Polska A bojkotuje Polskę B, bo jest proDudowa

Image

Nazywano już nas pogardliwie gorszą częścią kraju, mało rozwiniętą gospodarczo, kulturalnie i światopoglądowo Polską B. Teraz chcą nas bojkotować na całego. Pogardliwie o Podkarpaciu, gdzie prawie 71% wyborców poparło w wyborach prezydenckich obecnie urzędującego Andrzeja Dudę, mówi całe zaplecze antypisowski. Co nas czeka?

Bojkot naszych firm, bojkot miejscowości turystycznych to dopiero początek

Internet huczy. Problem ma wymiar głębszy, bo nawet jedna z posłanek zapowiedziała zgłoszenie sprawy do prokuratury. Dlaczego? Bo są tacy, którzy żądają oderwania Podkarpacia i Lubelszczyzny od Polski. Wstydzi się nas reszta kraju. Co jednak z wyborcami Dudy w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Łodzi? Czy ich firmy też mają być bojkotowane, omijane i pogardliwie stygmatyzowane? Anonimowi założyciele akcji oderwania tych 2 województw od kraju, chcą by przygarnęła nas Ukraina, ponieważ ich zdaniem już nie powinniśmy być częścią Polski. Pod petycją podpisało się ponad 800 osób.

Wolność oznacza, że możemy głosować na kogo nam się podoba, więc mieszkańcy południowo- wschodniej Polski mieli prawo postawić krzyżyk przy Andrzeju Dudzie. Takie są zasady demokracji. Czy bastion PiS-u musi robić co chce opozycja? Nie, nie musi. Na Podkarpaciu czy Lubelszczyźnie nie żyją wyłącznie beneficjenci 500 plus, bezrobotni, korzystający z pomocy społecznej, ludzie z na stałe wykrzywioną prawa dłonią ku górze, tacy, którym rozdawnictwo PiS szczególnie pasuje, a wyborcza kiełbaska pachnie, oj pachnie.

Co my na to wszystko?

Póki co, mieszkańcy Podkarpacia podchodzą do tego z humorem. Bieszczady wciąż przyjmują turystów, a na szlakach nie brakuje spacerowiczów. Zdaje się, że też podkarpackie firmy nie odnotowały od niedzieli gwałtownego spadku zamówień. Wszystko toczy się starym rytmem. Mieszkańcy Stalowej Woli czy Niska zapytani o to, czy boją się stygmatyzacji, wybuchają na ogół śmiechem. Przecież samo gadanie to nie działanie. Przed każdymi wyborami wielu celebrytów zastrzega, że wyjedzie z kraju, jeśli coś tam, coś tam. I nic, wciąż mieszkają, wciąż pracują, wciąż zapowiadają. Chyba, że przez cały ten czas pakują się i spakować nie mogą.

Wielu uważa, że podobnie będzie z bojkotem, który nie zniechęci miłośników naszego regionu, naszych wyrobów, produktów, Bieszczadów czy agroturystycznych klimatów. W końcu wielu wyborców Andrzeja Dudy to osoby uczciwe, ciężko pracujące na chleb i dbające o swoje firmy, klientów, oferujące markę znaną i cenioną. Oni nie stracą na bojkocie, który wkrótce umrze śmiercią naturalną. W necie pojawiły się już odwrotne hasła, promujące nasz region. Czy pomogą? Na pewno nie zaszkodzą.

Zasypać rowy nienawiści

Oburzonych pomysłem bojkotu jest wiele osób. Na profilach znanych i mniej znanych pojawiły się nawet specjalne nakładki typu „Murem za Podkarpaciem”. I to się nazywa realne i konkretne zasypywanie podziałów. Są też tacy, którzy twierdzą, że lepiej pojechać na to Podkarpacie, to bardziej głuche i oderwane od świata, gdzie do wielu chałup dociera jedynie TVP ze swoimi Wiadomościami i rozmawiać, tłumaczyć, przekonywać. Wszak sierpem i młotem niewiele da się wyjaśnić. Skłóceni już jesteśmy dostatecznie mocno sami. A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Czy ogólnopolska akcja zaszkodzi naszemu regionowi?
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Andrzej

Bojkot nie jest najlepszym pomysłem ale większą samodzielność tak może nawet z granicą na Wiśle.

