To będzie kolejna po błoniach wielka inwestycja rewitalizacyjna

Image

Jeszcze w tym roku miasto rozpocznie nową inwestycję wartą kilka milionów zł. Chodzi o duży obszar zielony ulokowany za kortami przy Staszica. Teren dzieli się na 2 części. Pierwsza z nich, rekreacyjna, to skatepark i ulokowany po sąsiedzku obszar spacerowy. Kolejna, to dziki teren natury, ciągnący się aż do ulicy Czarnieckiego.

Po modernizacji część pierwsza zachowa swoją funkcję. Miasto wybuduje tam około 200- metrowy pumptrack, a wokół niego 331- metrowy tor dla jeżdżących na wrotkach czy rolkach. W zboczu skarpy powstanie widownia. Będą też nowe nasadzenia. Przy schodach pojawi się ogród róż polskich z Gór Pieprzowych. Wokół elementów sportowych również będą rosły rośliny. Obie części połączy kilometrowa ścieżka asfaltowa rowerowo- biegowa biegnąca od ul. Energetyków- Staszica, wzdłuż stadionu lekkoatletycznego aż do ul. Czarnieckiego. Będzie z niej można zjechać do nowego parku albo skorzystać z podbiegów łączących się w różnych miejscach. Zostanie wykorzystana naturalna retencja do stworzenia dwóch dużych stawów, które będą zbierały wodę z całego otoczenia. Stworzenie tych zbiorników wodnych ma być gwarancją tego, że teren będzie zamieszkiwany przez wiele gatunków ptaków, gadów i płazów. Nad jednym ze stawów powstanie mostek, nad drugim dwa pomosty. Wokół tych stawów powstanie ponad półkilometrowa ścieżka naturalna, ekologiczna, z informacjami o tym, jakie gatunki tam występują, jaki jest charakter środowiskowy tego miejsca. Aby zapobiec wandalizmowi, teren zostanie oświetlony i będzie monitorowany.

Plany są takie, że w pierwszej kolejności prowadzone będą prace przy budowie toru rolkarskiego i pumptracka. Mają się one zakończyć 30 września 2021. Finał wszystkich prac planowany jest na 30 września 2022. Szacunkowa wartość tej inwestycji to 5,2 mln zł, w tym dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyniesie aż 4 mln 400 tys. zł (85%).

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Vrek

Tu nie ma sensu nic robić - trzeba wszytko zaorać.

~takaprawda

Do prorok , cieciu wszystkie inwestycje PANA PREZYDENTA LUCJUSZA NADBEREŻNEGO to 22 wiek ale ty jesteś za głupi aby się na tym znać. Dobrze ,że hejterzy nie mają w naszym mieście nic do gadania bo STALOWA WOLA dziś byłaby grajdołkiem jak w czasach SZREKA. Kiedy porównamy nasze miasto z czasami nierządu SZREKA do obecnego czasu to jesteśmy dziś metropolią.

~prorok

najgorsze jest to ze te 'osiągnięcia' lucka będą nie do odwrócenia. o nim juz sie zapomni ale jego 'inwestycje' pozostaną z nami i będą straszyć i drenować miejską kasę długie lata

manukun

@jabar
Ale my nie żyjemy w Arabii, tylko w Europie. Jedź do Wiednia i zobacz, jak tam robią zieleń miejską.

~Stan

Pozostaną długi i beton.

jabar

jak się wam malkontenci nie podoba to jedźcie jednego z z biedniejszych krajów arabskich i tam zobaczcie jak wygląda teren wokół śródmieścia bo o wioskach nie mówię. Na pewno wam się spodoba.

Mariusz77

Czyli kolejna owtoja zieleni i przyrody zostanie wycięta!w pień i zalana betonem .
Luckowi Drwalowi chyba guz z zazdrości skoczył gdy zobaczył gejzery rafała w stolycy .
I nas takie coś czeka wcześniej czy później bo zalewa się wszystko betonem .

~mieszkaniec

Chyba jeszcze gorszy pomysł niż zrobienie z Romy stołówki...

manukun

@umarly
Ale jaki to problem kredyt? Przecież Stalowa Wola nie musi spłacać kredytów...

umarly

To będzie kolejna po błoniach wielka inwestycja rewitalizacyjna? ODP: to będzie kolejny kredyt zaciągnięty przez miasto z którego co roku wyjeżdżają kolejne osoby.

~MŁODZI

My młodzi mieszkańcy korzystający z tego placu bardzo dziękujemy PANU PREZYDENTOWI L.N. za to że dba o te tereny z których my korzystamy codziennie. A stare ciecie co nigdy tam nie byli i nie mają pojęcie jak ważna jest rewitalizacja naszego placu niech nas w du..pe pocałują. Wszyscy młodzi mieszkańcy STALOWEJ WOLI idziemy na wybory zagłosować na PANA PREZYDENTA DOKTORA PRAWA ANDRZEJA DUDE.

