Andrzej Duda prezydentem RP. Jak zagłosowaliśmy? Powiaty: stalowowolski i niżański

Image

Polacy wybrali Andrzeja Dudę na włodarza Polski. Jak głosowali mieszkańcy Powiatu Stalowowolskiego, a jak Powiatu Niżańskiego. Jaka była frekwencja?

PODKARPACIE

Andrzej Duda: 70,92%

Rafał Trzaskowski: 29,08%

Frekwencja: 66,49%

POWIAT STALOWOWOLSKI

Frekwencja: 62,96%

Liczba kart ważnych: 51 514

Liczba uprawnionych: 81 818


gm. Bojanów: 62,58%

gm. Pysznica: 61,63%

gm. Radomyśl nad Sanem: 61,75%

m. Stalowa Wola: 63,18%

gm. Zaklików: 62,40%

gm. Zaleszany: 64,64%


Wyniki:

Andrzej Duda: 67,73%

Rafał Trzaskowski: 32,27%


gm. Bojanów: Duda: 84,66%, Trzaskowski: 15,34%

gm. Pysznica: Duda: 72,29%, Trzaskowski: 27,71%

gm. Radomyśl nad Sanem: Duda: 76,94%, Trzaskowski: 23,06%

m. Stalowa Wola: Duda: 61,20%, Trzaskowski: 38,80%

gm. Zaklików: Duda: 73,51%, Trzaskowski: 26,49%

gm. Zaleszany: Duda: 75,59%, Trzaskowski: 24,41%


POWIAT NIŻAŃSKI

Frekwencja: 61,56%

Liczba kart ważnych: 32 483

Liczba uprawnionych: 52 768


gm. Harasiuki: 60,65%

gm. Jarocin: 58,75%

gm. Jeżowe: 68,08%

gm. Krzeszów: 59,30%

gm. Nisko: 61,85%

gm. Rudnik nad Sanem: 59,40%

gm. Ulanów: 59,45%


Wyniki:

gm. Harasiuki: Duda: 83,58%, Trzaskowski: 16,42%

gm. Jarocin: Duda: 79,31%, Trzaskowski: 20,69%

gm. Jeżowe: Duda: 91,42%, Trzaskowski: 8,59%

gm. Krzeszów: Duda: 82,97%, Trzaskowski: 17,03%

gm. Nisko: Duda: 69,28%, Trzaskowski: 30,72%

gm. Rudnik nad Sanem: Duda: 69,64%, Trzaskowski: 30,36%

gm. Ulanów: Duda: 80,26%, Trzaskowski: 19,74%

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Nocny marek, kumplu Szmaciaka do poduszki, ja musiałem do 66 lat, to po pierwsze, tak biorę 13 i też dobrze, niestety na 14 nie kwalifikuję się, mój próg jest o wiele za wysoki dla 14, tak moje wnuki biorą 500+ i też dobrze, bo im się należy, a słowa nawet pisane zeszmaconej świni nic dla mnie nie znaczą i będę nadal pokazywał palec Lichockiej, bo to nie ich pieniądze gamoniu, a ty zaiwaniaj dalej i chwal to wszystko, tylko za bardzo nie denerwuj się biblijny cymbale brzmiący. Ja się śmieje ty pracuj, do kościoła nie chodź bo tobie to nic nie da.

~Nocny marek

@e2rds vel. tow. Szmaciaku znowu "wylazłeś z gówna". Czytam wszystkie Twoje wpisy. Jest tylko jad i wyzwiska wobec innych. Jesteś nędzną, maluczką, żałosną, godną politowania gnidą o moralności tow. Szmaciaka. "Nie rzucaj pereł między wieprze bo wszystko podepczą". Nie musiałeś harować do 67 lat, bierzesz 13 emeryturę i czekasz na 14tkę, Twoje wnuki biorą 500 plus a Ty pokazujesz drugą ręką środkowy palec tym co Ci to dali. Jesteś właśnie takim biblijnym wieprzem. Doradzam ponownie pójście do kościoła i pomodlić się o zdrowie - i o rozum też. Może pomoże. Z Tobą tyle.

e2rds

Nocny marek, widzę, że jesteś na wskroś przesiąknięty tow. Szmaciakiem, inna literatura dla ciebie jest niepojęta, no cóż, z jaką literaturą przestajesz, takim się stajesz i widzę, że coraz bardziej zagłębiasz się w to gówno. Gratuluję cymbale brzmiący.

