Droga co się nie mieści w budżecie

Image

Ulica Józefa Sarny to jedna z niewielu dróg w Stalowej Woli, która wykonana jest z kamienia. Wiąże się to z wieloma niedogodnościami dla jej użytkowników. Osoby mieszkające wzdłuż tej drogi od 15 lat kierują wnioski i prośby do władz miasta w sprawie jej modernizacji. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Augustyn złożył interpelację w tej sprawie do prezydenta miasta.

- Otrzymałem bardzo mocną interwencję odnośnie ulicy porucznika Sarny. Ta ulica jest w fatalnym stanie, nie ma nawierzchni, nie ma oświetlenia, jest bardzo niebezpieczna. W czasie suszy powstaje tam kurz, w czasie niepogody z kolei błoto, zalewane są też piwnice. Wielokrotnie były tam interwencje, jednak realizacja jest jakoś tak oddalana w czasie- mówił radny Augustyn podczas ostatnich obrad Rady Miejskiej.

Prezydent odniósł się do interpelacji radnego.

- Faktycznie jest to jedna z już nielicznych uliczek na Piaskach, która jest w kamieniu. Tam jest problem taki, że nie jesteśmy w stanie wykonać nakładki dlatego, że teren jest zaniżony i następowałoby zalewanie nieruchomości i całego terenu. Kwestia wprowadzenia tam odwodnienia, sieci, oświetlenia, czyli wykonania takiej pełnej drogi, to jest około 1,4 mln zł. Nie ukrywam, że ze względów budżetowych na razie to zadanie się po prostu nie mieści- mówili Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Marek

Lepiej te pieniądze przeznaczyć na stadion i piłkę 3 ligowego zespołu.............

~zniesmaczony

Lolo to jest przykład klasycznego debila!!!!!!!!!

~Pozdr

A na festyn z TVP to kasa była? Gdzie jest Rafał ten od dróg? może wręczy jakiś kartonik mieszkańcom z napisaną kwotą na inwestycję, jak przed wyborami?

~sprawiedliwy

Pan Prezydent słusznie robi.
Oni tam głosowali na trzaska to niech teraz idom do tuska niech im droge buduje

~Marek

Przecież wystarczy na początku zrobić oświetlenie chodniki z dwóch stron za rok coś następnego A tam od 15 lat nawet planów nie zrobili. Mieszkańcy wiedzą ze nic od razu ale jak podzielisz te 1,4 mln na 15 lat wychodzi po niecałe 100 tyś rocznie więc o czym mówimy najlepiej nie ma kasy i koniec.

~Vrek

Proponuję tamtędy puścić nowa drogę 74 co jest w konsultacji i zobaczymy czy dalej będzie podobał im się asfalt

~misio

A mostek na Traugutta dalej się sypie...

~Taka prawda

Wybudują domy na zadupiu i narzekają że niema drogi

~mieszkaniec

Będzie w tej sprawie stanowisko stalowowolskiej opozycji?
A może list?
Bo napewno będą zaniepokojeni jak tylko ochłoną po porażce Trzaski!

~CYGAN

Piaski, no to ma być na piaskach... co się dziwić!!

~emi

Jakby tam mieszkal pisowski aparatczyk juz dawno by bylo zrobione.

~No i co

Jak to nie ma pieniędzy w budżecie a gdzie są podatki od lasu który prezydent oddał pod poligon

~Milan

Lepiej blonia rozbudowac a moze jakies drugie blonie. Lawki dziwolagi powstawiac. A co tam mieszkancy Piaskow - tyle lat taplali sie w blocie, moga dalej sie taplac. Nadbereznemu podeszwy liża sludzy wiec moze zamoczyc w blocie. Kasa od lat pusta na minusie - skad ma wziac na kawalek drogi.

jabar

piaskowy, przeczytaj jeszcze raz komentarz Lolo a potem jak zrozumiesz treść możesz się ślinić

jabar

vrek jak coś pierd..nie to tylko zlać się można ze śmiechu

~Vrek

Po co droga do 3 domów taniej będzie jak wybudują sobie domy tam gdzie już je autostrada i blisko centralne lotnisko

~takaprawda

Do anna, czy ty masz wszystko z głową w porządku, czy ty nie wiesz co by się działo w mieście jak byśmy wycięli paręset drzew tam rosnących. Hejterzy tylko na to czekają aby rzygać jadem na nas mieszkańców popierających PIS.

