Przez PO chcą go zamordować? Sprawca gróźb już schwytany!

Image

„Hej Platformo, partio zgody i miłości, w ostatnich dniach przez akcję 8* zasialiście mocne ziarno nienawiści między ludźmi w Polsce. Tak się zastanawiam czy jesteście już gotowi na plony? Czytając takie komentarz, tym bardziej doceniam PP @AndrzejDuda za chęć pojednania Polski”- to słowa jakie znalazły się na twitterze włodarza Stalowej Woli. A pod nim znalazł się screen komentarza, w którym mowa o chęci dokonania morderstwa na nim i członkach PiS.

ObrazekPo wyborach opadł już kurz na urny, a stary- nowy prezydent RP nie musi wyprowadzać się z Belwederu. Wprawdzie wygrał o włos, bo procentowo niewiele, ale w skali sukcesu, ma wszystko: władzę i na kolejne 5 lat ster Polski. Wyniki pokazały jak bardzo nasz kraj jest podzielony i zarówno zadowolonych z władzy jest niemal tyle samo, co tych niezadowolonych.

Pod artykułem pt. „Andrzej Duda prezydentem RP. Jak zagłosowaliśmy? Powiaty: stalowowolski i niżański”, zamieszczonym na naszym portalu, znalazł się wpis użytkownika podpisanego ~Mati Z. o następującej treści: Nazywam się Mateusz. Oświadczam tutaj publicznie, że zacznę zabijać sympatyków i/lub członków partii PiS. Wykryto u mnie nieuleczalnego raka, pierwszy zginie Prezydent tego miasta. Tak mi dopomóż Bóg.

To nie pierwszy raz, gdy ktoś wyraża się w ten sposób. Skąd jednak przekonanie, że wpis ma powiązanie z Platformą, jak sugeruje Lucjusz Nadbereżny?

Tego typu osoby trzeba odnaleźć jak najszybciej i ukarać. Z tym się zgadzamy. Dostarczaliśmy więc niezbędne informacje dotyczące użytkownika ~Mati Z. organom ścigania najszybciej jak się dało i usunęliśmy komentarze propagujące nienawiść i noszące znamiona gróźb. Sprawą zajmuje się Rzeszów i Stalowa Wola. Takie wpisy są naganne, a osoby, które robią sobie najprawdopodobniej głupie żarty lub są chore psychicznie, powinny ponieść odpowiednie konsekwencje. Niemniej jednak czy mają coś z tym wspólnego członkowie Platformy Obywatelskiej, jest chyba nieco na wyrost.

ObrazekSprawą oburzone są osoby skupione w opozycji, ale nie tylko.

- Zawsze potępiałam, jak wielu członków PO – język nienawiści, a już absolutnie te wpisy, w których pojawiają się jakiekolwiek groźby. Takie wpisy winny być natychmiast zgłaszane na policję. Komentarz prezydenta Nadbereżnego oskarżający PO , bez wyników śledztwa, bez ustalenia imienia i nazwiska sprawcy, jest chybiony i niepoważny, a wręcz niegodny urzędu, który piastuje. Odnoszę wrażenie, że w ten sposób próbuje „usprawiedliwić” „brudną kampanię” na rzecz prezydenta Andrzeja Dudy, język pogardy i odczłowieczania niektórych grup społecznych przez samego kandydata, co było jawnym naruszeniem podstawowych praw człowieka. Szeroko to komentowała prasa na całym świecie, i nie przysporzyło to chwały kandydatowi. Pan Nadbereżny, stronniczo komentując i bezpodstawnie przypisując groźby PO, pogłębia podziały w naszym mieście i w Polsce. Robi tak, bo jest przede wszystkim funkcjonariuszem partyjnym i w tej roli czuje się najlepiej. Roli karnego członka PiS podporządkowana została w wielu aspektach polityka naszego miasta, jego wypowiedzi i ten komentarz. To klasyczne „odwracanie kota do góry ogonem”. Prezydent powinien zgłosić na policję i mocno potępić tego rodzaju wpisy, bez względu na to, kto ich dokonuje. To jedyne rozsądne wyjście i autentyczne działanie w celu powstrzymania nakręcającej się spirali nienawiści. Wielce prawdopodobne, że zrobił to ktoś, kto jest mocno sfrustrowany, bez politycznych konotacji. Mam jednak wrażenie, że podziały i prowadzenie wojenek służy PiS na każdym szczeblu. Jednym słowem, zasmucający komentarz prezydenta Nadbereżnego jest podobny w stylu do jego komentarza o maszcie, który runął w lipcu 2018 roku , „bo ktoś widział, że opozycja się w nocy kręciła i może coś uszkodziła”. Historia z masztem, na którym miała dumnie powiewać flaga, a który runął na skutek błędów budowlanych ( i komentarz!) stała się dla mnie symbolem stylu prezydentury pana Nadbereżnego. Partyjna narracja PiS o „złej opozycji”, niestety, się nasila, a Stalowa Wola to swoiste pole ćwiczeń w „przerzucaniu winy” na opozycję za szerzenie nienawiści i pogłębianie podziałów. Nowa kampania PiS -u rozpoczęta- komentuje sprawę szefowa struktur PO w Powiecie Stalowowolskim.

