przyszedł koronawirus i cyk, połowa najemców zrezygnowała i mieszkania stoją puste. Nie żal mi tych cwaniaczków. A normalny człowiek nie może kupić mieszkania na własne potrzeby. Może czas przywrócić MdM? Jaki był, taki był, ale to było duże ułatwienie dla młodych.

~szczyksir

A gdzie kaski na łbach i maseczki? Swiete krowy czy co?Urzedasom najlepiej wychodzi chodzenie po placach budowy i robienie sobie zdjęć.

~Anna

W tych cenach co u nas to i Warszawie można kupić mieszkanie, ostatni gasi światło.

~kupiec

Do tak, o czym ty gęgasz śmieszny pajacu mamy parę tysięcy mieszkań na sprzedaż na wolnym rynku. Za które zapłacisz od 5 do 6 tysięcy za metr kwadratowy. A za takie same mieszkanie w RZESZOWIE zapłacisz od 7 do 8 tysięcy za metr kwadratowy. Za mieszkanie w nowym bloku w RZESZOWIE nie wykończone zapłacisz od 10 tysięcy do 15 tysięcy za metr kwadratowy. Ceny w RZESZOWIE zależą od na którym piętrze chcesz kupić mieszkanie a także od dzielnicy w której będziesz mieszkał. Im bliżej centrum miasta tym drożej a życie w większym mieście jest bardzo ciężkie.

~Tak

A mieszkań dla młodych jak nie było tak nie ma trzeba uciekać do rzeszowa

~Cena

Oj cena kosmiczna jak za 800 metrów wystarczyło się trochę przesunąć żeby chociaż linie energetyczną ominąć ale kto tam by o tym wcześniej pomyślał po co

~Login

" Łącznik będzie kosztować około 11 mln złotych . Z Funduszu Dróg Samorządowych otrzymaliśmy 80 procent kosztów , a więc blisko 3,5 mln złotych " Chyba moi nauczyciele mnie lepiej uczyli matematyki niż ci u których nauki pobierał prezydent miasta . Żeby nie wiem jak liczyć to 80 procent z 11 mln daje sumę 8,8 mln. Gdzieś po drodze pozostała suma wyparowała ? Chojnie się bawicie !

~Kix

Milion złoty za sto metrów drogi, bogaty kraj ta Polska :-P

~takaprawda

Wszyscy by wszystko chcieli na wczoraj, najpierw musimy zrobić duże rondo na OKULICKIEGO i POPIEŁUSZKI.

~tojestprawda

Nawet po tym zdjęciu widać kto na rzecz naszego miasta bardzo ciężko pracuje.

~Andrzej

Co z Osiedlem Leśna

~jasio

Wystarczy 1 ha dostać za darmo zaorac za 500 zł kupic zborze za 200 zl i zasiac za 300zl potem wykombajnowac za 500 zł i jak urośnie że 2 tony zborza to morze uda się sprzedać po 400xl za tonę a potem jeszcze zaorac na zimę za 300zl no i co kwartał zapłacić po 408 zł krusu i po nic nie robieniu tak i po osiągnięciu 65 lat OB C A będziesz mogła se przejść na najniższa emeryturę około 900 zł miesięcznie na rękę

~dupajaś

POj***ć! Za wsze.

~jasio

Coś się wam pomyliło piszeta o francuskim łączniki a na zdjęciu jacyś grzybiiarze

~a-daś

A gdzie ta ekipa ma sprzęt?