Studia kosmetologiczne pierwszym krokiem do założenia własnego salonu?

Image

Zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne wzrasta z roku na rok. Wzrost poziomu życia powoduje, że coraz więcej osób chce regularnie korzystać z zabiegów w salonach kosmetycznych. Zachowanie ładnego wyglądu, figury, dbanie o siebie – te potrzeby odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu. Oprócz wzrostu poziomu życia ma na to również wpływ zmiana świadomości u ludzi, ich stylu życia, nawyków, a także promowanie ładnego wizerunku i wyglądu przez media. Te czynniki przekładają się na intensywny rozwój branży usług kosmetycznych.

Kosmetyczka to osoba, która zajmuje się wykonywaniem zabiegów w salonie kosmetycznym z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej. Można do nich zaliczyć takie zabiegi jak: manicure, pedicure, depilację, makijaż, zabiegi oczyszczające i upiększające twarzy. Z każdym rokiem wzrasta liczba oferowanych zabiegów i są one też wykonywane z użyciem coraz to bardziej zaawansowanych technologii.

Pierwsze kroki w zawodzie kosmetyczki

Zawód kosmetyczki nie jest dla każdego. Wymaga on niezwykłej skrupulatności, cierpliwości, a także szerokiej wiedzy. Jest to odpowiedzialna profesja i zobowiązuje do ciągłego rozwoju. Używanie kosmetycznych preparatów i specjalistycznych narzędzi wymaga od kosmetyczki wzięcia na siebie odpowiedzialności za bezpieczne przeprowadzenie zabiegu oraz jego efekty.

Wiele osób zastanawia się nad tym, od czego zacząć? Jak założyć zakład kosmetyczny?

By założyć własny gabinet kosmetyczny, nie trzeba spełniać konkretnych wymogów, jednak nie posiadając odpowiedniego wykształcenia kosmetologicznego, nie dokształcając się na odpowiednich kursach, ciężko będzie przekonać klientów do swoich usług. Kosmetyczka musi być ekspertem w swojej dziedzinie, posiadać konkretną, praktyczną wiedzę i umiejętności, których samodzielnie nie nabędzie. Warto więc wybrać studia o kierunku kosmetologia, podczas których student posiądzie wiedzę zgodną z najnowszymi trendami współczesnej kosmetologii. Ponadto studia kosmetologia dają absolwentowi możliwość założenia własnego gabinetu kosmetycznego. Nie potrzebuje do tego żadnych uprawnień, czy pozwoleń (w porównaniu do osób tylko po kursach)

Studia kosmetologia zaopatrzą Cię w praktyczną wiedzę

Absolwent studiów kosmetologicznych zyska umiejętności właściwego planowania i przeprowadzania zabiegów kosmetycznych (pielęgnacyjnych, korekcyjnych i upiększających) z uwzględnieniem przeciwwskazań, doboru i zastosowania kosmetyków zgodnie z rozpoznaniem, współpracy z lekarzem dermatologiem oraz podejmowania działań prozdrowotnych i profilaktycznych w ochronie i promocji zdrowia. Ponadto student kierunku studia kosmetologia pozna najnowsze trendy w modzie, wizażu i stylizacji, które pozwolą mu spełnić indywidualne potrzeby klienta.

Absolwent studiów kosmetologii pierwszego stopnia uzyskuje tytuł licencjata i może kontynuować studia kosmetologii II stopnia, na których program zakłada zdobycie przez absolwenta umiejętności zorganizowania i kierowania gabinetem kosmetycznym.

Studia kosmetologii na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu: https://www.medyk.edu.pl/oferta-ksztalcenia/studia-licencjackie/kosmetologia/opis-kierunku dadzą Ci silną podstawę do tego, by otworzyć swój własny gabinet!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.