Jeden trzask i po Dudzie?

Image

Do II tury wyborów prezydenckich zostało już niewiele czasu. Kalendarz kandydatów wypełniony jest po brzegi. Za nami 2… „debaty”, zorganizowane oddzielnie, bo rozegrane każda tylko z jednym kandydatem. Czy pozwoliły zorientować się kto da nam lepszą Polskę? Co przyniesie nam niedziela wyborcza? Kto zostanie naszym prezydentem na najbliższe lata? O tym zdecydujemy wkrótce idąc do urn.

We wtorek w Stalowej Woli, jak również w innych miejscowościach powiatu stalowowolskiego i niżańskiego, przekonywano do postawienia na Rafała Trzaskowskiego.

Wybory to nie obowiązek, ale przywilej

- Chcemy przekonać przede wszystkim młodzież i tych nieprzekonanych wyborców, w pierwszej kolejności do tego, żeby głosowali na Rafała Trzaskowskiego, ale przede wszystkim, żeby poszli na wybory i nie zostawiali wyboru tym, którzy zagłosują- mówiła we wtorek obok „Patrioty” Renata Butryn.- Ten, który nie idzie głosować, niestety, nie liczy się, nie bierze udziału w rzeczy najważniejszej, w wyborze prezydenta. Wybory to nie obowiązek, ale przywilej. Chciałabym zaapelować do mieszkańców Stalowej Woli i powiatu stalowowolskiego by skorzystali z tego przywileju.

Weto przeciwko podniesieniu podatków

Poseł na Sejm Paweł Poncyliusz, który odwiedził mieszkańców Stalowej Woli, zaapelował do wyborców, którzy w pierwszej turze poparli innych kandydatów do tego, by przez udział w głosowaniu dać sygnał władzy, że potrzebne są zmiany.

- Wierzę w to, że wyborcy czy to Szymona Hołowni, czy Władysława Kosiniaka- Kamysza, już nie mówiąc o wyborcach Roberta Biedronia, to są wyborcy, którzy powinni docenić wolnorynkowe podejście Rafała Trzaskowskiego, który m.in. mówi, że postawi weto za każdą ustawą, która będzie podwyższała podatki Polakom- mówił Paweł Poncyliusz.

Programy socjalne zostaną rozszerzone

Paweł Poncyliusz odniósł się do dwóch poniedziałkowych debat. Wyraził ubolewania na tym, że kandydaci nie spotkali się. Przypomniał, do obecnego prezydenta zostało wystosowane zaproszenie do debaty od TVN i Polsat-u, a także mediów elektronicznych. Wtedy Andrzej Duda odmówił mówiąc, że powinny dogadać się w tym zakresie 3 telewizje.

- Wczorajsze dwie debaty, jedna w Końskich, którą zorganizowało TVP razem z prezydentem Dudą oraz działaczami Prawa i Sprawiedliwości z regionu, i druga- arena prezydencka gdzie przyjechała grupa kilkunastu dziennikarzy, często z nieprzychylnych mediów. Zadawali takie pytania, jakie były ważne. Mieliśmy z jednej strony teatr jednego aktora w postaci debaty w Końskich, gdzie w samym zachwycie z promotorem z zaprzyjaźnionym dziennikarzem Andrzej Duda opowiadał różnego rodzaju rzeczy, a na koniec przegrał sam ze sobą kiedy padło pytanie o szczepionki. Najpierw Andrzej Duda był przeciwnikiem obowiązkowych szczepień, ale w nocy się zreflektował, że nie poszło to najlepiej i zaczął się z tego wycofywać. Z drugiej strony zrelaksowany Rafał Trzaskowski, który pokazał się pełnowymiarowym politykiem, który potrafił zająć stanowisko w spawach międzynarodowych, w sprawach zdrowia i pomocy społecznej, bo była przecie dyskusja na temat emerytur, również kwestia 500 plus, gdzie potwierdził, że nie ma zamiaru rezygnować z programów socjalnych. Nie dość tego, mówił o kolejnym programie doceniających matki z wielodzietnych rodzin.

Poseł przypomniał, że podczas debaty organizowanej przez TVP, gdzie spotkało się 11 kandydatów do fotelu prezydenta, nie padło pytanie dotyczące kompetencji głowy państwa jakimi są: sprawy międzynarodowe i armia. W tej sprawie nie było żadnych pytań.

