Ostatnie pożegnanie S. Zbigniewa Paszkiewicza

Image

Salwiusz Zbigniew Paszkiewicz spocznie z dala od swojego miasta, bo w Radomiu, ale mieszkańcy i samorządowcy pożegnali znanego w Stalowej Woli działacza, samorządowca, kresowiaka, człowieka aktywnego i niezwykle lubianego tu, gdzie pracował i pełnił służbę na rzecz lokalnego społeczeństwa.

O godzinie 9:00, 9 lipca 2020 roku, przed urną Zbigniewa Paszkiewicza w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, odprawiona została Msza Święta za duszę stalowowolanina. Głównym koncelebransem eucharystii i głoszącym słowo Boże był ksiądz biskup Edward Frankowski.

Dziś zmarłego wspominało wiele osób. Były przemówienia i wspomnienia. Ostatnie pożegnanie złożyli samorządowcy, radni byli i obecni, władze miasta, mieszkańcy, rodzina i przyjaciele. Salwiusz Zbigniew Paszkiewicz zostanie pochowany na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego w Radomiu. Pogrzeb rozpocznie się o godzinie 14:00.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Rosyjski trol

ale trzeba prezentować niski poziom aby w komentarzach o pogrzebie człowieka obrzucać sie podtekstami POLITYCZNYMI. moglibyscie chociaż poczekac na nastepny artykół. pozdrowienia z St.Peters.burga.

~Erd

Ola. Tak był mężem pani doktor.

~jan

..... ś.p. Władysław Liwak ( i paru innych co odeszli ) miał równie piękną kartę opozycyjną z czasów komuny, no ale nie był sługusem Kaczyńskiego, więc nie było sztandarów, nie było, nie było delegacji, nie było biskupa..... udział w ostatniej drodze wzięli tylko koledzy z Podziemnej Solidarności ..... tak władcy Polski piszą dziś historię, kto ma 60 lat albo więcej pamięta takie czasy, bo to już było .....

daniell

do toli : rzeczywiście trzeba być trzaśniętym żeby utożsamiać Boga i honor z ojczyzną gejów, pedałów, lesbijek itp.

~tola

Rzeczywiście trzeba być nieźle trzepniętym by w tym miejscy wypisywać nienawiść do kandydującego na prezydenta RP pana Rafała T. Podły człowiecze czy ten pan jest dłużny, zarwał cię, oszukał okłamał(tak jak codziennie robią to rządzący)? czego chciałbyś od niego więcej niż to Ci prezentuje non stop - PRZYZWOITOŚĆ? MOGŁEŚ ZŁOŻYĆ SŁOWA WSPÓŁCZUCIA RODZINIE ZMARŁEGO NIC POZA TYM. Dla ciebie nie ma znaczenia to co łatwo ci wychodzi z buzi, Bóg, Honor i Ojczyzna... Co to znaczy dla ciebie może się pochwalisz?

~Nana

A na pogrzebie Kazika Wojasa ludzi było w kościele aż czarno.

~ola

Czy zmarły był mężem okulistki, pani Paszkiewiczowej?

~ciekawy

Gdzie mogę sprawdzić czy jestem prawdziwy polak?

~do ~wojtek

Jako gorszy sort i tak zwana hołota nie znam znaczenia słowa prawdziwy Polak i prawdziwy patriota.Możesz mi to pisowski oszołomie wytłumaczyć?

~przybysz46

Do wojtek nawet w takich monentach nie potrzfisz myslec i byc przy jakich normalnych zmyslach nie ty jestes opetanym klecznikiem nie madrym polakiem tylko kims w wypalonym lbem Zmarly moze byl patriota ale tez nie za darmo tylko za kase i nie ma co z tego robic halo i nie rozumie co ma do tego Trzaskowski jak ci bije do lba to zmien ziolo.alko dilera.

San-Domingo_85

Odszedł bardzo dobry człowiek. Szacunek się należy

~Liljana

Szkoda, że nasze lokalne media nie wspomniały, że prochy Paszkiewicza będą w Stalowej Woli. Jest różnica pomiędzy pożegnaniem zmarłego a mszą w intencji, jak to wszyscy pisaliście.

~RST

Wiesz kto "zarządza kierowcami"w naszym MZK?
Moje wyrazy współczucia dla Pani Doktor.

~wojtek

Zmarł prawdziwy Polak i prawdziwy patriota.Takich ludzi jak śp.Paszkiewicz dziś brakuje w Polsce.Dla niego najwazniejsze było; Bóg,Honor i Ojczyzna. Dziś moc Polaków lekceważy to co dla niego było ważne w zyciu i chce wybrać na Prezydenta Trzaskowskiego który nie uznaje Boga a dobro Ojczyzny przekłada na dobro dla zagranicznych firm.Nawet zarządzanie kierowcami w MZK w Warszawie oddał w ręce niemieckiej firmy i zyski ma niemiecka firma.