Do jednostek OSP trafiły promesy na łączną kwotę 150 tys. zł

Image

Na placu Komendy PSP w Stalowej Woli odbyła się uroczystość związana z przyznaniem promes przez Prezesa Zarządu Fundacji Lotos Wiesława Labudę oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafała Webera.

Promesy otrzymały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, które walczyły z pożarem lasu, do którego doszło na terenie Nadleśnictwa Rozwadów, w miejscowości Obojna, w kwietniu br. Ich wysokość uzależniona była od zaangażowania jednostek OSP w akcję i od poniesionych strat materialnych. Łącznie rozdysponowano 150 tys. zł. Najwyższa suma trafiła do OSP Jastkowice, 43,3 tys. zł.

- W kwietniu tego roku przekonaliśmy się jaką siłą jest ogień. Ten pożar, który wybuchł na terenie Nadleśnictwa Rozwadów, przez kilka dni strawił ponad 53 hektary lasu. Z tym pożarem walczyły zastępy Państwowej Straży Pożarnej, ale też walczyły zastępy druhów ochotników. Walczyliście wy, jako ci, którzy dbają o lokalne bezpieczeństwo ziemi stalowowolskiej. W akcji gaszenia tego pożaru brali udział także koledzy druhowie z powiatu tarnobrzeskiego. Dzisiaj w podziękowaniu za wasze ogromne poświęcenie, za gotowość, zaangażowanie w tym konkretnym przypadku, ale też dziękując za każdą akcję, w której bierzecie udział, nie tylko tą związaną z gaszeniem pożarów, ale też usuwaniem innych zagrożeń, chcemy bardzo gorąco podziękować, podziękować w sposób symboliczny, ale też sposób wymierny- mówił podczas uroczystości Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

Również Prezes Zarządu Fundacji Lotos Wiesław Labuda złożył serdeczne podziękowania strażakom ochotnikom za ich służbę i oddanie.

- Grupa Lotos jest zakładem, firmą, która pracuje w szczególnych warunkach, tam gdzie bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Mamy taką wrażliwość, potrzebę dzielenia się naszymi możliwościami, też finansowymi, chcemy wspierać różnego rodzaju inicjatywy związane z bezpieczeństwem i m.in. tutaj, do państwa trafi ta kwota 150 tys. zł. (…) Chciałbym powiedzieć, że to też dzięki panu ministrowi, dzięki jego zaangażowaniu mieliśmy okazję wiele razy ze sobą rozmawiać i te pieniądze dla państwa przekazać- mówił Wiesław Labuda.

W imieniu strażaków głos zabrał prezes zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorz Idec.

- Jeszcze miesiąc temu spotkaliśmy się z samym prezydentem RP panem Andrzejem Dudą, który dziękował nam za udział w akcji, za ten trud poświęcenia. Dzisiaj mamy wymierne korzyści z tamtego spotkania. Tak jak pan prezes powiedział, że jest szczęśliwy, że może wręczać takie duże kwoty, my jeszcze bardziej jesteśmy szczęśliwsi, gdy możemy takie duże kwoty otrzymywać. Szczerze mówiąc wolelibyśmy tych kwot nie dostawać z takiej okazji, za stracone mienie w akcji. Lepiej żebyśmy się spotykali w innych sytuacjach. Dziękujemy jeszcze raz za promesy, które na pewno będą dobrze spożytkowane- mówi Grzegorz Idec.

Podczas uroczystości wiceminister infrastruktury Rafał Weber zachęcał do włączenia się w „Bitwę o wozy”, gdzie do zdobycia są wozy bojowe o wartości 800 tys. zł. 49 nowych samochodów strażackich po wyborach prezydenckich trafi do tych gmin (do 20 tys. mieszkańców), w których odnotowana zostanie największa frekwencja wyborcza.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ashole

Zaglosowali na to cos to teraz dostaja nagrode. Sprze dajczyki az duma ich rozpiera. Zenujace

~hmmmm

to zamiast kasy kartony się dostaje???

~Lolek

A W.e.b.e.r jak zwykle naćpany, widać po oczach.

~Ruch 8*

Jarek dla czego nie poleciałeś z bratem? ***** ***!

~olala

obiecanki cacanki

~Sami swoi

Komendant podzielił ale między swoimi a dla reszty okruchy.