Również czytający wpis prezydenta są zdziwieni. Agnieszka Sokołowska pisze: „Zgłosiłeś już na policję czy tak tylko sobie bijesz pianę?”, Peter Zet: „Takie to wiarygodne jak promesy Kłamczeusza”, Paweł Gawroński: „Skąd pewność, ze to sympatyk „Platformy” i jest inspirowany „akcją 8*”? Został już przesłuchany?”, saleq: „Lucek chyba żartujesz , przebiles tym tweetem Himalaje hipokryzji , nikt nigdy w historii Polski nie podzielił tak Polaków jak twój PIS . Wstyd i hańba dla ciebie za taki tekst”, Urszula Tatys: „Nie jestem oddanym wyznawcą Platformy, ale Pana wypowiedź pachnie hipokryzją... „Kto z Was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem” (J 8,8-11)”, MrRobert: „Wybory się już skończyły, skończyło się Pańskie nawilżanie, proszę już spuścić powietrze. Zrobił Pan już swoją robotę, na spokojnie już, towarzysze partyjni zauważyli, już spokojnie. Luzik.”, Dominika: „Komentarz pisał anonimowy "ktoś"... skąd przekonanie, że to osoba popierająca Po? Druga sprawa kto skłócił naród? Czy przypadkiem nie rząd, który obecnie rządzi i połowa obywateli ma go dosyć?”, Grażyna Kubica: „Dlaczego platformo? Czym innym są takie a nie inne słowa polityków, osób znanych itp a czym innym słowa nie wiadomo kogo. Oczywiście trzeba znaleźć” itd.

Oczywiście nie ulega wątpliwości, że haniebnym jest grożenie komukolwiek śmiercią i sprawę należy zgłosić na Policję, co uczyniono, ale oskarżanie PO i Ruchu Ośmiu, póki co, nie powinno mieć również miejsca.

- Po pierwsze: potępiamy i zawsze będziemy potępiać wszelkie groźby czy próby fizycznego ataku na działaczy lub sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Ostatnie miesiące pokazały, że takie zachowania to domena zwolenników PiS, a nie opozycji. Nie ma na to naszej zgody! Jeśli pan nie zamierza szukać osoby, która chce pana zabić i zamiast tego woli pan oskarżać bogu ducha winne osoby, to jeszcze ktoś pomyśli, że to pan sobie sam tego SMSa wysłał, żeby mieć powód do szczucia na przeciwników politycznych. A tego byśmy nie chcieli, prawda? Po drugie: groźby nie mają nic wspólnego ani z Ruchem Ośmiu Gwiazd ani z PO, co też wynika ze screenów SMSów. Panu prezydentowi proponujemy zgłosić sprawę na policję, zamiast wykorzystywać takie haniebne SMSy w walce z nami lub opozycją i kłamać na nasz temat- pisze w odpowiedzi prezydentowi Stalowej Woli Ruch Ośmiu Gwiazd (groźba była w formie komentarza, nie SMS-ów- dop. red.).

ObrazekTym, którzy nie wiedzą co oznacza 8 gwiazdek wyjaśniamy, że to nawiązanie do Ruchu Pięciu Gwiazd we Włoszech. W Polsce gwiazdek mamy o 3 więcej. Chodzi o wulgarną krytykę rządów Prawa i Sprawiedliwości. Twórcy tego znaku mieli na myśli: je..ć PiS.

