Niedoszły morderca przyznał się do winy

Image

38- letni mieszkaniec Stalowej Woli Paweł K. przyznał się do winy. To on pisał groźby karalne.

- Ciężka praca, zarówno stalowowolskiej policji, jak i Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przyczyniła się do tego, że została wytypowana osoba. Podjęliśmy decyzję o zatrzymaniu tej osoby. 38-latek miał sprzęt umożliwiający działanie w oparciu o sieć TOR- mówi Adam Cierpiatka, szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

Trwa dochodzenie w tej sprawie. Były już przeszukiwane urządzenia elektroniczne 38- latka, aby zabezpieczyć dowody w tej sprawie.

- Mężczyzna był wczoraj przesłuchiwany w charakterze podejrzanego na policji pod zarzutem, do protokołu, dzisiaj będzie doprowadzony do prokuratury. Przyznał się do popełnienia tych przestępstw. Dzisiaj, tutaj w prokuraturze będą wykonywane czynności procesowe związane z zastosowaniem środków zapobiegawczych- mówi Adam Cierpiatka.

Zdaje się, że wpisy 38- latka nie dotyczyły wyłącznie prezydenta Stalowej Woli. Jaka grozi mu za to kara?

Zgodnie z art. 190 Kodeksu Karnego „Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Jak usłyszeliśmy od prokuratora w przypadku gróźb pod adresem prezydenta RP, któremu Paweł K. mógł też grozić, wymiar kary może wynieść do 3 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura podchodzi do tej sprawy w sposób wielowątkowy.

- Musimy tutaj badać tło motywacyjne, a więc też ewentualnie związane z nienawiścią za przynależność do powiedzmy określonego ugrupowania politycznego itd. Jeszcze nie mamy pełnego obrazu- mówi szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Liljana

Ciekawe kiedy się zabiorą za wpisy hejterow pod postami Łucja na FB. Obyłoby się bez ciężkiej pracy. Wszyscy publikują pod własnymi bazwuskami.

e2rds

jan, jak będziesz się mnie czepiał, to tobie też.

~jan

Do e2rds, skończ ze swoją głupotą bo ten '' ' panmi' ' to zwyczajny prowokator propagandzista gdyby pisał swoje mądrości wychwalają PIS to ty byś mu naubliżał.

e2rds

he hee, bo widzisz, by poznać czyjąś wiedzę na temat literatury to trzeba go wpuścić w kanał i czekać czy się połapie czy nie i buhahaa połknął haczyk. W następnym poście wyłożyłem mu to, ale on i tak dalej jest tego nieświadom, a i ty jak byś czytał uważnie to też byś te tych swoich wypocin nie napisał analfabeto umysłowy. A jeśli chodzi o Palec, to już wam Lichocka sprezentowała, a Sznur to będzie pleciony w najbliższym czasie i wesela nie będzie, ale za to będzie coraz więcej dziadów , hehehehe, ja śmieję się, a ty też, jak też to jest dobrze. Co nieco pisze się osobno, ogarnołeś pisze się ogarnąłeś,

~he hee

e2 ty jedynie elementarz conieco ogarnołeś.Chcesz pouczać tu innych analfabeto moralna.Miesza ci sie Wyspianski z Mickiewiczem i nie masz odwagi przyznać aie że robisz gafy.Palec to wsadz sobie w swoje 4litery a sznur załóz tam gdzie trzeba i kończ ze swymi wywodami.

e2rds

panmi i widzisz kto zionie nienawiścią i od razu nazywa innego śmieciem, a "tojestprawda" nie kto inny tylko wybitny obrońca wszelkich poczynań Palca i Sznura piszący pod blisko 60 nickami którego nazywam pseudointeligent.
Ty się dziwisz, że w przypadku zaczepki odpowiadam im takim samym językiem, oni innego nie rozumieją.

~tojestprawda

Do panmi, śmieciu przestań oglądać ten ogłupiający TVN bo robią z takich jak ty idiotów użytecznych. Pomyśl jak potrafisz za PO to co roku złodzieje rozkradali 60 miliardów złotych a dziś te pieniądze idą dla polskich dzieci. Teraz ten VAT [ to 50 miliardów] złotych rząd PIS daje polskim dzieciom a ty piep..rzysz o pieniądzach z kredytu tak cię ogłupili propagandziści z TVN. Jesteś zwyczajnym ekonomicznym analfabetą i ja na twoim miejscu bardzo cichutko bym siedział. Programy socjalne we wszystkich krajach unijnych to standard i gdyby ludziom pieniędzy w tych krajach nie rozdawali to żaden rząd tam rządzący nie wygrał by 2 kadencje a w NIEMCZECH dzięki socjalowi MAKRELA rządzi już ponad 20 lat. Tak że lemingu ucz się polityki od mądrzejszych od ciebie i nie słuchaj nigdy telewizji komercyjnych. Bo oni za pieniądze wszystko powiedzą a nie służą POLAKOM.

