Bracia odpowiedzą za pobicie, groźby karalne i zniszczenie mienia

Image

Niżańscy policjanci ustalili dwie osoby podejrzane o pobicie, groźby karalne i zniszczenie mienia. To dwaj bracia z województwa mazowieckiego. Za te przestępstwa 26-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego 16-letni brat będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Oficer dyżurny niżańskiej Policji otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek miejscowości Domostawa w gminie Jarocin, która poinformowała, że na jej posesje podjechali dwaj mężczyźni i grozili jej mężowi pobiciem, a następnie uszkodzili drzwi wejściowe i wybili okno w podpiwniczeniu domu. Straty wyceniono na 2500 zł.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że sprawcami gróźb są 26-latek i jego 16-letni brat, mieszkańcy Ząbek w województwie mazowieckim. Dzień wcześniej ci sami mężczyźni, po wtargnięciu do domu, zaatakowali teścia zgłaszającej. W wyniku zajścia pokrzywdzony doznał lekkich obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej.

Okazało się, że bracia przyjechali na wakacje do rodziny zgłaszającej, a ich zachowanie było wynikiem konfliktów rodzinnych. 26-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, natomiast jego młodszy brat trafił pod opiekę rodziny.

26-latek usłyszał już w prokuraturze zarzuty zniszczenie mienia, kierowanie gróźb karalnych i pobicia. Zastosowano wobec niego policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych. Za to przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Co gdzie

Co to sie dzieje na tym zarzeczu??, taka spokojna okolica

~Kowadło

Dojechać tych z Zarzecza, raz a porządnie.

~Jacrk

U nas w Zarzeczu też są ciekawi bracia co mają firmę transportową tiryprzepuszczają pieniądze na prawo i lewo a tatuś płaci za ich wyczyny grubą gotówkę żeby policja się nie dowiedziała

~enedue

Ciekawa rodzina!!!! Dziwne ,że o sobie nic nie wiedzieli zanim przyjęli gości w swoich progach. Chyba miłość rodzinną chcieli "wprowadzić czynem".