Mężczyzna, który teraz i w kwietniu groził prezydentowi śmiercią to prawdopodobnie 38- letni Paweł K., mieszkaniec Stalowej Woli. Do jego zatrzymania doszło 15 lipca br. w Tarnobrzegu. Mężczyzna był zdziwiony wizytą funkcjonariuszy, myślał, że jest bezkarny ponieważ do przestępstwa używał tzw. serwerów maskujących. Metoda ta często stosowana przez hejterów, jak widać stała się nieskuteczna. To przestroga dla tych, którym się wydaje, że w sieci mogą być anonimowi.

Mężczyznę zatrzymano w Tarnobrzegu. Zabezpieczono jego telefon i komputer. Sprawę badają policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Prawda w oczy kole, oj kole, Adrian przez Derewienko został wpuszczony w maliny i wykorzystany dla kasy wcześniej niż to zrobili komicy.

~lekarz

DO CZEGO JESZCZE TA PSEUDO OPOZYCJA SIĘ JESZCZE POSUNIE?

e2rds

Największa afera końcówki kampanii prezydenckiej była picem na wodę. Niepełnosprawna artystka z Bydgoszczy Anna Derewienko nie została wyrzucona z fundacji za wspieranie Andrzeja Dudy, tylko w wyniku podejrzeń o stalking swojego byłego partnera i jego bliskich, a także za hejtowanie niepełnosprawnego nastolatka, który pojawił się na wiecu Rafała Trzaskowskiego. Pierwszą sprawę badają śledczy, druga być może wkrótce do nich trafi.

~z internetu

Duda wygrał w nieczystej grze. Tylko dzięki przekupstwu kłamstwom i bezpardonowymi oczernianiu konkurenta. Poza tym dzięki apelom RCB w tydzień po wyborach ilość zakażonych Covid rośnie

~Grażyna

Tzw. "panna młoda" też kościół unieważnił poprzedni ślub kościelny! Za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli. Nie widzę żadnego wytłumaczenia w unieważnianiu ślubu kościelnego, podobno sakramenty to rzecz święta "Co Bóg złączył....." Księża zeszli na psy (nie ubliżam psom) tylko kasa, kasa, kasa.

~@jajaJakBeret

Fajne! Po 20 latach małżeństwa unieważnienie ślubu kościelnego Kurskiemu ojcu trojga dzieci. Zawarcie związku w kościele z nową partnerką, też po rozwodzie. Uroczystość w Łagiewnikach. Nikt tak profesjonalnie nie laicyzuje Polski jak kler. smiech2 smiech2 smiech2

~Katarzyna

Zauważyliście, że odkąd prezydentem jest AD, to Pałac Prezydencki zyskał na popularności... Ciągle stoją przed nim tłumy...

~@warte uwagi

Szanowny Panie Morawiecki, Pan się boi praworządności, którą nam Polakom fundujesz, przecież lepszej wg. Pana nie ma w całej Europie, no chyba że na Węgrzech.

~warte uwagi!

Morawiecki jest na szczycie unijnych przywódców ustalających budżet UE na najbliższe lata. Morawiecki zapowiada, że nie zgodzi się na ogólną klauzulę ws. praworządności, dającą możliwość blokady wypłat. A dlaczego się obawia? Skoro w Polsce jest PRAWORZĄDNOŚĆ to dlaczego Morawiecki się ma nie zgodzićsmiech2

~z internetu

do jajaJakBerety:
Pojęcie CYRK, uległo znacznemu rozszerzeniu... taki to czas.

kabi

PonuryLemur, napisałeś to z miłości do wyborców Dudy? Ty się mienisz kimś wyższym.

kabi

z internetu, sam to wymyśliłeś czy ci to ktoś z po-ko napisał. Tyle bzdur w jednym komentarzu tylko nienawiść może podpowiadać.