~panmi

Boże ile w tych wpisach jest nienawiści, ile wyzwisk, wulgarnego języka, poniżania drugiego a wszystko podlane sosem ekonomicznego analfabetyzmu. Tak trzeba być skończonym analfabetą ekonomicznym by cieszyć się z rozdawnictwa i życia na... kredyt! Wszystkie te "+" będą musiały być zwrócone z oprocentowaniem i to niekoniecznie przez tych "dobrych wujków" dzisiaj je rozdających na lewo i prawo. Oni mogą nie zdążyć ze zwrotem a więc pozostaje grupa dzisiejszych beneficjentów czyli tych z "500+", "300+", "13 emerytur" oni będą sukcesorami długów odziedziczonych po rozdających. Owo rozdawnictwo nie ma nic wspólnego z dobrodziejstwem, jest zjawiskiem niezwykle szkodliwym społecznie i ekonomicznie. Jakie będą przyszłe świadczenia emerytalne dzisiejszych młodych ludzi? A dług może okazać się tak duży, że aż trudny do udźwignięcia. Do tego nieszczęścia prowadzą rządu tzw. populistów. Powiedzmy im STOP!

e2rds

Nocny marek, a tak po prawdzie, studiując tow. Szmaciaka przenosisz to zeszmacenie na to forum i staje się to forum bardzo brudne i nie mam przyjemności z tobą więcej dyskutować. jest inna literatura do czytania, ale widzę, że gustujesz w Szmaciaku i zastań przy nim, co czytasz takim się stajesz. Próbujesz innych pouczać i prawić morały, nawet włączając w to kościół, a sam jesteś jak ten cymbał brzmiący i niech tak zostanie. Szereg osób nie wie skąd pochodzi nazwa cymbał brzmiący i są urażeni, ale to nie moja wina i proponuje daj spokój bo niedobrze jest nakręcać spiralę, a ja ciebie pierwszy nie zaczepiam, chyba, że piszesz pod kilkoma nickami i tam dostałeś prztyczka, a próbujesz odgryźć pod nickiem Nocny marek. Pozdrawiam.

e2rds

Nocny marek, nie bedę się wysilał by powtórnie tobie odpisywać tylko skopiuje mój poprzedni wpis, bo przygadywał kocioł garnkowi.
Nocny marek, kumplu Szmaciaka do poduszki, ja musiałem do 66 lat, to po pierwsze, tak biorę 13 i też dobrze, niestety na 14 nie kwalifikuję się, mój próg jest o wiele za wysoki dla 14, tak moje wnuki biorą 500+ i też dobrze, bo im się należy, a słowa nawet pisane zeszmaconej świni nic dla mnie nie znaczą i będę nadal pokazywał palec Lichockiej, bo to nie ich pieniądze gamoniu, a ty zaiwaniaj dalej i chwal to wszystko, tylko za bardzo nie denerwuj się biblijny cymbale brzmiący. Ja się śmieje ty pracuj, do kościoła nie chodź bo tobie to nic nie da.

~Nocny marek

@e2rds vel. tow. Szmaciaku znowu "wylazłeś z gówna". Czytam wszystkie Twoje wpisy. Jest tylko jad i wyzwiska wobec innych. Jesteś nędzną, maluczką, żałosną, godną pożałowania politowania gnidą o moralności tow. Szmaciaka. "Nie rzucaj pereł między wieprze bo wszystko podepczą". Nie musiałeś harować do 67 lat, bierzesz 13 emeryturę i czekasz na 14tkę, Twoje wnuki biorą 500 plus a Ty pokazujesz drugą ręką środkowy palec tym co Ci to dali. Jesteś właśnie takim biblijnym wieprzem. Doradzam ponownie pójście do kościoła i pomodlić się o zdrowie - i o rozum też. Może pomoże. Z Tobą tyle.

~janka1970

Prawie dziesięć milionów przeciwników obecnego prezydenta to dużo i zarazem przeciwników obecnej władzy. To bardzo dużo.. Ale są to osoby światłe i inteligentne co raczej nie stawia ich w gronie fanatyków i ciemnoty zdolnej do zadania krzywdy drugiemu człowiekowi tylko że ów ma inne poglądy.

