Sprzątają po powodzi. Wkrótce otwarcie.

Image

Spodziewano się wielkiej powodzi i zalania błoni nadsańskich. Prognozy nie sprawdziły się, choć pewne szkody woda zdążyła poczynić. Trzeba chociażby posprzątać naniesiony przez rzekę muł i piach, wymyć podesty, mostek i tereny użytkowe, by znów móc wpuścić tam mieszkańców.

Błonia nadsańskie są licznie odwiedzane przez mieszkańców. W ciągu dnia spacerują tam seniorzy, rodzice z dziećmi, rowerami jeżdżą miłośnicy jednośladów. Wiele osób szuka tam wytchnienia od spiekoty miejskiej i kurzu ulicznego. Zamknięte ze względów bezpieczeństwa, decyzją prezydenta miasta, błonia przechodzą wielkie sprzątanie po powodzi.

- Trwają intensywne prace, by móc otworzyć ponownie ten teren po powodzi. Ekipy służb miejskich wybrały już piach z plaż z naniesionymi zanieczyszczeniami, wymyły podesty i odkażają wszystkie elementy rekreacyjne. Jak tylko przywieziony zostanie piach, by położyć nową warstwę na plaży i ustawione zostaną wszystkie elementy małej architektury, błonia nadsańskie ponownie będą dla Was otwarte- czytamy na facebookowej stronie miasta.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mango

Jupiiii będzie tołcik i laseły smiech2

Dzieje się teroz w miescie

~złomiarz

I po co to sprzątać ? :-/ Jeszcze nie skończyli dosypywać i równać nowego piasku, a już koło tych drewnianych "nibyleżaków" co są przy drewnianym chodniku, piasek zasyfiony puszkami i petami.

~rowerek

Jeździłem tam rowerem w zeszły piątek i powiem tak te BŁONIA wyglądają teraz dużo lepiej niż przed tym podtopieniem . Dzięki temu że te BŁONIA zostały leciutko podtopione to trawa się tam pięknie zazieleniła bo w poprzednich latach o tej porze ta trawa już była sucha. Tak , że co roku te BŁONIA powinny być podtapiane.

~rowerek

Jeździłem tam rowerem w zeszły piątek i powiem tak te BŁONIA wyglądają teraz dużo lepiej niż przed tym podtopieniem . Dzięki temu że te BŁONIA zostały leciutko podtopione to trawa się tam pięknie zazieleniła bo w poprzednich latach o tej porze ta trawa już była sucha. Tak , że co roku te BŁONIA powinny być podtapiane.

Mariusz77

Czy łysy główny nożycowy kraju przyjedzie znów szumnie otwierać to bagno ??

~Polak

gdyby nie wybory dechy by gniły czekając na kolejne fale podtopień..... kto zapłaci ze te syzyfowe prace?

~Polak

ja tam nie idę, pomiędzy deskami może czaić się koronakudłaty nowa odmiana medialnego masońskiego wirusa który ratuje ludzi przed uśmierceniem medycznym po zjedzeniu wielu kornatabletek przepisywanych nie dla ratowania ale dla zysku własnego sitwy w białych fartuchach.

~kop

I znowu otarcie miejmy nadzieje ze zdaza przed 2 tura wyborow i dlugopis sie wylansuje w stalowce hahaha ,zer niby otwiera blonia podobnie bylo z wystawa w hali w ktorej nic sie nie dzieje !

~Longin

Tylko denaturatem odkazić jak w Wenecji robią.
Tanio, skutecznie i zdrowotnie wytruje bakterie.

Odważni ci pracownicy: bez masek pylić chemikaliami, no chyba że im kieronik nie dał i nie przeszkolił z BHP że to szkodliwe?
Ktoś powinien za to beknąć.

~Vrek

A kto za to zaplaci

~Nabarawanos

Jedni sprzątają, mieszkańcy się cieszą, że znow mogą korzystać, a co robi stalowowolska opozycja poukrywana pod różnymi nickami?
HEJT HEJT HEJT!!!

~Ppp

Będzie na otwarciu Zenek?

~Haha

Co tak mało hejtu?
Plakaciki trzeba rozklejać i trolle opozycji zajęte?
czy rura zmiękła bo liczyli ze San zmiecie błonia, a tu 5 dni minęło i wszystko wróciło do normy...

~Vama.

@pytanie, worki to niech układają ci co wydali 10 milionów na terenach zalewowych, no i ty oczywiście w ramach czynu społeczno ludowego w imię matki partii i prezesaumiech)

~Ołjee

Narzekać to potraficie perfekcyjnie, ale do roboty jesteście ostatni.

jabar

Karlay, a ty co pożytecznego zrobiłeś dla miasta? Goowno.

~pytanie

A dlaczego hejterzy ze stowarzyszenia nasze miasto nie ułożyli tam worków wzdłuż SANU aby woda z SANU nie wylała na te nasze piękne BŁONIA.?

~pytanie

A dlaczego hejterzy ze stowarzyszenia nasze miasto nie ułożyli tam worków wzdłuż SANU aby woda z SANU nie wylała na te nasze piękne BŁONIA.?

~Pawel

Wkrótce... A nieco bardziej precyzyjnie? Wie ktoś!

~Mauro

Oj grzytają ząbki naszym totalnym opozycjonistom....
Wycie aż pod Sandomierz się niesie!

~Liljana

Ciekawe ile za to nas skasowali. Pewnie znowu będzie tajemnica przedsiębiorstwa

~tojestprawda

A cóż tam można kilka dni sprzątać ja sam w jeden dzień wszystko bym posprzątał ale widać , że dyscyplina pracy na dno upadła. Bo jak się robi na zasadzie czy się robi czy się leży tysiąc złotych się należy to tak jest jak jest.

bzk

Kolorowym się nie udało. Szkoda że tak cicho siedzieli jak zalało wawkeumiech

~ja2

Nie .Przede wszystkim to nie hejterzy Nie będą też pomagać w durnych pomysłach budowy na terenach zalewowych Ale ,że ty nie pomagasz to dziwne

~hipokryci

Szkoda
że opozycyjni hejterzy nie pomagają
Oni by woleli żeby woda stała na Bloniach!!

~PRAWDA

A tyle hejtu wstawił Daruś z kolegami z opozycji...
I co? Tydzień nie minął Błonia będą otwarte.
WSTYD OPOZYCJO!!!

~Wojwoj

Będzie czysto

~Swój

Tylko ten co jest na usługach swojego prezesa !!!

~Karlay

I pomyślcie, który prezydent tyle zrobił! Który otworzył tyle razy błonia? No żaden