~takaprawda

Do e2rds, już ten temat ci tłumaczyłem ale jako emeryt masz krótką pamięć a może i demencje starczą. Nie będę się powtarzał w każdym komentarzu.

e2rds

Niedopełnienie obowiązków służbowych – taki zarzut prokuratura postawiła członkowi zarządu krajowego PO Andrzejowi B., który jest marszałkiem województwa opolskiego. Zdaniem śledczych marszałek wiedział, że jeden z podległych mu pracowników w godzinach pracy w urzędzie świadczył usługi doradcze na rzecz prywatnych podmiotów oraz zataił dochody w oświadczeniach majątkowych, a mimo to nic z tym nie zrobił.

Ciekawe, czy za hejtowanie w godzinach pracy podległych pracowników można by postawić zarzuty pryncypałowi za niedopełnienie obowiązków, jak myślisz pseudointeligencie.

~lekarz

Do ruch 8g, cieciu mieszkań mamy pełno do sprzedania na wolnym rynku , kto ci broni jedno czy nawet dwa sobie kupić. Takie siki to możesz produkować dla hejterów bo oni w takie brednie mogą uwierzyć.

~takaprawda

Do rock, na PODKARPACIU mieszka najwięcej mądrych ludzi a co o tym świadczy to poczytaj w poniedziałkowych NOWINACH RZESZOWSKICH na pierwszej stronie. Dowiesz się ,że to na PODKARPACIU co tydzień najwięcej milionerów przybywa. A jak mówią czegoś bogaty boś mądry a czegoś biedny bo ci się robić nie chce.

~niezalogowany

Lepszy sort obraził się na podludzi, że masowo poparli osobnika, który nie zagwarantuje masowego dostępu do koryta złodziejom i oszustom w garniturach?

rock

Jan i Andy macie rację. A Ty Sylwio wiedz właśnie że pewnemu panu chyba zależy na tym aby tak było jak napisałaś w pierwszym zdaniu. platforma rządziła źle i teraz cierpi z tego powodu gdyż popełnione błędy niestety ją skreślły, ale polityka wręcz z kodeksu karnego (chodzi o nazwę partii dla mniej myślących wyborców) nie jest lepsza. Stalowa Wola, Nisko i przyległe okolice nie rozwijają się gospodarczo i będzie pewnie jeszcze gorzej. Zadowolony ten kto siedzi przy,, polityce''i ten co dostaje daniny raz lub dwa razy w miesiącu. Po co ma pracować jak mu dają?! Przykre to że nastąpił podział polski, ale niestety jak ktoś używa swej głowy i myślenia i nie ogląda tv widzi co się dzieje reaguje na to wszystko. A ci co mają w głowę wbijaną śmietanę już kwasną mają tylko jedno zdanie na temat polityki - wiadomo jaki. Stąd ten podział. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie też są mądrzy ludzie.

~jan

.... @~sylwia .... nic Kaczyńskiemu nie zrobiłem a on zalicza mnie do gorszego sortu, nic mu nie zrobiłem a on zalicz mnie do gorszej części narodu, nic mu nie zrobiłem a zalicza mnie do zaprzańców ..... sam się prosi by traktować go jak chama .....

~sylwia

czy wam ludzie brakuje wojny i morderstw? co ta ma znaczyć obrażanie ludzi co wy chcecie od Kaczyńskiego ,coś wam zrobił złego? propagandę rozsiewa po a głupcy słuchają i popierają ,macie uszy ? to słuchajcie,macie oczy ? to patrzcie,macie rozum? to myślcie ,a nie idziecie jak bezwiedni durnie i głosicie propagandę pełną nienawiści i pogardy,och jak żal mi was głupcy

