Komary. W tym roku istna plaga

Image

W tym roku komary są wyjątkowo dokuczliwe i kąsają z wielką zaciętością. Powód? Ciepło, intensywne opady deszczu i idealne warunki do rozmnażania.

Walka z krwiopijcami trwa. Wczoraj służby Miejskiego Zakładu Budynków w Stalowej Woli przeprowadziły odkomarzanie osiedla wzdłuż ulic: Ofiar Katynia, Słowackiego, Asnyka, Tuwima, Gałczyńskiego, Orzeszkowej, Żeromskiego, PCK, Hutnicza, Metalowców.

W roku ubiegłym akcja odkomarzania przeprowadzana była już kilka razy w różnych częściach miasta. Zabiegi zostały przeprowadzone na następujących osiedlach: Swoły, Hutnik, Metalowców, Charzewice, Lasowiaków, Energetyków, Fabryczne, Zasanie, Sochy, nad Bełkiem, Piaski i Centralne oraz na błoniach nadsańskich, terenach zielonych za wałem wzdłuż działek za mostem na Sanie, na terenach przy ogrodach działkowych przy ul. Działkowej, przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, w Parku Miejskim, Parku w Charzewicach i Ogródku Jordanowskim, przy ul. Brzozowej i ul. Świerkowej.

Zdjęcia: fb MZB

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Olek

Apteka "Vita" na ul. Poniatowskiego. Najdroższa apteka w naszym mieście a właścicielka celowo wprowadza w błąd klient ów podczas zakupów podając inne ceny leków niż wybijane później na paragonach. Oczywiście późniejszych reklamacji też nie uznaje.

~Stalowa

Wszyscy moi sąsiedzi kupują środki na własny koszt. I pryskają. Bo liczyć na miasto to żart. Odpowiedzialni są zajęci. A tak swoją drogą, gdzie vice? Tak się udzielała.

~RzecznikKS

Wszyscy na GKS.Wygramy z GKS-em,potem z Pogonią i zagramy w barażach o I ligę

~Lonio

Dziękuję ludziom co prowadzą walkę z komarami .Kochani jesteście wielkie dzięki bo z nimi to masakra to nie życie.

~Czika

Sprawdzał ktoś skład tego co Lucjusz rozpyla i nie działa lub działa bardzo słabo ? Może w tym roku to ostry cień mgły?

~Jasiek

~hmmm. Dokładnie, tylko że nikt w nocy nie chce pracować. Jak robiła to firma zewnętrzna to pamiętam że około 22.

~Jasiek

Na Poniatowskiego trawa po jaja że chyba zacznę zbierać jej nasiona. Od początku roku tylko raz koszona. I jak ma ich nie być!

~Monika

Ciepło? Chyba ktoś żyje w innym kraju. Tak zimnego lata nie pamiętam.

HIV

@bgo, a co ma zima do komarów? Ile jest komarów na Syberii? Potrafią zabić dużą zwierzynę wypijając całą krew. A jakie tam są zimy i mrozy?

~hmmm

i tak w Stalowej Woli zabija się również pszczoły,taki oprysk powinno robić się późnym wieczorem kiedy pszczółki idą spać a nie wtedy kiedy są aktywne!!!!

~naturalec

taki ptaszki, jeżyki się nazywają, zjadają komary na potęgę. ale je wygnaliśmy z miasta bo wolimy styropianki, takie ładne są i bez dziurek, wszędzie beton i plastik, a np taka lawenda tez odstrasza komary. no to teraz mamy. natura lubi równowagę jak jej nie ma to tylko plagi i nieszczęścia. a chemia to więcej szkody niż pożytku.

~anty komar

Komary żyją krótko więc nie ma tu znaczenia to, że w czerwcu padał deszcz. Rok temu również padały deszcze a akcja odkomarzania była przeprowadzana. Ile dni już nie pada w STW?
Nie jesteśmy roszczeniowcami a ludźmi, dla których komary są uciążliwe i jeśli pracujemy i płacimy podatki w tym mieście to oczekujemy choćby minimalnego zabezpieczenia środków na odkomarzanie latem tym bardziej, że w poprzednich latach nie było z tym problemu a w tym roku będziemy mieli już półmetek wakacji a komary namnażają się w najlepsze.

