Jak to jest z tym koszeniem traw?

Image

Wiceprzewodniczący Jerzy Augustyn, podczas sesji Rady Miejskiej, podjął temat koszenia traw. Podkreślił, że otrzymuje sygnały od mieszkańców, że w wielu miejscach trawa sięga po kolana i dawno powinna być przystrzyżona.

- Wiem, że jedynym wykonawcą tego jest MZK. Przejął system całego utrzymania zieleni w Stalowej Woli, no i chyba nie wyrabia, bo dzwonią do mnie z różnych osiedli- mówił radny Jerzy Augustyn.

Prezydent miasta podkreślił, że temat koszenia traw nie jest taki prosty, bowiem na terenie Stalowej Woli jest aż 5 zarządców dróg, od dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych, miejskich przez spółdzielcze. To powoduje, że trawy są przycinane w różnym okresie z różną częstotliwością.

- W tym roku sytuacja faktycznie jest szczególna dlatego, że Miejski Zakład Komunalny przejął obowiązki zarządzania zielenią na terenie miasta Stalowej Woli, więc wdraża się w te usługi. A druga sprawa, że największy wzrost trawy był w czasie wygaszenia działania różnych instytucji z powodu koronawirusa. MZK, ze względów bezpieczeństwa komunalnego miasta, działało w układzie drużynowym. Pracownicy wymieniali się nie widząc się. Była zachowana ciągłość załogi w razie nastąpienia zachorowania czy kwarantanny części załogi- wyjaśnił prezydent.

Włodarz Stalowej Woli podkreślił, że drugim czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę przy koszeniu traw, jest pogoda. Jeśli dzień jest deszczowy, to harmonogram prac ulega zmianom i przesunięciom. W okresie kiedy gospodarka przez rząd została rozmrożona pracownicy MZK pracowali od godz. 5:00 do 19:00 aby uporać się z koszeniem trawników. Trzeba tu też wziąć pod uwagę, że ze względu na dużą wilgotność trawy szybko rosną.

- Wiem, że jest teraz tendencja do pozostawiania traw ze względu na suszę, ale ja uważam, że trzeba wyznaczyć wyłącznie pewne obszary miasta na takie łąki kwietne, ale nie wyobrażam sobie żeby w mieście trawa nie była skoszona- mówi Lucjusz Nadbereżny.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Złośliwy

Myślę, że P. Nadbereżny jest jedynym z najlepszych prezydentów w Polsce. Ten kto nie widzi jak zmieniło się miasto za jego prezydentury to chyba jest ślepy!

~xxx

A dlaczego nie są koszone trawy na bocznej ul.Brandwickiej tam też mieszkają ludzie .A trawy po wyżej pasa.

~dodge

Pan prezydent jest zajęty robieniem łajnoburzy na tweeterze.
Za każdym śmietnikiem widzi czyhających na jego życie zamachowców. Ani chybi żydokomunomasoni z peło.

~mieszkaniec 2

Panie Prezydencie .Jest to bardzo proste niech pan zadba by pańskie tereny były wykoszone i zadbane jak to wcześniej bylo, a nie tak jak w tej chwili dzieje się na os Hutnik kiedy w roku ubieglym trawa w tym rejonie byla koszona tylko raz natomiast nie bylo grabienia lisci ani razu.Tak tez zanosi sie w tym roku.Kiedy trawa byla koszona /po wielu monitach/na poczatku lipca nikt nawet nie mysli wygrabieniu tej skoszonej trawy czekajac az przerosnie nowa.A moze by pan Prezydent raczyl swoich gosci oprowadzic kiedys po tych zaniedbywanych osiedlac i pokazal jak wyglada cala STALOWA WOLA.

~ssmiech

Nadberezny zdziwiony ze trawy rosna ?Niech zadzwoni do jarka to zakaze im rosnac i po krzyku .

~turystyka

Przyjeżdżają do mnie goście z całego świata i są zachwyceni czystością w naszym mieście a przyjeżdżają co roku i nie poznają naszego miasta tak się pięknie STALOWA WOLA rozwinęła w ostatnich 5 latach. A jeszcze 5 lat temu nie wiedziałem jak ich oprowadzać po mieście bo wszędzie był syf TOTALNY.

~Vrek

Hfasty to wypala się zelazem

~fix

Maja byc laki kwiatowe a nie laki z chwastami jak na bloniach

~bob

Kiedy robiono te zdjęcia? redakcja powinna miec aktualne informacje.

