Przebudowana droga powiatowa Nr 1048R Zdziary – Banachy

Image

8 lipca 2020 roku, został przekazany do eksploatacji, kolejny przebudowany odcinek drogi powiatowej Nr 1048R Zdziary – Banachy, w miejscowości Huta Nowa, wykonany przez Przedsiębiorstwo MOLTER z Rudnej Małej.

Uroczystość odbioru przedmiotowej inwestycji zaszczycił swoją obecnością Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Poseł na Sejm RP Rafał Weber.

W przekazaniu wzięły również udział władze samorządowe: Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach, Wójt Gminy Harasiuki Krzysztof Kiszka, Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego Jan Połeć, sołtys wsi Huta Nowa Grzegorz Kuliński, przedstawiciel firmy Molter Krzysztof Błądek, pracownicy Starostwa Powiatowego i Zarządu Dróg Powiatowych w Nisku: Zbigniew Lach, Marek Dec, Jadwiga Maluga i Agnieszka Nikolas oraz mieszkańcy wsi Huta Nowa.

Całkowita wartość projektu wyniosła 1.745.175,32 zł, z czego 1.396.140 zł (80%) stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, a 349.035,32 zł to środki własne Powiatu.

Pozyskane środki finansowe pozwoliły na wykonanie nawierzchni na długości 2373 mb, kanalizacji deszczowej, zjazdów, zatoki przystankowej i peronów, chodnika oraz pobocza.

Przebudowa drogi i poprawa jej stanu technicznego wpłynie na wzrost dostępności komunikacyjnej powiatu niżańskiego oraz na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~aaa

takie wygłupy dla 2km asfaltu?
Żenada. I do tego przeliczanie tego na metry, żeby robiło wrażenie.

~Stalowy

To portal stalowowolski więc co kogo interesuje że w jakiejś wsi na skraju województwa w powiecie niżańskim położyli asfalt. A swoją drogą tam i tak na wsi nie mają samochodow, a krowom będzie złe łazić po asfalcie