~jajaJakBerety

Jacek Kurski (rozwodnik) poślubił rozwódkę. Elyta w Łagiewnikach na ślubie kościelnym Kurskiego po unieważnieniu przez kler jego 20 - letniego związku małżeńskiego i przed uchyleniem nowego, gdyby jakaś miłość przyszła znienacka. Kazanie wygłosił ksiądz prałat Terlecki. Sakrament małżeństwa dzisiaj w polskim kościele też można jak się okazuje "załatwić"smiech2

~niezalogowany

Od zawsze wiadomo, że za groźby w internecie można być karanym sądownie. Nagle okazuje się, że wyborca PO jest z innej gliny i to co dla zwykłego obywatela jest oczywistą winą dla przedstawiciela lepszego sortu jest krzywdą.

~z internetu

Krzysztof Maria Szczerski jest od lat kandydatem Andrzeja Dudy na najwyższe stanowiska międzynarodowe należne Polsce. Kiedy jednak organizacje, do których kandyduje Szczerski, dowiadują się, kto miałby tam pracować, rezygnują z tej kandydatury i powołują kogokolwiek z innej prowincji, bo nie chcą kompromitacji.
Tak oto Krzysztof Maria Szczerski z braku innych możliwości pracuje, jako szef gabinetu kancelarii swojego dobrodzieja, który zrobił z niego profesora.
Na jakim poziomie pracuje ten wybitny politolog, pokazały ostatnie wydarzenia w pałacu. Ludzie Putina skompromitowali służby specjalne PiS-u i pogadali sobie przez telefon z A. Dudą. Na szczęście przepaść intelektualna różniąca agentów rosyjskich od Dudy i słaba znajomość języka angielskiego tego ostatniego, zapobiegły dalszej międzynarodowej kompromitacji. Pozostał tylko wstyd, upokorzeni Ukraińcy i wrażenie poddaństwa małego nieodpowiedzialnego Andrzejka, który tak dalece podlizywał się rozmówcy, że gotów był wywołać wojnę światową opartą na wazelinie.
Za tą kompromitację odpowiada profesor- nieudacznik, ale zwolnili urzędnika i sekretarkę zatrudnioną w USA.
Przy okazji dowiedzieliśmy się, jak słaby jest system kontroli w Kancelarii Prezydenta, jak nieodpowiedzialni ludzie tam pracują, jak prostackie zasady tam panują i jak poddańczy charakter ma sam główny rozmówca. Ujawnił się typ człowieka, który sprzeda matkę i ojca, a co dopiero naród, aby podlizać się znaczącemu rozmówcy.
K. M. Szczerski, jak na profesora PiS-u przystało, wymyślił coś niebywale bardziej durnego.
Polski paszport to dokument, który potwierdza tożsamość i obywatelstwo.
Tymczasem PiS-profesor uznał, że będzie potwierdzał religię i dawał nadruk modlitw katolickich w paszporcie Polaków. Problem jest jednak w tym, że na świecie jest około 4300 różnych religii, a on nas wszystkich chce zakwalifikować tylko do jednej i to nawet wtedy, gdy ktoś jest niewierzący. Tym samym urzędnik Kancelarii Prezydenta przyjmie nas wszystkich do jego umiłowanej religii i zakłamie prawdę. Myślałem naiwnie, że chodzi, chociaż o religię miłości bliźniego, a tymczasem ostatnie wybory potwierdziły, że to ma być religia męczeńskiej śmierci, manipulacji, kłamstwa i międzynarodowej zmowy pedofilów.
Z całą odpowiedzialnością pozwolę sobie określić, że chociażby te dwa przykłady PiS-profesora dowodzą jego wybitności. Pokazują, jak bardzo marnują się jego zdolności w produkcji kłamstwa, miernoty i upadku moralnego.
Jeśli PiS chce mi przygotować nowy wzór paszportu albo organizować bezpieczeństwo, to zgodzę się tylko na jeden dopisek:
„Broń mnie Panie Boże przed idiotami z PiS” albo po prostu ***** ***.
Adam Mazguła

~krzywa

Cudze fekalia widzial ale jak w stalowej zalalo dzialki to cichosza .Powinien wizualizacje zalania gownami zrobic na najblizszym spotkaniu z mieszkancami i sie pochwalic zaniedbaniami ostatnich 5 lat ktore sa jego udzialem