~EKOTERROR

Przypomnię, że:ekoterroryści,
stowarzyszenie Nasze Miasto Stalowa Wola
oraz stalowowolska opozycja
chciały tzw. "łąk kaiatowych", a wręcz w liście do prezydenta domagano się, żeby bardzo żadko przycinać trawniki.
Więc jak teraz pretensje to sobie poczytajcie WŁASNY LIST!!!

~jasio

A czy tam gdzie trawa rośnie na chodniku to chodnik rozebrać czy sprzedać razem z trawa

~Vrek

A czy ci kturym nie pasuje nieskoszona trawka nie mogli by jej sami osobiście wykosic bo gdyby był porządek jak kiedyś w wojsku to ta trawa już dawno byłaby wykoszona i to obcinaczami do paznokci

~NieKosic

Bardzo podobają mi się niekoszone trawniki. Komu przeszkadza wysoka trawa i kwitnące w niej kwiaty? Taka mała łąka wygląda o wiele lepiej niż wygolone prawie do zera i pożółkłe źdźbła. Ostatnio dużo mówi się o tym, że wysoka trawa pochłania ciepło, dzięki czemu jest korzystna w betonowych miastach. Niech tej zieleni w mieście będzie jak najwięcej!

~ TO JA

prezydenciku bierz w lapy kosiarke i kos trawe pieniadze wiesz jak kosic a trawy nie wiesz jak kosic dziwne

~Stanka

Na Orzeszkowej to jaja trawa mija płot od lasu..

Stada komarów mógł to obchodzi

~mieszkaniec

Panie Prezydencie .Jest to bardzo proste niech pan zadba by panskie tereny byly wykoszone i zadbane jak to wczesniej bylo,a nie tak jak w tej chwili dzieje sie na os Hutnik kiedy w roku ubieglym trawa w tym rejonie byla koszona tylko raz natomiast nie bylo grabienia lisci ani razu.Tak tez zanosi sie w tym roku.Kiedy trawa byla koszona /po wielu monitach/na poczatku lipca nikt nawet nie mysli wygrabieniu tej skoszonej trawy czekajac az przerosnie nowa.A moze by pan Prezydent raczyl swoich gosci oprowadzic kiedys po tych zaniedbywanych osiedlac i pokazal jak wyglada cala STALOWA WOLA.

~boby

Ładnie kwiaty kwitną po co kosić ?

~Obserwator

Jest dobrze to nie bo jest źle
Jest źle to nie bo jest dobrze

~stalowiak

nieudolność i niekompetencja w kwestii utrzymania zieleni jest megakolosalna. Koniecznie trzeba tą sprawę powierzyć fachowcom a nie kolesiom.

~~123

ulice osiedlowe na Porębach nie sprzątane od 5lat takich ulic brudnych jak jestem w St. woli40lat nie było.TYLKO jaki prezydent takie miasto i ulice i t d'

~Buniek

Lucek do kosiary i koś hehehe smiech2

~Dominik

Koszą w takim tempie żeby suweren cały czas myślał że dzieje się w mieście. Nie to co za Szlęzaka smiech2

PlagMa

Zebym ja miala takie problemy, jak to kogo wyslac i kiedy do wykoszenia trawy hahaha

~jasio

Trawa szybko rośnie bo codziennie sikam na to

~mieszkaniec

Duży problem. Trudno sobie z nim poradzić. Najlepiej jakby była susza to by trawę wypaliło.
W zimie problem z odśnieżaniem gdy spadnie śnieg. Ale jak nie pada to dobrze.
Same problemy; prawie nie do rozwiązania!.

~Vrek

Tak samo jest z drapaniem po przedłużeniu plecow miasto to zaniedbuje

~Opr

Kiedyś też nie było lepiej może się poprawi jakość usług bo wiele trawników poboczy jest zarośniętych poprzedni wykonawca olewał porządne wykonywanie usług nowe chodniki a w nich i na krawężnikach rośnie trawa

Tymcio2708

Super tylko pogoda deszczowa jest cały czerwiec i lipiec to przez 2 miesiące nie kosimy traw bo taki mamy klimat

~emi

Blonia wygladaja teraz gorzej jak przeed ich rewitalizacja lobodai,pokrzywa oraz inne chwasty wyzsze od nasadzen ,wstyd dla rzadzacego tym miastem ,brak gospodarza widac na kazdym kroku .

e2rds

Błonia też należało by wykosić, bo niedługo to będzie obraz nędzy i rozpatrzy.