Emerytury na Podkarpaciu wzrosły o 5,2%

Image

Jak podaje Urząd Statystyczny w Rzeszowie w I kwartale br., w porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku, wzrosła przeciętna miesięczna emerytura na Podkarpaciu, wypłacana przez ZUS. Nadal jednak była najniższa wśród województw. Wzrosły również świadczenia wypłacane przez KRUS.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2020 roku przeciętna miesięczna emerytura w województwie podkarpackim wyplacana przez ZUS wynosiła 2158,85 zł. Natomiast renta z tytułu niezdolności do pracy miała wartość 1659,35 zł, a renta rodzinna 1853,58 zł. Najwyższą przeciętną emeryturę z ZUS wypłacano w województwie śląskim – 2881,68 zł.

Jeżeli chodzi o świadczenia społeczne, wypłacane rolnikom w I kwartale 2020 roku na Podkarpaciu, to przeciętna miesięczna emerytura wyniosła 1330,51 zł (10. miejsce wśród województw), renta z tytułu niezdolności do pracy – 1213,45 zł, w tym wypadkowa – 1299,15 zł, renta rodzinna – 1664,38 zł, a renta rodzinna wypadkowa – 1563,40 zł. Najwyższą przeciętną emeryturę z KRUS wypłacano w województwie śląskim – 1551,85 zł, a najniższą w województwie mazowieckim – 1310,09 zł.

W pierwszych trzech miesiącach 2020 roku w porównaniu z I kwartałem 2019 roku przeciętna emerytura z ZUS wzrosła o 107,53 zł, renta z tytułu niezdolności do pracy o 106,62 zł, a renta rodzinna o 102,41 zł.

Przeciętna emerytura wypłacana przez KRUS wzrosła w opisywanym okresie o 79,50 zł, renta z tytułu niezdolności do pracy o 110,32 zł, w tym renta wypadkowa o 109,40 zł, renta rodzinna o 131,79 zł i renta rodzinna wypadkowa o 142,89 zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

buhahaaa, hahahaha, ty wcale nie będziesz miał emerytury, tak zryty łeb nie zasługuje na żadną, hahahah.

~buhahaaa

umiech)) tobie przez 2 lata nie powinni nic płacić bo masz 5000 i jestes burżujem emerytem....taka prawda.....umiech)))

e2rds

takaprawda vel pseudointeligent, niemądrym byłeś, jeszcze głupszym jesteś, niesprawiedliwość polega na tym, że emerytury cały czas spłaszcza się. Ci co g.. no robili dostają najwięcej i to nie jest żadna waloryzacja, jak już podkreślałem i procentowo dostają najwięcej panie tumanesku. Ten co ma 700 dostaje 10%, ten co ma 1400 dostaje 5%, ten co sobie wypracował emeryturę i ma 1890 zł dostaje 3,7%, powyżej 1900 dostają 3,56%, to kto tobie nasrał w ten łeb, że mówisz o sprawiedliwości społecznej. Taka waloryzacja emerytur to tylko może być w komunie i w Palcu i Sznurze. Ci co pracowali przez lata dostają po tylnej części ciała, ale taki spaprany łeb tłumaczy co innego, życzę ci by kiedyś jeszcze bardziej to było uwidocznione, by powyżej 2500 nie dostawali nic, a ci poniżej dorównali do tych co mają 2500 i później też nie dostawali nic i nareszcie według takiego nasranego w głowie nareszcie będzie sprawiedliwość społeczna, mało tego, ci co mają wyżej od 2500 winno im się co roku zabierać do wysokości 2500 i będą wszyscy mieli nareszcie po równo i nareszcie będzie prawdziwa komuna i taki nasrany łeb będzie zadowolony.

~takaprawda

Do emeryta e2rds, kto ci tak nasrał we łbie , że waloryzacja powinna być procentowa to tylko u nas w POLSCE takie rzeczy się dzieją. Dla sprawiedliwości społecznej ci co mają niskie emerytury powinni dostawać dużo więcej od tych co mają dużo. Niesprawiedliwość polega na tym że przy procentowej waloryzacji ciągle co co mają dużo oddalają się od tych co mają mało ale ty jako lewak tego nie rozumiesz. A podobno lewica taka socjalna ale tylko przed wyborami aby dostać jak najwięcej głosów od naiwnych młodych wyborców. To samo mogę powiedzieć o liberałach wszystko przed wyborami obiecują a jak coś ugrają to wszystko ludziom zabierają.