~Gosp

Czy prezydent moze wyjaśnić co tak szumi całe noce w mieście? Jak to wpływa na zdrowie mieszkańców.

~amnira

Wzruszająca jest opowieść PAD-a gdy przejeżdżał prze Kujawy a tam tylko równiny, równiny a przy drodze stała kapliczka a przy niej była kobieta wiejska z dwójką dzieci... Dzieci powiewały pędzącym niemieckim limuzynom chorągiewkami i to złapało za serce PAD-a. Nic nie mówi, czy zatrzymał te wypasione bryki i dał tym dzieciakom po 500 + by w materialny sposób udowodnić, że to z jego kieszeni dostały wsparcie o którym każdego dnia przypomina. Czas odejścia PAD-a jest bliski, czas skończyć pięcioletnią opowieść i mocarstwowej naszej pozycji w wydaniu najgorszego prezydenta RP.

~doda

... a on ciągle gada od rzeczy i chyba dociągnie aż do ciszy wyborczej. Strasznie jest nakręcony i spocony!

~Xyz

A najlepsze w tym wszystkim jest to że te pieniądze można wykorzystać tylko w jednym sklepie u kolegi komendanta

~tolalex

A w Zamościu swą mowę pożegnalną wygłasza jak zawsze nieobliczalny grabarz polskiej demokracji PAD! ZEJDŹ PAN JUŻ ZE SCENY BO NIKT PANU NIE KLASZCZE!

~tola

... i Ty księże proboszczu także wyciągnąłeś rękę po skradzione nam srebrniki? Czy małym upokorzeniem było przeczołganie nestorów pożarnictwa ochotniczego nim dostali kawałek nic znaczącej dykty?

~tola

Kaczyński czy chcesz koniecznie by Andrzej Dyda był lepszym od Twojego brata Lecha?

~nic

Zróbmy dobry ruch w dniu 12 lipca a potem idziemy na wakacje. Tylko jeden krzyżyk dla Trzaskowskiego bowiem cała Polska głosuje na niego!!!

~z internetu

Trzaskowski obudził w Polakach nadzieję. Czy to wystarczy, by wygrać z polityką strachu i machiną szczucia?

~MamyDość

Portki nieźle się im trzęsą.Wczoraj wyszedł z ukrycia Kaczyński. I znów przypomniał, jaki jest jego plan: niszczenie samorządów, ograniczanie praw kobiet, wolności mediów i demokracji. Czas skończyć erę Kaczyńskiego. Możemy to zrobić 12 lipca. Teraz albo nigdy! Wszyscy na wybory! Trzaskowski2020
SilnyPrezydent WspólnaPolska

~Ximxim

Gdzie potwierdzenie przelewów! Na takie szoki to tylko głupi się złapie smiech2

~Mannam

Premie za te rozdane kartoniki już całkiem realne?

~kop

Czyli "Lotos" już jest "zaangażowany" w "finansowanie" kampanii wyborczej . No super po prostu. Grabienie także moich pieniędzy, a ja do kasty panisk nie należę, na Rafała Trzaskowskiego oddam głos.Co ma Weber wspólnego z lasami i strażą pożarną. Zajmij się panie minister S- 74, bo lata lecą a tu guzik!

~strażakOSP

Jest mi strasznie przykro, że doprowadzono nas do takiego DNA! Jestem strażakiem ochotnikiem kilkanaście lat, gasiłem wiele pożarów, ale takiego cyrku nie było. Pieniądze za taką akcje to było coś w rodzaju wyrównania strat, a nie akcji pod publiczkę! Dno Panie Weber, wasze postępowanie prowadzi mnie do zmiany opinii o PiSie o 180 stopni, a kiedyś wierzyłem w Was. Działanie pod publiczkę nic po za tym!

~lilia

Za kim będą glosować strażacy z OSP(z PSP chyba także!) za tym kandydatem do którego im bliżej czyli za SAMORZĄDOWCEM. Samorządowcem jest co nie ulega wątpliwości Pan Trzaskowski bowiem straże ochotnicze działają przy samorządzie a nie przy rządzie. O potrzebach strażaków rządzący dowiadują się i ich dostrzegają akcyjnie tj. kiedy przychodzi potrzeba zaliczyć ich do I sortu czyli do oddania głosu. Gdyby nie samorządy to OSP by nie było wcale. Więc drodzy druhowie pamiętajcie, że zawsze bliższa ciału jest koszula i nie dajcie się zwieść, omamić jakimś kawałkiem tektury. Miejcie swoją godność i realne postrzeganie rzeczywistości. Z prezydentem Dudą nic was nie łączy a zatem nie macie żadnego zobowiązania.