Polityk przypomniał, że Andrzej Duda obiecywał rolnikom zrównanie dopłat z dopłatami w zachodniej Europie. Obietnica ta w dalszym ciągu nie została zrealizowana.

Młodzi za Trzaskowskim

Głos podczas spotkania zabrali również młodzi ludzie, którzy również zachęcali do pójścia na wybory.

- To my zdecydujemy w jakim kierunku zmieni się Polska, zdecydujemy czy ona będzie proeuropejska, czy będzie z wyrównanymi szansami, czy będzie otwarta, nowoczesna, czy dalej będzie walczyć z „ostrym cieniem mgły”. Kochani, chciałabym zaapelować do wszystkich młodych Polek, ale i do tych starszych, ponieważ to my walczymy o nasze prace na rynku pracy, dalej są one niewyrównane. Rafa Trzaskowski zrobił to w Warszawie- mówi Sara Portka.

- Pierwsza tura pokazała, że ponad 75% młodych ludzi głosujących chce zmiany. Zagłosowali przeciwko Andrzejowi Dudzie. Zagłosujmy teraz tak samo. Zagłosujmy za prezydentem nowoczesnym w swoich poglądach, przyszłościowym. Taki jest Rafał Trzaskowski, dlatego na niego zagłosuję 12 lipca. Bądźmy odpowiedzialni- apelował Jakub Ginalski- Gagat.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~renataB

Można wyrazniejszą fotkę facjat które trzymały literki Rafała lgbtowskiego ??

jabar

ZWYCIĘSTWO

e2rds

takaprawda, no niestety, Duda przegrał, tak około 51,2% Trzaskowski i 48,8 % Duda i zobaczysz po podliczeniu.

~takaprawda

Jeden trzask i po Trzaskoskim, mieszkańcom STALOWEJ WOLI należy się największy szacunek bo to dzięki mieszkańcom naszego miasta zwyciężył PAN PREZYDENT DOKTOR PRAWA ANDRZEJ DUDA.

~Apel

Też mam wielką prośbę. Jeśli czyta to myśliwy, z dostępem do broni i dobrym sercem, któremu zależy na tym mieście i kraju, to proszę zastrzelić obecnego prezydenta. Będziesz bohaterem dla wielu ludzi jeśli to zrobisz.

~Patriota

Mam prośbę, przestańmy dawać nie dzielić. Jak można tak nienawidzić innych za poglądy? Polska jest tylko jedna a urządzimy targowice. Za to abyście mogli się swobodnie wypowiadać nasi przodkowie oddawali życie. Uszanujcie to jeżeli nie ze względu na żyjących to chociaż na zmarłych. Nie ma dwóch stron bo tutaj jest jedna i ta sama nasza ojczyzna.

~Leo

W alercie RCB pominięto jedną grupę społeczną. Zgodnie z rozporządzeniem ministra:

Zapewnia się obsługę w pierwszej kolejności:
a) osób powyżej 60. roku życia,
b) kobiet w ciąży,
c) osób z dzieckiem do lat 3,
d) osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie


Ale mimo tego nie rezygnujcie z wyborów. Polecam iść rano. Nie ma kolejki. A jeśli będzie, to lepiej odstać swoje niż chodzić kilka razy i ostatecznie zrezygnować. Ale głos oddać.

~Leo

Dopiero teraz do mnie dotarło, że nie chodzi o bezpieczeństwo.

Przypomnijmy Alert RCB:

CYTAT
II tura wyborów prezydenckich w niedzielę 12.07. Osoby 60+, kobiety w ciąży oraz osoby niepełnosprawne będą mogły głosować w komisjach wyborczych bez kolejki.

A dlaczego seniorzy nie mają swoich godzin? Liczą, że młodzi zrezygnują. Konstytucyjność tych wyborów została zachwiana.