~MŁODZI

My młodzi mieszkańcy korzystający z tego placu bardzo dziękujemy PANU PREZYDENTOWI L.N. za to że dba o te tereny z których my korzystamy codziennie. A stare ciecie co nigdy tam nie byli i nie mają pojęcie jak ważna jest rewitalizacja naszego placu niech nas w du..pe pocałują. Wszyscy młodzi mieszkańcy STALOWEJ WOLI idziemy na wybory zagłosować na PANA PREZYDENTA DOKTORA PRAWA ANDRZEJA DUDE.

~''

o cóż na slajdach wszystko ładnie wygląda. świetnym przykładem jest teren koło działek trochę betonowych schodków, jakieś latarnie, huśtawka, coś tam na grill robiący za śmietnik i chyba najważniejsze o co chodziło tak naprawdę monitoring i podglądactwo. Gorzej potem w rzeczywistości. Materiały najgorsze, tandetne. Po 2, 3 latach wyglądają jak obraz nędzy i rozpaczy , nie ma kto wymienić zużytych części, pomalować tego, dosadzić tego co uschło. Byle do otwarcia. A młodzi jak stąd wiali jak tylko maturę napisali tak robią to dalej, dzieci też rodzi sie coraz mniej. Więc kolejne huśtawki nie są chyba tym o czym marzą.

~Antrk13

Pewnie będzie jak z jordanowskim- 5 lat robią plany i powieszą tablice jak to ma wyglądać i gotowe

~Aferenc

A co z :
1. łącznikiem do obwodnicy od u. Energetyków
2. tunelem pod torami Okulickiego-Przemysłowa
3. oś. Leśna

itd.

~kibic

Oby lepsza niż durnowate, zalewane błonia !!!

~Mieszkaniec

Nic nie warte parki , trzeba miejsca pracy zbudowac. Młodzi wyjezdzaja za granice , miasto sie wyludnia.... Chyba ze to wszystko jest dla seniorów to pozdroo

~Vrek

No chyba że hak prezydent już przrniesie się do Warszawy to załatwi dla całego miasta muzeum z parkami

~Vrek

Teraz to będzie miasto roveruw i parków a potem i tak chwasty wszystko zarosna

~mieszkaniec

Na Skarpie też jest "monitoring" i "oświetlenie" i co? Po południu strach przejść. Pijaków śmiecących i bezpańskich psów setki. I to za moje pieniądze. A w ogóle to chciałbym zobaczyć zestawienie jakieś, ile zostało mandatów nałożonych albo innych kar w wyniku "działania" monitoringu.

~siwy

ile miasto ma długu?

~Riczi

Był jakiś sondaż ? Czy to rządy komunistyczne ? aaa przepraszam przecież PiSiory wiedzą lepiej co dla nas lepsze i naszych dzieci (przyszłych podatników)

~Riczi

Więc po co kolejny park ? Skoro w tym mieście jest miejsce dla młodych ludzi z dziećmi ale nie ma perspektyw dla ich rodziców , a o ludzikach bez dzieci nie ma po co wspominać $$$?
= dopóki dopóty istnieje 500+ jest ok. Bo są podatnicy którzy płacą za to wszystko 700-800 + Czy mają dzieci czy nie .
Wiec zróbcie sobie tam kolejna twierdze ZUS US lub SĄD, bo zwykłych zjadaczów chleba i tak macie w d***'e .
Ps. a na parkach nie zarobicie bez Eu.

~Riczi

Więcej zieleni niz jest na tym terenie nie zrobicie , teren stał ze spacerniakiem 15 lat(za rampą) i było ok .Ale dotacje aaahh z checią , połowe na inwestycje drugą na rozwój urzędników(pod stolem) w Stalowej Woli choć i tak pracują za kare .
Faktem jest ze obecny Prezydent Miasta zrobił wiele dla dzieci błonie,park linowy,wodny,ścieżki rowerowe . Oraz strefe ekonomiczną dla zakładów przemysłowych . Wiec jak żabki bedą skakać na nowych rewitalizacjach to i tak bedziemy mieć mały ślask w oparach z zakładów przemysłowych na bazie których kiedyś powstało to miasto

~*jo

..zostawcie tą zieleń w spokoju! Przeraża fakt jakie bedzie ekospustoszenie po rzekomej "realizacji inwestycji"...

~lewak

A na drzewach zamiast liści...

~Turbo

Slychac wycie? znakomicie umiech

~Tato

Dareczku uspokój się w końcu... weź leki

~bezstronny

pewnie narobić parków i niech każdy siedzi i nic nie robi i łazi na bezrobocie składać podpis
a ja się pytam gdzie miejsca pracy?

~fix

Loboda i oset na bloniach rekordy pobijaja wysokosci ,dziadostwo na kazdym kroku podobnie na skarpie ,bylejakosc kroloje