Stal Stalowa Wola - Elana Toruń 5:1 w lekkim stylu

To spotkanie chcieliśmy wygrać i mieliśmy prawo sądzić, że tak się właśnie stanie, bo Elana nie wygrała niczego od pięciu kolejek, a my po zwycięstwie nad Górnikiem Polkowice, a wcześniej po pokonaniu Lecha II Poznań, mieliśmy prawo pretendować do roli wygrywającego. I wygraliśmy w dobrym stylu, z doskonałym wynikiem miażdżąc przeciwnika, choć ten na koniec zdobył honorowego gola.

Upał i duchota nie sprzyjały bieganiu po boisku, ale zawodnikom Stalówki absolutnie dość trudne warunki nie sprawiły żadnego kłopotu. Sądząc po okrzykach radości, które niosły się po całym mieście, powodów do radości było wielu. Zielono- czarni znów nie zawiedli.

Gra od początku lepsza była po naszej stronie. Bohaterów tego spotkania było w piątek kilku. Najpierw wynik zmienił Michał Fidziukiewicz, który po podaniu Śpiewaka skierował piłkę idealnie w bramkę. Na Hutniczej zawrzało. I od tej pory nie oddaliśmy prowadzenia ani na moment. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1:0. Ale prawdziwa gra z kilkoma niezłymi finałami miała miejsce dopiero w II części spotkania, kiedy to Stalówka rozgromiła rywala.

Najpierw do akcji wkroczył Fidziukiewicz, który podał do Kacpra Śpiewaka, a ten w świetnym stylu zrobił swoje zmieniając wynik meczu na 2:0. Od 68 minuty na trybunach już wrzało z radości. Kolejny bohater to Michał Płonka. Do niego należała 77 minuta spotkania. Po wrzutce w pole karne z prawej strony skierował piłkę do bramki i tym samym podwyższył wynik do 3:0. Na kolejny strzał nie trzeba było dłużej czekać, bo w 88 minucie Bartłomiej Ciepiela celnie „dobija” gości. 4:0 zdobyte z kilkunastu metrów cieszy jak każda inna bramka. W 89 minucie Kacper Jóźwicki psuje nam nieco humor, ale odzyskujemy go za sprawą innego Kacpra- Śpiewaka w 90 minucie.

Spotkanie bardzo udane, a zdobyte kolejne punkty cieszą. Oby tak dalej!

STAL STALOWA WOLA: ELANA TORUŃ 5:1 (1:0)

Stal: Dawid Pietrzkiewicz - Szymon Jarosz, Piotr Witasik, Piotr Mroziński, Bartosz Sobotka (76' Adam Waszkiewicz) - Szymon Jopek, Przemysław Stelmach (76' Krzysztof Kiercz), Piotr Zmorzyński, Dominik Chromiński (69' Michał Płonka) - Kacper Śpiewak, Michał Fidziukiewicz (79' Bartłomiej Ciepiela)

Elana Toruń: Dominik Sokół – Wojciech Onsorge, Michał Bierzało, Jakub Świeciński, Kordian Górka (87' Błażej Klimek) - Bartosz Machaj (78' Sebastian Rak), Mariusz Kryszak, Peter Hrnciar, Kacper Jóźwicki - Dominik Pisarek (53' Dominik Kościelniak), Krzysztof Kołodziej (46' Matus Marcin)