Łącznik do obwodnicy staje się faktem

Image

W Nisku rozpoczynają się prace przy budowie łącznika do obwodnicy tego miasta i Stalowej Woli. 24 czerwca została podpisana umowa z wykonawcą. Rzeczowa realizacja właśnie się zaczyna. Łącznik ma przebiegać od węzła Podsanie do ulicy Modrzewiowej.

Inwestycja ma kosztować 10 milionów 914 tysięcy 844 złote. Kwota zawiera dofinansowanie z powołanego przez Ministerstwo Infrastruktury Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 6 milionów 665 tysięcy złotych. Niemniej jednak to chyba jedno z największych zadań realizowanych przez gminę.

Przypomnijmy: Zadanie pn. „Budowa drogi łącznikowej pomiędzy obwodnicą Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77, na odcinku od węzła Podsanie do ul. Modrzewiowej wraz z infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi” będzie realizowała firma STRABAG.

Budowa będzie realizowana w 11 etapach. Obejmie ona m.in. przebudowę istniejącej infrastruktury, roboty ziemne, wykonanie wykopów, nasypów i przepustów. Wykonana zostanie podbudowa, powstaną zjazdy bitumiczne i z kostki brukowej oraz ciągi pieszo- rowerowe i elementy ulic. Powstanie także kanalizacja deszczowa wraz z przepompownią i urządzeniami podczyszczającymi. Droga zostanie oczywiście pokryta asfaltem, pojawi się oznakowanie i urządzenia bezpieczeństwa. Do tworzenia nasypów i podbudowy wykorzystana zostanie ziemia pozyskana podczas kopania zbiornika retencyjnego w Podwolinie. Materiał ten przez wiele lat składowany był właśnie z myślą o budowie łącznika, co dziś znacznie pozwoli obniżyć koszty realizacji całego przedsięwzięcia.

Łącznik z obwodnicą ma być gotowy w sierpniu 2021 roku. Nowy odcinek drogi będzie miał 970 metrów i znacznie usprawni komunikację pomiędzy obwodnicą a lokalnymi drogami.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~adada

Każda za taką kasę postawi

~Vrek

Staje ale za 10 melonow