~metal

Skończmy z tymi wyborami, posłuchajmy muzyki facebook.com / watch / WUHAE / (usunąć spacje)

~Iii

Nowy prezydent będzie chciał się na was dorobić z podatków czyli Trzask przy okazji zabezpieczy swoich bliskich i znajomych finansowo niestety taka prawda a wy będziecie żyć naprawdę w czasach szczawy i kamyków zamiast kasy a oni na wyspach ciepłych taka prawda

~Ruch 8 *

***** ***!

~Robi tobi

Czy mógłby ktoś w końcu zastrzelić tego prezydenta?

~internauta

Na Facebooku znalazłem stronę o nazwie Ruch Ośmiu Gwiazd.

Co to jest i kto za tym stoi?

~~!@#$

Telewizję w niedzielę powinni całkowicie wyłączyć, żeby odejść od odbiorników i pójść do wyborów.

~donosiciel

Wpisy po 0:00 usunięte, ale wykonałem screenshot. Idziecie do więzienia.

~rower

ononono taka prawda. Tu cisza wyborcza a ty tu taką agitację odstawiasz smiech2 leci zgłoszenie jak nic smiech2

~STALOWA WOLA

FINAL KAMPANII A WIELU MIASTACH NA TERENIE CALEJ POLSKI LUDZIE NIE MAJA PROGRAMU TVP INFO. SIECI KABLOWE W WIELU MIASTACH ODCIELY SYGNAL lUDZIE DZWONIA BO NIE WIEDZA CO JEST GRANE. TO NIE JEST PRZYPADEK. POLSAT CYFROWY, CANAL+ I UPC U TYCH OPERATOROW NIE MOZNA BYLO OGLADAC TVP INFO.

~qwr

ANDRZEJ MUSI WYGRAC. NIE CHLOPTAS I KLAMACA

~axa

To małe stado nieudaczników przy patriocie ładnie prezentowało by się w pasiakach i beretce z antenką

~Wieści z PO

Sympatycy Platformy Obywatelskiej, choć raczej nie posłuży to ich kandydatowi w wyborach, posuwają się do kolejnych oburzających chwytów. Wczoraj media donosiły o wykreśleniu z listy wsparcia pani Ani Derewienko przez zarządzaną przez członków PO fundację, za poparcie Andrzeja Dudy. Teraz dowiadujemy się, że gdański magistrat cofnął zlecenie na wypieki dla znanego gdańskiego piekarza, który w mediach społecznościowych poparł urzędującego prezydenta.

Znany gdański piekarz Grzegorz Pellowski kilka dni temu poparł w mediach społecznościowych ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę. Teraz Radio Gdańsk informuje, że po tym wydarzeniu gdański magistrat zrezygnował ze współpracy z przedsiębiorcą. Ot, demokracja w wydaniu Platformy Obywatelskiej, której zdecydowaną zwolenniczką jest prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.Sprawę na Twitterze komentuje poseł PiS Kacper Płażyński:

- „2 dni po udzieleniu poparcia Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, przez znanego gdańskiego piekarza Grzegorza Pellowskiego, gdański magistrat cofa mu zlecenia na wypieki. Panie Trzaskowski , Pani Dulkiewicz, dziękuję za Waszą demokrację” – pisze polityk.

~e2rds

POpaprańcy jedni nie wyjście z żalu Cicho psy nie ujadać , do nogi szczaw i Dino leżeć. Bo miskę zabiorę. Co leżeć i cichutko nie szczekać!!!!!!
W poniedziałek po wyborach łańcuchy wam kupię i powiążę jak nie pomoże to kagańce założę i was okiłzam psia mać.

~prorok

Kilkaset tysięcy młodych, którzy po studiach mieszkają w postpeerelowskich dziurach po babci, bo rząd wspiera rentierów zamiast przyszłości narodu, zadecyduje o wygranej pana prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