~Nocny marek

@e2rds vel. tow. Szmaciak.
"O, bo są takie duszy piekła,
którym fizyczne nie dorówna!
Spróbuj przypomnieć Szmaciakowi,
że nie jest orłem, wylazł z gówna !".

e2rds

dumny vel pseudointeligent znów hejtuje w godzinach urzędowania za pieniądze podatników, jak piszesz wszyscy POLACY to w tym momencie dzielisz POLSKĘ na POLAKÓW głosujących na wykonawcę poleceń prezesa i INNYCH NIE POLAKÓW nie słuchających Palca I Sznura i faceta z kotem, to ja wolę być tym NIE POLAKIEM niż taką kanalią tak hejtującą i uważam, że wszyscy jesteśmy POLAKAMI, tylko nieco inaczej myślimy i pojmujemy POLSKĘ.

~dumny

PAN PREZYDENT DOKTOR PRAWA ANDRZEJ DUDA to najlepszy prezydent POLSKI w dziejach POLSKI. Wszyscy POLACY są dumni ,że mamy takiego wspaniałego prezydenta.

~dumny

PAN PREZYDENT DOKTOR PRAWA ANDRZEJ DUDA to najlepszy prezydent POLSKI w dziejach POLSKI. Wszyscy POLACY są dumni ,że mamy takiego wspaniałego prezydenta.

e2rds

buhahaaa, a co mnie to obchodzi kto king, a kto długoPiS, mnie to ani ziębi, ani grzeje, to ty się musisz martwić o swoją przyszłość, ja to mam to daleko w d... .

~Oj boli

A nic nie piszą jak to nasz aborygen dostał SMS-a...dlaczego?

~buhahaaa

erdees oj boli, boli boli i łeb i wątroba i w worku żołedzie....umiech)))). Duda king!!!!!!!

~Żetę

Gdzie łatwiej się dodzwonić
A.) do prezydenta
B.) do zusu

e2rds

takaprawda vel pseudointeligent, kiedy ty zmądrzejesz, chyba jak nie będziesz miał emerytury, to wróci rozum z dolnej części ciała do górnej.

~takaprawda

Do e2rds, emerycie po co takie brednie drukujesz i przepisujesz . Jet bardzo proste lekarstwo na wyleczenie ZUS , wszyscy pracujący mają płacić co miesiąc składki na ZUS. Bo to jest łamanie KONSTYTUCJI , że 70 procent POLAKÓW płaci co miesiąc składki a 30 procent nic nie płaci. Już niebawem sejm będzie pracował nad tą ustawą.

e2rds

Kochani 30, 40 latkowie, poniższy tekst dotyczy przyszłych emerytów i pochodzi z serwisu BUSINESS INSIDER. Obecnych rządzących nie będzie to do tyczyło, jak również mnie, bo są niewiele młodsi ode mnie, ale was tak. Ja już wielokrotnie pisałem, że za wasze pieniądze są kupowane głosy obecnych emerytów, resztę znajdziecie w wymienionym wyżej serwisie:
Braki trzeba będzie pokryć. Skąd ZUS weźmie na to pieniądze?
Jak zwykle – z budżetu państwa. FUS – czyli Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, na który wpływają składki na ubezpieczenia emerytalne – z niego ZUS czerpie środki na wypłaty bieżących świadczeń emerytalnych - jest trwale deficytowy. Dlatego co roku rząd musi przekazywać ZUS z budżetu - czyli z wpływów z innych danin publicznych jak podatki, opłaty czy cła - dodatkowe środki na wypłatę emerytur. Demografia nie zna litości. Skoro na rynek pracy wchodzi - i zaczyna płacić składki emerytalne - mniej osób niż przechodzi na emeryturę, to składki te nie starczają na wypłaty emerytur. W dwóch ostatnich latach ratują ZUS trochę Ukraińcy, którzy, z uwagi na sytuację na rynku pracy wyszli z szarej strefy, pracują legalnie i płacąa składki emerytalne. To jednak tylko zmniejsza deficyt, ale go nie likwiduje.