~piaskowy

Lolo, ingnorancie i nieudaczniku życiowy, idź wylewać żale gdzie indziej. 30 lat temu miasto sprzedawało działki na wysypisku śmieci pod budowę osiedla, właściciele współpłacili za media, miasto obiecało drogi. Do kogo masz pretensje? Do rządu, który przekazał zarządzanie drogami osiedlowymi dla gmin? Do samorządu, że wywiązuje się ze swoich zadań ustawowych? Tyś chyba nie widział na oczy rezydencji, skoro przeciętne osiedle domów jednorodzinnych nazywasz nowobogackim. Szczególnie te 6-metrowe szeregówki czuć luksusem.

Zawsze można odwrócić kota ogonem i pytać, dlczego place zabaw powstają tylko w centrum? Po co tak szczuć jednych na drugich? Pisząc takie nienawistne komentarze stajesz obok hejterów partyjnych, którzy skłócili rodziny i znajomych tylko po to, żeby zagłosowali przeciwko Dudzie czy Trzaskowskiego.

Wcale nie dziwię się Nadbereżnemu, że nie buduje takich ogryzków w pierwszej kolejności. Kosztują niemało, efekt mizerny. Miasto ma naprawdę pilniejsze wydatki, niż asfalt pod każdą chałupę. Te półtora miliona lepiej przeznaczyć na zorganizowanie żłobkoprzedszkola, żeby lokalni mieszkańcy nie musili jeździć na poręby tylko po to, żeby odwieźć dziecko do żłobka...

~Lolo

tam były pola nieużytki ktoś sprzedawał dziś ktoś żąda 15 000 tys. za ar nowobogaccy postawili rezydencje dziś żądają aby inni zafundowali im drogi zresztą tak jak to ma się w większości nowych budynkow postawionych na polach przekształconych na teren budowlanych , tym właścicielom nigdy nic nie powinno być zrobione za darmo ! niech między sobą zbiorą kasę i uzbroją tereny , a nie cwaniactwo buduje domy później płacze że nie mają dobrej drogi ale co tam z podatków innych zrobi się im chodniki , drogi , oświetlenie !!

~ryszard

Wlaczcie myslenie jak zrobia asfalt to wypadki się zaczna ,bo będą jezdzic ile się da.A droga z kamienia to zabytek i można krecic filmy historyczne.Lepiej nic nie robic nikt nie będzie jechal wtedy szybko bo zniszczy zawieszenie.

~AmbaFatima

W naszym mieście na pierdoły są pieniądze. Został też nie zrobiony mały fragment ulicy Kusocińskiego - tam nawet nie ma kamienia. Na drodze dziury, błoto i kurz i doprosić się poprawy sytuacji nie można. Od dziesięciu lat słyszymy obiecanki : za 2 lata zrobimy porządek - i tak już 10 lat mija. Rządzący się zmienili a w temacie poprawy brak - ciągle za dwa lata - i wymówka że już tyle w osiedle zainwestowano, że trzeba czekać. Serio (!?!)

~taka prawda

Zrobi się przed wyborami...

... za 3 lata

~Anna

Mam pytanie dlaczego prezydent nie dotrzymał słowa w sprawie Osiedla Leśna ile można zwodzić młodych ludzi.

~tabaluga

Ale na remont spartolonego boiska na ktorym i tak nikt nie gra na bloniach jest kasa ,ale na koszenie trawy juz brakuje ***** ***

~tojestprawda

Jeżeli będziemy mieć więcej kasy w budżecie miasta to trzeba powiększyć nasze piękne BŁONIA przynajmniej do mostu w BRANDWICY.

piket

Ale na kampanię swojego kolegi partyjnego Andrzeja Dudy to kasa zawsze się znajdzie? Czy tak panie nadbereżny????

manukun

Dramaturgia, jakby problem dotyczył co najmniej głównej ulicy w mieście. Tymczasem mowa o 200 m ulicy dojazdowej do kilku domów. Nasza władza naprawdę potrafi siać ferment i robić z igły widły.

~abc

błonia, błonia, błonia!