~bgo

jak ma nie być komarów jak nie było zupełnie zimy ? (chociaż eksperci od 7 boleści zapowiadali zimę 100 lecia) , zresztą ci sami telewizyjni eksperci zapowiadali suszę 100-lecia a mamy najbardziej mokre lato od lat kilkunastu ... komary muszą być bo w ostatnim okresie mają do do wylęgarni idealne warunki. Klimat im sprzyja. Ale eksperci z TV wiedzą lepiej ;-)))))

pl2

Odkomarzanie pewnie jest przeprowadzane jak w latach poprzednich. Tylko że w tym roku w czerwcu i lipcu padało bardzo dużo. Do tego był okres że prawie co dziennie padał deszcz. Trudno wtedy przeprowadzić akcję odkomarzanie, bo co z tego że się spryskać, jak zaraz to zmyje deszcz. W dodatku deszcze i wysoka temperatura to raj dla komarów. Po prostu trzeba sobie radzić samemu, a nie być rozszczeniowcem...

~Do mirek

Kozak jesteś

~Oj boli

A ja dziś jechałam linia nr 26, potem poszłam do sklepu, potem szłam przez park a tam szalet nie ma no i ....strasznie mi prezydenta pogryzły

~trututu

dziś wracałam z pracy ul. Hutniczą potem koło MZB i Dmowskiego - komarów lata cała masa

~anty komar

Artykuł powinien brzmieć:
" Walka z krwiopijcami trwa. Wczoraj służby Miejskiego Zakładu Budynków w Stalowej Woli przeprowadziły odkomarzanie osiedla wzdłuż ulic: Ofiar Katynia, Słowackiego, Asnyka, Tuwima, Gałczyńskiego, Orzeszkowej, Żeromskiego, PCK, Hutnicza, Metalowców.

W roku bieżącym akcja odkomarzania przeprowadzana będzie w różnych częściach miasta.Zabiegi zostaną przeprowadzone na następujących osiedlach: Swoły, Hutnik, Metalowców, Charzewice, Lasowiaków, Energetyków, Fabryczne, Zasanie, Sochy, nad Bełkiem, Piaski i Centralne oraz na błoniach nadsańskich, terenach zielonych za wałem wzdłuż działek za mostem na Sanie, na terenach przy ogrodach działkowych przy ul. Działkowej, przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, w Parku Miejskim, Parku w Charzewicach i Ogródku Jordanowskim, przy ul. Brzozowej i ul. Świerkowej."

Pytanie tylko czy tak na prawdę odkomarzanie będzie przeprowadzone i kiedy bo niestety ale plaga komarów jest i powinno być z tym coś zrobione. Akcje odkomarzania w poprzednich latach ułatwiały życie mieszkańcom.

~jasio

Ja jak złapie komara to podnosze mu ogon do góry i sądzę takiego kpoa w 4 litery że na kolacje to już nie zdąży

~buhahaaa

takich trutni jak erdees powinno sie rozebrac do goła i dać jako dawców krwi dla komarów. Może by chodz troche spokornieli.

~Magda

nie można wyjść nawet na ławce usiasc z dziećmi w ciągu dnia bo komary atakują. Na dezynfekcje wirusa ulicami miasta byla kasa a wtedy ludzie w domach siedzieli pozamykani. Teraz kasy nie ma na pozadne odkomarzanie.... jak nie ma deszczy nie odkomarzaja...kiedy zaczna? Jak będzie padać i nic to nie da??? W ogóle rzadzacy miastem nie dbają o mieszkańców...w innych miastach np tarnobrzegu sandomierzu odkomarzaja juz kilka razy i komarów nie ma. U nas ani w mieście ani na działce nigdzie nie można odpocząć

~Beemix

Lucjusz wam potruhje, w kasie miejskiej ma kasy jak lodu smiech2

~siwy

byłem dziś na działce. na nodze miałem od razu 3 komary ssące krew

~@mirek

Kup sobie maść na "bul" ...upy albo zrób sobie lewatywę jak to wasz "szogun" zalecał

~ola

~~mirek daj se na wstrzymanie, rzygać sie juz chce...

zlopec

mirek masz racje. za chwile zacznie sie plaga kleszczy biedronek azjatyckich i gąsienic smiech2

~mirek

To kara boska za głosowanie na pis. Pan Bóg zsyła na nas plagi, to dopiero początek.