Czy uniknęlibyśmy tej sytuacji, gdyby nie ucieczka kobiet z rynku pracy, cofnięcie reformy emerytalnej?
Luka jest zbyt duża, żeby można ją było w prosty sposób zlikwidować. Nie zniknęłaby nawet, gdyby część kobiet pozostała na rynku pracy i nawet gdyby nie obniżono wieku emerytalnego. Jednak deficyt byłby wtedy rzeczywiście trochę mniejszy.

Co można zrobić, aby tych pesymistycznych scenariuszy uniknąć?
W krótkiej perspektywie czasu można znów podwyższyć wiek emerytalny – co na razie jest politycznie nie do zrobienia, zwłaszcza że sam powrót do wieku emerytalnego 67 lat dla mężczyzn i kobiet też nie zlikwidowałby dziury. W dłuższej perspektywie czasu rozwiązanie jest dość proste – wystarczy mieć więcej dzieci. Ale na zwiększenie płodności młodego pokolenia też bym raczej nie liczył, więc pozostanie podwyższanie wieku emerytalnego i/lub manipulowanie algorytmem wyliczania świadczenia emerytalnego, tak by je obniżyć osobom przechodzącym na emerytury. Pomóc rządowi może też inflacja. Ona zwiększa nominalną wysokość pensji - a więc i składek na ubezpieczenie emerytalne. Ale to z kolei jest rozwiązanie katastrofalne dla gospodarki jako takiej. Pomóc ZUS-owi – mówiąc prześmiewczo - może też NFZ. Im gorsza sytuacja w służbie zdrowia, tym krótsza średnia trwania życia i krótszy okres pobierania emerytury. Ale chyba nie życzymy sobie tego.

Gdyby jednak rząd zdecydował się podnieść wiek emerytalny, to o ile powinien on wzrosnąć?
Niemcy planują podwyższenie wieku emerytalnego do 70 lat. Premier Szwecji jakiś czas temu wyznał, że jego rodacy będą musieli pracować kiedyś do 75 lat. Podobnie będzie u nas. Pomóc nam chwilowo jeszcze trochę może napływ do pracy młodych cudzoziemców – zwłaszcza Ukraińców czy Białorusinów - jeśli oczywiście wygramy o nich konkurencję z Niemcami i Francją, które otwierają przed nimi swoje rynki pracy. No i z samą Ukrainą - przypomnijmy bowiem, że tamtejszy rząd zapowiada liberalne reformy gospodarcze, które mogą zmniejszyć emigrację.

e2rds

lekarz vel takaprawda vel pseudointeligent, znów trollujesz za kasę podatnika, lekarz po co pytać czy stolec był. Ten palec Lichockiej w swoim wydaniu, czyli twoim będziesz sam sprawdzał, a po prawdzie miałem więcej, ale po co i tak nie zrozumiesz i dalej będziesz okradał podatnika.

~takaprawda

Do mirek, hejterze w ciemnej du..pie byś był jakby Trzakoski wygrał, tylko za głupi jesteś aby to zrozumieć. BIAŁORUSIĄ to byliśmy jak przy korycie siedziało PO i PSL.

~mirek

No to jesteśmy w ciemniej du*ie
Skończymy jako druga Białoruś.