~kurma

Czy językiem nienawiści samorządowca(?) Nadbereżnego nie był wyjazd(kto go tam delegował?) do Warszawy celem wystąpienia na oczyszczalni "Czajka" i oblanie prezydenta Warszawy wiadrem fekalii? Wygląda, że jednemu wolno bardzo dużo a innym w tym czasie należy założyć kaganiec! Przecież to było skandaliczne by niby samorządowiec włączył się do chóru bardów nienawiści przeciw jednemu Człowiekowi. To nic innego jak sianie niezgody a potem gdy rykoszet zbliży się do niego to od razu larum podnosi, że chcą go uciszyć. Zachowuj się pan z godnością należną zajmowanemu urzędowi a nikt nie będzie dybał na twoją godność ani rodziny. Może jest pan na tyle wychowany, że przeprosi pana Trzaskowskiego za ujawnione przez tvp chamskie zachowanie? Gdzie "prawniku" jest przepis zezwalający na krytykowanie kolegi samorządowca? No gdzie?

~naprawdę

Ten nie doszły morderca na zdjęciu z tylu wygląda jak daruś.

~naprawdę

Ten nie doszły morderca na zdjęciu z tylu wygląda jak daruś.

~obca

jeżeli przez PO chcieli zabić włodarza Stalowej to dlaczego aresztowano tylko jednego? ARESZTOWAĆ całe PO

~xxx

Wy z Po czy tam KO chyba nie macie pomysłu na życie ani woli . Tylko w głowie Wam szuru ,buru i prześladowanie. W głowie mi się nie mieści .

~radioo

Pamiętam tego osobnika z wystąpień na Radzie Miejskiej wycierał sobie gębę ówczesnym prezydentem Ślęzakiem niczym furman w karczmie i to nie była mowa nienawiści? ani hejt w internecie? Cynizm i wyrachowanie do potęgi entej. Tej władzy na pewno już nikt w tym nie doścignie.

~~123

LUCEK już nie opowiadaj bzdur najwięcej nienawiści i hejtu płynie z ust PIS zapomniałeś o sobie co wygadywałeś na Szlęzaka a po wyborach przepraszałeś a twój kolega Duda cała kapanie siał język nie nienawiści wyzwiska i t d cały rzad również .to jest po prostu hańba . Cały rzad to same diamenty kradzieży przekrętów itd .BO NAM SIĘ NALEZY

~ksiundz

Oj tam zostal by pierwszym pisowskim meczennikiem ,sekta pisowska miala by do kogo sie modlic.

~Lelum

Skończcie już te okrągłostołowe podgryzanie. "Niedoszły morderca" już schwytany, wszyscy odetchnęli z ulgą smiech2

~dap

"Zawsze potępiałam, jak wielu członków PO – język nienawiści, a już absolutnie te wpisy, w których pojawiają się jakiekolwiek groźby. Takie wpisy winny być natychmiast zgłaszane na policję."
TO POWIEDZIAŁA RENATA BUTRYN' SZEFOWA PO W STALOWEJ WOLI.
PANI RENATO, A JAK PANI ZASTĘPCA ZNIEWAŻYŁ PREZYDENTA RP SWOIM WPISEM, TO WSZYSTKO OK BYŁO?
NIE WYRAZIŁA PANI POTĘPIENIA DLA JEGO CZYNU!

~przyjaciel

Patrząc na szczerą i uczciwą twarz LN zaryzykowałbym że ta heca z komentarzem to zwykła popelina, prowokacja ze strony pis. Co nie byłoby takie dziwne...

~Boże mój!

Jacek Kurski bierze w sobotę ślub kościelny! On rozwodnik, ona "rozwodniczka"?!#NeoEpiskopat udzieli sakramentu. Uroczystość odbędzie się w Łagiewnikach!
Nowe standardysmiech2

~niezależny

Ludzie, opamiętajcie się.
Wybory już się zakończyły.
Naród wybrał.
Poczekajmy na efekty wyboru i uszanujmy wolę wyborców.

~wiechu

Ciekawe bardzo dlaczego gdy chcę (od kilku godzin) zamieścić komentarz,otrzymuję komunikat - wystąpił błąd,spróbuj za kilka minut zamieścić kolejny komentarz.Czyżby rzeczywiście efekt Pegasusa?