~andy

elha12
Bzdury opowiadasz ,elty PIS kradna z kaczorem na czele. Teraz maja nawet swoje sady gdzie ich koledzy beda ich uniewinniac. A teraz w Polsce lepiej sie ma i ma wiecej do powiedzenia nieuk,cham i prostak z rozancem w reku.
Edukacja ,wiedza, przedsiebiorczasc ,ekologia ,rownosc kazdego czlowieka bez wzgledu na kolor, skory orientacje dla pis suwerena to wrog nr jeden. Podkarpacie to pionek do gry Pis . Stalowa to umarle miasto, nic za rzadow pis sie tu nie zadzialo. Miasto sie nie rozwiaja od 20lat. Mieszkam we Wroclawiu i tu zostane. Od 2000 roku kiedy wyjechalem tam na studia wiedze jak powinnio sie rozwijac miasto. Nie tylko parki , laweczki, fontanny,to jest na ostatnim miejscu. Przedwszytkim nowe miejsca pracy ,to stworzy konkurecyjnosc na rynku pracy, podniesie wynagrodzenia ruszy ekonomie,budownictwo, wyplywy z podatkow do um.itp...ale macie co chcieliscie.. czyli benefity, wiec niech przedsiebiorcza Polska A pracuje na B.czyli Benefit

~czekamy

Do emeryta e2rds, człowieku dlaczego tak nienawidzisz mądrych POLAKÓW o poglądach prawicowych. Dlaczego dla was lewacy i liberały każdy kto ma poglądy prawicowe jest nazywany jakimś edkiem , bo my tego nie rozumiemy. Kiedy skończy się ten wasz hejt sympatyków PIS.

e2rds

~takaprawda
Do elha12, bardzo mądry komentarz gratuluje inteligencji.
Pseudointeligencja godna dla pochwał "inteligencji"

koliii

do ; elha12 -" i mądrego po szkołach przyjemnie posłuchać."

koliii

Jak to mówili? "POKRZYCZELI , POJĘCZELI I PO REWOLUCJI" i tu będzie to samo. Ciekawe czy z nowych samochodów powymieniają te Niemieckie felgi produkowane w Stalowej?

~jan

....@ elha12 .... większość obywateli z prawem głosu dała sie omamić stalinowską ideologią krętaczy z pisu, oto objawił się umiłowany zbawca, DAJE PIENIĄDZE, wystarczy zagłosować a listonosz przyniesie kasę, wyzwolił w narodzie instynkty które ci obywatele jako ,,prawdziwi katolicy" się brzydzą, zazdrość, mściwość, pazerność i żądza mamony.... według ciebie artyści, aktorzy, profesorowie i naukowcy, sędziowie, adwokaci, lekarze, biznesmeni, twórcy to są ,,celebryci" ale bardziej wyzyskiwacze, i powinni się wstydzić swej wiedzy, intelektu, zawodu i również bogactwa, bo w państwie stalinowskim to bydlak powinien być dumny ze swej podłości, tuman dumny ze swej głupoty, kapuś z donosicielstwa, łysy bandzior z tego że umie skopać, dzikus z prostactwa, żul ze swego pijaństwa, a oferma z tego że do niczego się nie nadaje ....

~Raptus

Do elha12 - brawo.

~Patriota

Jak nie smakuje Polska żywność z Podkarpacia to niech jedzą plastik z chin

Dino

do elha12 .....podpisuje się pod Twoim tekstem trafiłeś ( aś) w 10

~Miko

edek durniu, sam siebie chwalisz? No proszę cię...

~lahe21

Pisząc cokolwiek i gdziekolwiek zawsze trzeba najpierw się zastanowić co się chce napisać. Można bez zastanowienia pisać i pisać a potem wychodzi, że to jest groch z kapustą. Wówczas okaże się, że są smakosze takiej strawy. Nawet im nie zaszkodzi gdy to zjedzą. Obetrą usta i powiedzą to było dobre... Taką strawę koniecznie trzeba doprawić różnymi przyprawami bo mogłaby stracić na pikantności, stąd pojawiają się epitety. Im więcej tym ma być lepsza. Przygotowując taka strawę nie nalezy zakladać a priori, że nikt lepszej nie potrafi przygotować bo tylko ja znam arkana sztuki kulinarnej. Jeden z kuchcików jest jednak według swojego mniemania najlepszy i nikt go nie przebije. Gdy mało zna dodatków, potrafi wyszperać z zakamarków historii różne przypowieści by i nimi doprawić przyrządzaną strawę. Do tak przyrządzonej potrawy zachęca ochoczo a kto nie jest zadowolony to z progu dostaje w twarz i jego ocena, że zachowuje się jak nieobliczalny klient w lokalu kilku gwiazdek. Ja z tego poczęstunku niestety nie skorzystam bowiem kuchcik podlał swój produkt czymś co z daleka jest śmierdzące. Daje się to wyczuć.

