Z powikłaniami po SARS-CoV-2 do Rzeszowa

Image

Osoby, które pokonały koronawirusa, często zmagają się z wieloma dolegliwościami, które wymagają dalszego leczenia, a co za tym idzie, konsultacji ze specjalistami. To właśnie dla nich utworzono specjalną poradnię.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystym otwarciu Poradni leczenia powikłań SARS-CoV-2, która będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju poradnia dla osób, które pokonały Covid-19. Osoby, które wyzdrowiały z choroby wywoływanej przez koronawirusa, będą w poradni przechodzić regularne badania, a w razie powikłań zostaną skierowane do właściwych specjalistów. Nowo powstała poradnia będzie posiadała pełne zaplecze diagnostyczne i radiologiczne, co pomoże zdiagnozować, jaki skutek wywołała choroba COVID – 19 w organizmie.

Jak podkreśliła wojewoda, powołanie tego typu poradni to jeden z elementów przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19.

– Wszystkim nam bardzo zależy na tym, by skutki dla zdrowia i życia, jakie niesie za sobą choroba COVID-19, maksymalnie zminimalizować. Temu właśnie służy m.in. „Program przeciwdziałania skutkom choroby COVID-19 w województwie podkarpackim” realizowany w ramach RPO WP. Program, którego głównym celem jest opracowanie i wdrożenie w perspektywie średnio– i długoterminowej skoordynowanych projektów, działań oraz przedsięwzięć zmierzających do integracji osób, które pomyślnie zakończyły okres przebiegu choroby COVID-19 w społeczeństwie, w szczególności w zakresie możliwości powrotu na rynek pracy, poprzez monitorowanie ich stanu zdrowia, leczenie i rehabilitację – powiedziała podczas otwarcia ośrodka wojewoda.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~stalowianka

Utworzyli specjalną poradnię dla tych co przeszli covida. A ile jest osób, które nie chorują na "covida", ale na inne choroby i NIE MOGĄ dostać się normalnie do lekarza, bo z powodu tego "covida" wszystkie przychodnie w mieście są pozamykane i można liczyć tylko na teleporadę od lekarza. Skandal.

~złomiarz

tiaaaa

Maurito

Skończcie z tą propaganda... W ten cały Covid już nikt nie wierzy...

~lalala

Może podacie jakieś dane tej poradni: gdzie, kiedy itp...