~qqq2020

Czyli mamy rzekomego sprawcę, tylko nie wiemy jeszcze co mu możemy dopasować. Smutne i żenujące przedstawienie. Oby Karma sowicie wynagrodziła pomysłodawcę tej historii.

~Hiksel

Tania sensacja dla baranów. Suweren w ekstazie smiech2

~@Pelele

Na dodatek ofiarą niespełnioną Jeszcze lepsza jest ofiara zbiorowego gwałtu podczas gdy nikt gwałcić nie chce.Prezydent oswiadczył na Stalówka.net.w artykule Mordy...że jego żonie grożono zbiorowym gwałtem Szczerze współczuję pani Aleksandrze męża.

Pelele

@dap ofiara to Ty jesteś Wiesz czego jestes ofiarą

Pelele

@dap ofiara to Ty jesteś Wiesz czego jestes ofiarą

Pelele

@dap ofiara to Ty jesteś Wiesz czego jestes ofiarą

~@dap

Ale się wijesz Wybory i tak będą jeszcze raz rozpatrzone
Zapomniałeś już o całej reszcie? Według ciebie hejt i chamstwo były po jednej stronie? Wszyscy wiemy ,że nie .Wcale nie chodzi tu o przynależność partyjną .Zachowaj trochę klasy i obiektywizmu Nikt nie ma prawa nikogo zastraszać .Zawsze porępialismy przewrotnosc LucjuszaOn nawet nie chciał tego zglosic Chodziło mu o nagłośnienie i zrobienie z siebie ofiary

~Do redakcji

@niezalogowany
Dokładnie w punkt.
Nie wiesz co by zrobił.
Żebrać też o nic nie musi,bo to co zrobił to zastraszał
Za to można go ukarać.

~dap

"Zawsze potępiałam, jak wielu członków PO – język nienawiści, a już absolutnie te wpisy, w których pojawiają się jakiekolwiek groźby. Takie wpisy winny być natychmiast zgłaszane na policję."
TO POWIEDZIAŁA RENATA BUTRYN' SZEFOWA PO W STALOWEJ WOLI.
PANI RENATO, A JAK PANI ZASTĘPCA ZNIEWAŻYŁ PREZYDENTA RP SWOIM WPISEM, TO WSZYSTKO OK BYŁO?
NIE WYRAZIŁA PANI POTĘPIENIA DLA JEGO CZYNU!

~niezalogowany

~Do redakcji
Każdy jak dostanie się w łapy policjantów to płacze i żebrze o łagodny wymiar kary. Skąd wiesz co by zrobił gdyby go łapsy nie zgarnęły?

~Do redakcji

Mam takie pytanie.Kto kogo mordował?Pisze niedoszły morderca.To ,że człowiek pisze takie rzeczy ,które są zresztą karalne nie znaczy ,że dokonywał aktu mordu . Dokonywał aktu zastraszania. A może się mylę?

~@niezalezny

Wynik wyborów jest nieznany.Na światło dzienne wyszły ogromne brudy Pozwól dowiedzieć się opinii publicznej.Pozwól rozpatrzyć w SN Takie właśnie prawo przysługuje wyborcom .

~niezależny

Ludzie, opamiętajcie się.
Wybory już się zakończyły.
Naród wybrał.
Poczekajmy na efekty wyboru i uszanujmy wolę wyborców.

Mariusz77

No to teraz juz Lucek Drwal moze oficjalnie być noszony na rękach i wychwalany z ambon ....a tak nie wiele zabraklo do prawie natychmiastowej beatyfikacji .

~@wiechu

Ile bedziecie jechali na tym hejcie o leniwym ciemnogrodzie pisowskim kupionym za 500+ :-)
Znasz kogos kto przezyje z 5 dzieci za 2500 I nie pracuje?

Odstawcie ten sok! albo wyjechac z podkarpackiego obozu pracy za 2000.

e2rds

Ymnda, oj naiwny ty naiwny. Puk puk w czoło.

~Allo

Ludzie gdzie wasze korzenie czy pisze tu tylko protoplasci tych co mieszkanie złapali za komuny A dziadek nie miał wygodki sral w zagac A podcieral się gasiatkiem A buty wybierał przed kościołem i było mu wszystko jedno kto rządzi nawet jak bolszewik wszedł 20 roku dal parę groszy to był luks takie to korzenie tych z po Warszawie i inne