e2rds

takaprawda vel pseudointeligent, czy ty w każdym wpisie musisz potwierdzać, że jesteś pseudointeligentem. Wyrównanie strat inflacyjnych to może być tylko procentowe i jednakowe dla wszystkich, ale do ciebie to nie dociera. Jeśli podwyższa się kwotowo, więcej niż wyrównanie inflacyjne to jest podwyżka o różnice powyżej waloryzacji procentowej i tak to trudno zrozumieć, to po pierwsze.
Po drugie, ty zakuty łbie, jeśli ja wypracowałem wyższą emeryturę to zawsze będę miał wyższą emeryturę i powinienem mieć, to wynika z przeliczeń tumanie, a ty chcesz to wszystko zrównać, bez względu na to, czy ktoś pracował 40 lat, czy 25 lat, kto ci tak ten łeb zanieczyścił, i tak kiedyś ci co dostają teraz 70 zł podwyżki do emerytury kiedyś dojdą do progu gdzie waloryzacja procentowa przekroczy 70 zł i będą dostawać waloryzację procentową i ty nadal tego nie rozumiesz, ręce opadają jak można być takim tępym i jeszcze piszesz o czyichś zakutych łbach. To ty widocznie masz coś z rycerza, właśnie ten zakuty łeb.

~takaprawda

Do emeryta e2rds, jeszcze zapomniałem ci dodać że jeżeli ty przeszedłeś na emeryturę i dostałeś 2 tysiące na rękę a inny emeryt dostał 1500 złotych to przy jednakowych wyrównaniach ty zawsze będziesz dostawał więcej o te 500 złotych. Ale czy prawda dociera do takich zakutych łbów? Widać ,że z ekonomią nie miałeś w życiu do czynienia.

~takaprawda

Do emeryta e2rds, jeszcze zapomniałem ci dodać że jeżeli ty przeszedłeś na emeryturę i dostałeś 2 tysiące na rękę a inny emeryt dostał 1500 złotych to przy jednakowych wyrównaniach ty zawsze będziesz dostawał więcej o te 500 złotych. Ale czy prawda dociera do takich zakutych łbów? Widać ,że z ekonomią nie miałeś w życiu do czynienia.

~takaprawda

Do e2rds, znowu się mylisz bo nigdy nie było żadnych podwyżek emerytur tylko wyrównywanie strat emerytów przez inflacje. A inflacja dla wszystkich POLAKÓW jest jednakowa dlatego wszyscy emeryci powinni dostawać take same wyrównanie. Ja wiem, że ty gęgasz za procentowymi podwyżkami bo dzięki temu dostajesz dużo więcej od innych emerytów ale czy ci inni emeryci tyle samo nie płacą za wszystko? Pomyśl jeśli jeszcze potrafisz myśleć czy ja nie mam racji i czy inni emeryci by ciebie poparli w twojej filozofii niby podwyżek. Jeszcze raz nigdy do mnie nie pisz że ja jestem za takimi samymi emeryturami dla wszystkich ale wyrównanie inflacyjne powinno być jednakowe dla wszystkich bo w sklepie wszyscy płacą jednakowo.

e2rds

takaprawda vel pseudointeligencie, niewiele wiesz jak kiedyś przechodzili ludzie w wieku emerytalnym na świadczenia z ZUS i myślę, że nie słyszałeś nigdy jak do lat pracy wliczało się pracę w rolnictwie, nie masz o tym pojęcia. Wystarczało przepracować minimum 10 lat w zakładzie państwowym, doliczyć bo były takie możliwości pracę w rolnictwie na podstawie zaświadczenia sołtysa i dwóch świadków, lub urzędu gminy, że ktoś mieszkał i pracował w gospodarstwie rolnym i po osiągnięciu wieku emerytalnego miał prawo do świadczenia i bardzo wiele osób to przed reformą emerytalną wykorzystało, no ale skąd możesz o tym wiedzieć i kto się teraz przyzna, że z takich przepisów korzystało i ma niskie świadczenia. To po pierwsze.
Po drugie, ja nigdy nie pisałem cyt:"wszystko ci się pomyliło jak zwykle bo ja nigdy nie komentowałem , że wszyscy powinni przechodzić na emeryturę w takich samych pieniądzach. Ja tylko walczę o jednakowe podwyżki tych emerytur bo dlaczego za czasów PO i PSL jedni dostawali podwyżkę 100 czy więcej złotych a inni dostawali 2 złotych. Czy ty uważasz że to sprawiedliwe." o jednakowych emeryturach, tylko o jednakowych żołądkach gamoniu, a to napisałeś.
Co do podwyżek, to winny być procentowe, bo takie są sprawiedliwe, w stosunku do jego pracy, a nie komunistyczne w stosunku do jego potrzeb, komunisto

~takaprawda

Do emeryta e2rds, wszystko ci się pomyliło jak zwykle bo ja nigdy nie komentowałem , że wszyscy powinni przechodzić na emeryturę w takich samych pieniądzach. Ja tylko walczę o jednakowe podwyżki tych emerytur bo dlaczego za czasów PO i PSL jedni dostawali podwyżkę 100 czy więcej złotych a inni dostawali 2 złotych. Czy ty uważasz że to sprawiedliwe.