~lekarz

Gdyby POLONII w USA nie utrudnili glosowanie to PAN PREZYDENT DOKTOR PRAWA ANDRZEJ DUDA dostał by przynajmniej 500 tysięcy głosów więcej i wygrał by te wybory nokautując swego oponenta o milion głosów więcej niż Trzaskoski. Dlatego w przyszłych wyborach do sejmu i senatu trzeba wszystko zrobić aby ułatwić glosowanie POLAKOM mieszkającym w STANACH ZJEDNOCZONYCH. Tak aby PIS wprowadził do sejmu przynajmniej 30 posłów więcej i do senatu przynajmniej 20 senatorów więcej. Po to aby wyleczyć obecnych senatorów z obstrukcji bo to niebezpieczna choroba. Każdy POLAK powinien przynajmniej jeden raz dziennie się wypróżnić. Kiedy POLACY traficie do szpitala to codziennie będą was pytać czy stolec był.

e2rds

Nocny marek wstawia swoje wypociny ze swojej ulubionej lektury. Widzę, że tow. Szmaciak najbardziej cię rajcuje, jakaś przeszłość zeszmacenia dopomina się o pamiętaniu, no niestety, kto był kiedyś traktowany jak szmata i tak postępował to w jego mentalności pozostaje to na całe życie, nawet jak musi dorabiać jako nocny stróż. Ty nadal cymbale brzmiący nie widzisz, że to odzwierciedlenie ciebie, a ty co na mój temat piszesz, to mnie to tyle obchodzi co zeszłoroczny śnieg, biedaku musisz dorabiać, bo jak za młodu miało się lewe ręce, to teraz brakuje, współczuję, albo nie, nie współczuję, tobie się to należy jak psu gnat, jednak pozdrawiam i życzę dalszej owocnej pracy na moją trzynastkę. Tylko nie kradnij pieniędzy podatnika trollując w czasie pracy, bo jeszcze zostaniesz wywalony na zbity pysk i co, hahaha i co cymbale brzmiący.

~BLI

już po wyborach =może usuncie już ten artykuł Pani Ani otym jak głosować chyba że będzie on aktualny do następnych wyborów?

~Mieszkaniec

Będzie w tej sprawie stanowisko stalowowolskiej opozycji?
Może protest ze świeczkami pod sądem?
Oczywiście tłumny, w 8 osób!

~Nocny marek

@e2rds. Ciąg dalszy dedykacji dla Ciebie czyli tow. Szmaciaka.

"O, bo są takie duszy piekła,
którym fizyczne nie dorówna!
Spróbuj przypomnieć Szmaciakowi,
że nie jest orłem, wylazł z gówna !".

~Nocny marek

@e2rds. Dalej widzę Twoje wpisy tow. Szmaciaku. Dedykacja dla Ciebie.
"Szmaciak w okropne wpadł przejęcie,
już w to, co mówi, wierzy święcie;
na plagę narodowych przywar
gromami rzuca, pomsty wzywa,
już nad nieszczęsną biada Polską,
co znowu staje się warcholską
i niczym istny pcimski Katon
ostro rozprawia się z prywatą.
Straszny ogarnia go słowotok,
z ust płynie mu wezbrany potok;
zaklina, drwi, sumieniem wstrząsa,
aż pysk mu cały stanął w pąsach."

koliii

Jeden Trzask i spadł na mordę!!!!

koliii

Jeden Trzask i spadł mordę !!!

~niezalogowany

Twórca ośmiu gwiazdek to jakiś zacofany pro.stak, ani to pomysłowe ani nowe. Chciał błysnąć a tylko udowodnił swoją biedę umysłową. A najlepsze, że przegrał wybory. Geniusz ;-)

bogcek

"~Hahaha
W ciągu pięciu lat to wszystko pier..lnie, jeszcze wspomnicie moje słowa."
To samo mówiliście 5 lat temu.

~Szacun

Wielkie brawa dla twórcy ośmiu gwiazdek ***** ***

~***** ***

Europo zaczekaj na nas!!!