~J23

Trzśnięty Rafałek co mu pomysłów nie staje!!!!
Kameleon i człek bez kręgosłupa nie tylko moralnego--> co się dostosowuje,jak mu wiatr zawieje,bez ładu i składu,miernota miernot,nieudacznik i beztalencie umysłowe śnięcie!!!
Największe jego postanowienia to niech się w Polsce nic nie zmienia !!!
To nadal Polska okradana !!!Dzięki pomysłom a raczej ich braku !!! tego bałwana!!!
Już w Warszawie nawywijałeś ,donosiłeś i kapowałeś,z kamienic ludzi wyrzucałeś --> cztery litery pokazywałeś !!!!(Warszawiakom i Polakom)
Jak katastofa Czajki to Rafałku robiłeś w majtki!!!
Zaraz choroba cię dopadała ,pomroczność umysłu i ciała!!!
We wszyskim co robisz dajesz ciała!!! ,bo nic nie działa !!!
Twoim największym jest osiągnięciem rozumu brak i beztalencie!!!
A słowa twoje Kameleonie ,zdradziecka gnido to Polska płonie!!!
Twój pomysł stoi na donosie-->Brukselka czeka na to Prosie!!!
Na Polskę ,Polki i Polaków marny Rafałku zwykły Prostaku!!!
Twoja maska już zerwana ,stale zakłamana -->jesteś wysłannik Sorosa,Lgbt,
Importowanych Migrantów,Makreli ,Makarona,Putina i szatana!!!
Największe twoje osiągnięcia to zdrada Polski --->Polski rozbiór -->
Polska do wynajęcia!!!
My gnidom na to nie pozwolimy i pomiot szatana z Polski na zawsze wypędzimy!!!!

~J23

To oczywiste, że wybory wygra Rafał Trzaskowski.
Wkrótce kończy się zabawa niedorajdów i pseudofachowców w zarządzanie państwem, wykorzystywanie stanowisk do robienia szemranych interesów, łamania podstawowych zasad państwa demoktatycznego państwa prawa, nadużywania władzy, łamania prawa., przekaraczanie uprawnień (np. drukowanie kart do głosowania bez podstawy prawnej, 70mln wyrzucowe w błoto), politycznego poplecznictwa, upolitycznienia instytucji państowwych, organizowania na siłę wyborów w czasach pandemii zamiast wprowadzenia stanu klęski żywiołowej argumentując bezczelnie koniecznością kontyuacji władzy Powoli, ale skutecznie nadchodzi czas rozliczania takich występków...

~tabaluga

Ogladne w poniedzialek rezimowa tvp -wiadomosci i zobacze te zasepione pisowskie ryje po przegranej dlugopisa -a to dopiero poczatek ! To dopiero poczatek konca partii palca i sznura!!

~Jaja

Mieszkaniec - co z tej rozmowy z Trumpem? Kampania wyborcza i tyle....cos nam sprzeda ciekawego?

~Szczaw

Piekarz dowiedz sie jak to bylo z tym szczawiem.....powiedzial ze nie ma glodu, ze kiedys jak byl dzieckiem to dzieci zbieraly mirabelki i szczaw a teraz nikt by nie dotknal tego....Prawda.

~Dino

Do piekarz, edek nie p.erdol płatny trolu smiech2 przez łosiem łostatnich lot smiech2 smiech2 kończy się wam koryto, zacznie się niedługo skrupulatne rozliczenie i wyciąganie konsekwencji . Nie będzie grubej kreski umiech

~Piekarz

Czas pokazał jak żyjemy my najbiedniejsi zaPO kazano nam jeść szczaw i mirabelki,rozsprzedawano resztki majątku państwowego likwidowano zakłady pracy.A tworzono fikcyjne spółki aby wyłudzić przeróżne zwroty podatków.Zwijano Polskę.Dzisiaj jest praca i płacą jest 500+ ,300+, i tpodobne. Ktoś powie to z pieniędzy podatników tak tak a za PO rządów też były pieniądze podatników tylko korzystało z nich uprzywilejowani ,szajki,dla biedoty był tylko szczaw i mirabelki.Tak rządzili panowie z PO!
Czas nieudolności już za nami ,dziś ceny poszły w górę ale i zarobki poszły w górę.Stać mnie na używany średniej marki samochód a za PO-PSL stać mnie było na rower a paliwo kosztowało 6zł.
Więc wybieram pomiędzy złem i dobrem. Nie chcę powrotu do władzy dygnitarzy z PO i zagłosuję na Andrzeja Dudę który po wyborach zacznie wypalać te pozostałości zła po rządach platformersów.I może zlikwiduje TVN tak jak trzasniety chcę zlikwidować TVP.

~hello

Chcialbym zobaczyc reakcje Dudy na żywo gdy przegra wybory w tą niedzielę