~takaprawda

Do emeryta e2rds, opanuj się emerycie bo do reszty się kompromitujesz , jeżeli ktoś przepracował 10 lat to nie ma żadnej emerytury tylko rentę socjalną w granicach 40 złotych. Przecież pisze do takich jak ty ' ' jan' ' że ktoś musiał prawie 20 lat przepracować aby dostać dziś około 800 złotych.Więc o czym ty bajdurzysz,

e2rds

takaprawda vel pseudointeligent, czy ty rozumiesz co ja pisze, czy nadal pseudointeligent z ciebie wychodzi
Jak ktoś przepracował 10 lat i dostał kiedyś emeryturę 700 czy 800 zł, a drugi ktoś przepracował przepracował 30 lat i dostał emeryturę 1600 zł i obaj dostają podwyżkę po 70 zł, to kto na tym więcej stracił, a kto więcej zyskał, Dzisiaj premiuje się różnych obiboków, którzy migali się od pracy, lub przepracowali tyle lat by załapać się na emeryturę, nie wypracować sobie emeryturę, tylko załapać się. Piszesz, że wszyscy mają jednakowe żołądki, kto ci tak nafajdał do mózgu, oglądnij się wokoło i zwróć uwagę jak ludzie jedzą. Jedni wręcz opychają się żarciem i ciągle im mało, a inni jedzą max. piątą część tego co pierwsi i wcale nie dlatego, że ich na to nie stać, to co bzdury piszesz o jednakowych żołądkach i kolejny raz robisz z siebie idiotę i do tego zapominasz, że nie wszyscy mieli jednakową chęć do pracy, ale uważasz, że wszystkim jednakowo się należy, to ty jesteś wzorcowym komunistą, dosłownie wzorcowym, Czy ty wiesz ile kiedyś musiała się napracować najzwyklejsza sprzątaczka przez 30 lat i teraz dostaje emeryturę 1400 do 1600 zł bo była na najniższych stawkach i niejednokrotnie wychowywała przy tym dzieci bez 500+, a drugi pił, znęcał się nad rodziną, nie pracował bo wódka nie pozwalała, a teraz uznano chorobę alkoholową i ma 700 czy 800 zł i oboje dostają po 70 zł podwyżki, to jaka to sprawiedliwość. Jesteś tuman i do tego wzorcowy komunista, jeszcze do tego piszący w godzinach urzędowania za pieniądze podatnika, zwyczajnie jak pasożyt.

jan, to nie jest tak, te 8 lat też ma wliczone tylko po ówczesnej najniższej krajowej w tamtych latach, nie wież w bajki, lata przepracowane nie giną, mogą być tylko inaczej naliczane. Mam w rodzinie szwagra, który wyjechał przed rokiem 1980 za granicę, teraz wrócił i ma naliczoną emeryturę Polską z przed roku 1980 i emeryturę USA i żyje jak lord, razem ponad 7000 zł, w tym polskiej 1500 zł bo pracował od młodych lat.

~jan

Rozmawiałem nie dawno z człowiekiem który pracował w hucie 8 lat a następnie wyjechał za granice i po powrocie przepracował następne 9 lat i przeszedł na emeryturę. Naliczono mu około 800 złotych emerytury tylko dlatego tak mało bo zginęły papiery rozliczeniowe z czasów komuny .

~takaprawda

Oczywiście że chodziło o 70 złotych a nie jak mi wyskoczyło 700 złotych bo nikt takich podwyżek nie dostaje.

~takaprawda

Oczywiście że chodziło o 70 złotych a nie jak mi wyskoczyło 700 złotych bo nikt takich podwyżek nie dostaje.