~lampeduza

Gdy patrzę na obrazki upokarzające zasłużonych strażaków to jest mi ich po prostu wstyd, po prostu mi ich szkoda. Panowie strażacy(niektórzy z was odbierający kolorową dyktę) czy zadaliście sobie trud by odpowiedzieć na pytanie kiedy spłacicie ten dług dobroczyńcom? Przecież to wszystko trzeba będzie zwrócić. Na szczęście macie dzieci, wnuki... to właśnie im zostawicie ten bagaż zobowiązań bo sami już nie zdążycie się z tego wywiązać. W lepszej sytuacji jest pan Grzegorz bo jest młody i będzie sam spłacał to otrzymane dzisiaj dobro w postaci... podwyżek prądu, etyliny, artykułów spożywczych i wszystkiego czego zapragnie dzisiejsza władza. W razie czego ma dzieci i gdy on nie będzie dawał rady to część długu spadnie na nich. Oto cała prawda o dobrodziejstwie dnia dzisiejszego. Popatrz jeden z drugim na dzień dzisiejszy, głośno mówią mówią o obniżce vatu na musztardę, podpaski, pieluchy ale ani słowem o podwyższonym vacie na wiele artykułów z 8% do 23%. Dlaczego dajecie się robić w konia? Czy zapytaliście się tego urzędnika ministerialnego z jakiej formy obecności korzystał przyjeżdżając do Stalowej Woli? Czy był delegowany i kto go delegował? Przecież to wy go utrzymujecie ze swoich podatków więc wiedzieć o nim powinniście wszystko. Prawda? Warto zauważyć, że im niższy urzędnik(kacyk partyjny!) zjawia się na prowincji tym mniej wartościową dyktę ciągnie za sobą. Dostaliście śmiesznie mało ale widocznie taką wartość w tej "białoczerwonej drużynie" posiada gość i jego dykta. Jest czas by przerwać ten chocholi taniec z tekturami czy dyktami. Wystarczy w niedzielę postawić na karcie do głosowania znak krzyżyka przy Rafale Trzaskowskim w pozycji 2. To jest obywatelskie prawo i obowiązek. Ten kandydat jest gwarantem, że nie podpisze lekkomyślnie każdej ustawy podwyższającej vat czy nośniki cenowe wszystkich artykułów które będzie wprowadzać rząd. Najgorsze dopiero przed wami i nami także. Bądźcie mądrzy przed szkodą a nie po szkodzie.

~ale smród

Klakiernia, nawet milion zdjęć z tym Panem w kratkę nie zmieni rzeczywistości

~Obserwator

Bitwa na wozy śmiech na sali przecież każdy myślący wie że chodzi żeby wybrać kolegę Lucka . Ta bitwa ma drugie dno wnuczki zabiorą babcie i dziadziusiow na wybory niby żeby wygrać piękny wóz z nakazem na kogo głosować. Ciekawe czy jak wygra Rafalek to też będą do odebrania . Władza obiecuje co głupi lud kupi . Ochotniczy Straż Pożarna w których są tylko pracownicy zawodowi Straży Pożarnej u władzy.

e2rds

Mogę nadrukować takich PROMES, też będą tyle warte co te rozdawane. Te rozdawane są z tych dodrukowanych 100 mld których brakuje w budżecie, jednym słowem, jak ci brakuje pieniędzy to sobie dodrukuj.

~Żaba

Do Qwerty777, ten w śmiesznym garniaku, z czołem sięgającym pleców, jest tego najlepszym przykładem. smiech2

~Wnuczek

Obiecanki-cacanki, a głupiemu radość. Jak mawiała moja babcia.

~Qwerty777

Ehh ta polityka. To taki showbusines dla brzydkich ludzi.

~aaa

Jak na razie te tysiące mają wartość kartonu, na którym są wydrukowane.
Po wyborach (bez względu na to, który wygra) ich wartość nie ulegnie zmianie.
Ech, opowieści, jak ciemni murzyni dali się przekupywać szklanymi kulkami śmieszą, jak biali dają się przekupywać kawałkiem kartonu jakoś mniej