Bezpieczny piątek na przejazdach kolejowych

Image

Podkarpacka Policja włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Bezpieczny piątek". Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd - „Szlaban na ryzyko!”. Celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa kierujących i pieszych na przejazdach kolejowych.

Do 28 sierpnia br., w każdy piątek, podkarpaccy policjanci, wspólnie z pracownikami Polskich Linii Kolejowych, będą prowadzić działania „Bezpieczny piątek”. Jest to kolejna edycja działań w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd - „Szlaban na ryzyko!”. Celem prowadzonej akcji jest uświadamianie, że obowiązkiem każdego z nas jest postępowanie zgodne z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Tylko takie zachowanie gwarantuje bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych i przy poruszaniu się po terenach.

Należy pamiętać, że to w dużej mierze od kierowców zależy bezpieczeństwo zarówno ich, jak i osób, które z nimi podróżują. Akcja kładzie szczególny nacisk na respektowanie przez kierujących znaku "STOP".

Kampania społeczna Bezpieczny przejazd - "Szlaban na ryzyko!" prowadzona jest od 2005 roku. Od października 2012 roku została poszerzona o zagadnienie wypadków związanych z przechodzeniem przez tory w miejscach niedozwolonych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~PKP

Albo czekają aż uzbiera im się z 10 takich przejazdów aby znaleźć taniej firmę krzak do położenia asfaltu.

~Relista

A może ktoś się zajmie przejazdem kolejowym na Przemysłowej...
Chyba jakieś kary umowne za terminy obowiązują...

~maszynista

A czemu nie ma nic podane o wypadku na przejezdzie kolejowym kolo turbii gdzie wczoraj samobojcza rzucil sie pod pociag okolo godz 14