~takaprawda

Do emeryta e2rds, człowieku opanuj się co zazdrościsz emerytowi który ma 700 złotych emerytury , że dostał 700 złotych podwyżki . Całe te podwyżki procentowe od początku były nie przemyślane a dlaczego bo ktoś kto miał np. 3 tysiące emerytury a dostał 7 procent podwyżki to wychodziło mu prawie 250 złotych miesięcznie. A ktoś to miał 700 złotych to dostawał niecałe 50 złotych i czy to jest sprawiedliwość? Przecież wszyscy mają takie same żołądki i każdy chce się dobrze odżywiać. Ale kiedy zacznie brakować pieniędzy w ZUSie to też będą cięcia emerytur procentowe i ci co mają grosze to stracą grosze. A ci co mają duże emerytury to stracą majątek co miesiąc.

e2rds

buhahaaa, zabierasz głos w temacie w którym jesteś zerem do kwadratu.

~buhahaaa

i tu wyszedł z ciebie prawdziwy buc......umiech)))))

e2rds

mieszkaniec, tak zadrwiłem, bo chciał niby błysnąć, że 10% dostał to zadrwiłem, widocznie na tyle sobie zasłużył, to lepiej niech się nie chwali. Drań to pojęcie względne, ile teraz takich pokrzywdzonych jest co nadal okupują różne ławeczki, krzaczki właśnie z takimi emeryturami którzy całe życie mieli lewe ręce do roboty i teraz te 10% dostają, tego nie widzisz. Ile kobiet kiedyś wychowujących dzieci ma teraz emerytury tak wysokie, że też dostaje te 70 zł i tylko dlatego, że te 3,56% by było mniej niż 70 zł tego też nie widzisz. Jeden bierze 700 i dostaje 70, a drugi przepracował 30 lub 35 lat i tez dostaje 70, bądź 5 zło więcej.

~taca

"tojestprawda" - to poziom zaprzaństwa jakiego nie spotkasz nigdzie wiecej. Widać te tabuny przedsiębiorców walących do Stalowej Woli drzwiami i oknami odkąd tylko Nadbereżny usiadł na tronie. Pełna racja, że ciemnota jest najbardziej religijna. Zastępuje skutecznie IT. Walnij się w ten pusty łeb!

~tojestprawda

Do lolo, ciemniaku poczytaj poniedziałkowe NOWINY RZESZOWSKIE a dowiesz się , że już od kilkunastu lat najwięcej milionerów przybywa na PODKARPACIU a dlaczego bo tu mieszkają najmądrzejsi POLACY. Jak mówią czegoś bogaty boś mądry a czegoś biedny bo ci się robić nie chce a po za tym jesteś nie rozgarnięty. To PODKARPACIE już od 5 lat staje się najbogatszym regionem w POLSCE. Ludzie przyjeżdżający na PODKARPACIE są zachwyceni naszym województwem. Tak , tak hejterze bez BOGA ani do proga ale ty tego nie rozumiesz bo to wymaga inteligencji.

~lolo

Wskaźniki podane przez GUS są gwarantem pewności prawdziwości aforyzmu, czegoś biedny? Boś głupi ! Ważne że jesteśmy bastionem biedy, pisu i religijności, to droga do zbawienia!

~mieszkaniec

e2r i znowu skromność przez cie przemówiła.Zadrwiłes z emeryta .On tylko 700 ma a tobie 5000 i jeszcze piszesz bom nieuprzywilejowany.Ty draniu!!!!

~Ola

Trzymanie ludzi pid budynkie jak psy to sa jakies jaja.Slonce,deszcz zimno a do wydzualu komunikacji jak te osy !

~Kkk

Premie dla rządu wzrosły 500%.

e2rds

Emeryt, myśl troszeczkę, może masz taką emeryturę na jaką zasłużyłeś i dlatego masz taka wysoką podwyżkę, ja dostałem tylko 3,56% co stanowiło prawie 200 zł, widocznie nie jestem uprzywilejowany, ale też dobrze.
Mieszkaniec, czy mógł byś nie powtarzać ciągle tego samego, bo to staje się nudne jak flaki z olejem. Proszę Cię.

~Mieszkaniec

Będzie protest stalowowolskiej opozycji w tej sprawie?
Może jakaś konferencja prasowa?

~automaniak

do ***** ***
Masz wspaniały nick.
Pełen szacun dla Ciebie.
Wydaje mi się, że pierwszy człon kończy litera Ć, a drugi S.

~***** ***

Ale robią w balona tych biednych staruszków.

~XXX

A ILE WZROSŁA ŻYWNOŚĆ I TO I OWO.TERAZ PRZELICZAJĄ EMERYTURY KOBIETOM Z 1953 ROKU.A DLACZEGO NIE OD 1951 DO 1955 ROKU TEŻ W D...DOSTAŁY.?