~takaprawda

Do elha12, bardzo mądry komentarz gratuluje inteligencji.

~takaprawda

Do elha12, bardzo mądry komentarz gratuluje inteligencji.

elha12

Przegrana boli, zwłaszcza tzw. "celebrytów", którzy byli za rządów Rudego Oszusta bardzo wspierani, niemal rozpieszczani, za ich "nowatorską i postępową" (czyt. lewacką, kosmopolityczną, wręcz antypolską) postawę. Dzisiaj ich kwik rozpaczy i bezsilności, spotęgowany panującą pandemią i przegranymi wyborami prezydenckimi sprawia, że wpadli niemal w histerię i odeszli od zmysłów, wygadując brednie, których nie powstydziłby się wygłaszać pacjent szpitala psychiatrycnego w Tworkach, z ciężkim upośledzeniem umysłowym. Te zblazowane gwiazdy sceny, pióra i ekranu nawołując np. do bojkotu kupowania polskich towarów pochodzących z Podkarpacia, czy nie odwiedzania tych terenów w celach turystycznych, a o ich mieszkńcach wyrażając się w sposób wręcz obraźliwy, zasługuja na całkowity ostratyzm tych, którym mieli (przynajmniej w teorii) ci "oświeceni postępowcy" służyć poprzez wykorzystanie swych uzdolnień pisarskich, aktorskich, scenicznych i innych. Niestety, tzw. "celebrycka śmietanka intelektualna", za jaką się sami uważają, okazała się zwykłą serwatką wymieszaną z gnojówką! Kiedyś, niesławnej pamięci Gomółka mówił: "Każda fura gnoju, wywieziona w pole, to cios dla imperialistów na zgniłym zachodzie". Parafrazując te słowa można powiedzieć: Każdy deklarujący swój wyjazd z Polski celebryta, to ulga dla naszego kraju, a problem dla tych na Zachodzie, którzy tych "oświeconych" pustaków zechcą przygarnąć. Osobiście sądzę, że na pogróżkach o wyjeździe tych upadłych elyt się skończy. Przecież oni do pracy na zmywaku się nie nadają, a o innej mogą tylko pomarzyć. Dlatego zostaną w nazym kraju. A szkoda!.

~Dyplom

Jak to konus wołał na część Polaków? Element animalny? Oni stoją tam gdzie stało ZOMO? Nie dajmy się tej putinowskiej grze dzielenia Polaków, bo skończymy jako ich satelita. Nasze miejsce jest w zachodniej Europie.

Ruch_8G

Peło, to przez waszą zachłanność wygrał Duda i dalej mamy monopol PiS.

My młodzi mamy dość! Chcemy mieszkań, a nie 500+ dla patoli.

Dla nas droga jest jedna. Zjednoczenie wszystkich młodych pod 8 gwiazdami albo zginiemy.

~Obserwator

Do czajka . Sam jesteś osioł bury jak nie rozumiesz że sytuacja u chińczyka jest spowodowana sytuacją w zapaści gospodarczej.

~Чайка

Tak ten ryżawy Prusak, niestety podzielił Polaków parę razy był w Stalowej Woli, i podzielił HSW, sprzedając część cywilną żoltkom, teraz ci się dzieje w Liugong każdy wie, ich zakład więc robią co chcą, zwiazki zawodowe nie mają nic do powiedzenia.

~mamat

cały ten artykuł to podsycanie podziałów, gdzie bezstronność i rzetelność dziennikarska ?

~Jbl

Perlaa mimo,że według Ciebie jestem nie tentegejszyn z głową to zarabiam od 150tys.do 240tys.rocznie na czysto pracując 30 godzin tygodniowo.2 razy w roku wczasy po całej kuli ziemskiej i raz w Polsce.W tym roku z powodu covid-19 to będzie rekord bo sprzedaż internetowa znacznie wzrosła.Ty za to gówniarzu masz dobrze z głową i nie boję się spytać gdzie pracujesz i ile zarabiasz a może się jeszcze uczysz jak PAD

~true

Pierła what is tentegejszyn?You are stupid dick