Działkowa czeka na modernizację

Image

Dojechanie do działek bywa męczące. Dziury, hopki i inne atrakcje denerwują nie tylko działkowców.

Miasto planuje modernizację ulicy Działkowej. Prezydent ma nadzieję, że na ten cel samorząd pozyska środki zewnętrzne.

Ulica działkowa ciągnie się od skrzyżowania z ulicą Poniatowskiego, a następnie prowadzi wzdłuż ogrodów działkowych ROD HUTNIK I. Stan nawierzchni drogi nie należy do najlepszych, w wielu miejscach jezdnia była łatana. Najbardziej widoczne jest to na odcinku drogi po stronie wodociągów, jak również od strony oczka wodnego. Po opadach deszczu na nawierzchni drogi zalegają ogromne kałuże.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej prezydent miasta zapowiedział modernizację tej drogi. Przebudowa ul. Działkowej ma być połączona z badaniami Skarpy.

- My w tej chwili będziemy przystępować do projektowania ulicy Działkowej. W ramach tego projektu będziemy chcieli wykonać dokładne badania podłoża Skarpy, tego co się dzieje. Tam też- nie ukrywam- pojawiły się kwestie finansowe, dlatego nie chcieliśmy zlecać tego. Czekaliśmy na realizację drogową ul. Działkowej, żeby to poszło w jednym zamówieniu. Koszt pełnej ekspertyzy to 140 tys. zł, dlatego chcemy to połączyć w jednym dużym zadaniu- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreśla prezydent, miasto będzie ubiegało się o dofinansowanie na remont ul. Działkowej z Funduszu Dróg Samorządowych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@to ja
No przecież buduje autostradę przez działki. Będzie można zapakować dzieci do AUTA i przez okno pokazać, gdzie ich dziadkowie mieli ogródki, a rodzice chodzili na imprezy w młodości...

e2rds

Pojawiły się kwestie finansowe, w tłumaczenie na język zrozumiały, nie ma pieniędzy w kasie, nawet na odkomarzanie na razie, jak będą, to wam zrobimy, w czasie niewiadomym, ale teraz mówimy i tylko mówimy, bo jak mówimy, że zrobimy to mówimy.

~działka

Co za bzdury przecież pieniądze biorą się ze ściany (bankomatu) i wcale ich oddawać nie trzeba

~ TO JA

ludzie dzialkowcy nadberezny ma sporo kasy wiec kawalek drogi dla niego to pikus , dla utrzymania wladzy moze wam zrobic nawet autostrade jako dojazd do dzialek