Dlaczego warto korzystać z ogrzewania na podczerwień?

Image

Na etapie budowy czy urządzania domu lub mieszkania warto podjąć decyzję dotyczącą formy ogrzewania. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest ogrzewanie na podczerwień. Jak działa i dlaczego cieszy się rosnącą popularnością?

Energia jak ze słońca

Ta forma ogrzewania działa poprzez wykorzystanie podczerwieni. Najlepiej znaną nam formą takiego ogrzewania jest nic innego jak Słońce. Nie ma żadnego zagrożenia ze strony ogrzewania na podczerwień, a dodatkowo forma ta istnieje w ludzkim świecie od wielu wieków. Ogrzewanie na podczerwień jest bardzo proste w działaniu. Panel na podczerwień emituje fale podczerwieni, które ogrzewają przedmioty, które emitują ciepło do pomieszczenia. W związku z tym, nie ma potrzeby ogrzewania powietrza. Temperatura odczuwalna wydaje się wyższa. Przez to również tańsze są koszty użytkowania takiego ogrzewania.

Dla małych i dla dużych

Klasyczne ogrzewanie elektryczne wykorzystujące do dystrybucji ciepła kaloryfery prowadzi do tego, że największa temperatura panuje w bezpośredniej bliskości urządzenia. Im dalej - tym chłodniej. W przypadku ogrzewania na podczerwień - takiego problemu nie ma. Rozprowadzanie temperatury jest równomierne, a według danych prezentowanych przez część producentów - temperatura odczuwalna w pomieszczeniu może być nawet 3 stopnie wyższa od tej, którą wskazuje termometr. Wszystko to ma zapewnić, jak najlepsze ogrzanie pomieszczenia.

Eleganckie wnętrza

Przy wykorzystaniu kaloryferów, oznacza umieszczenie niezbyt estetycznych urządzeń w całym domu. To z kolei prowadzi do niechcianego zajęcia wolnej przestrzeni, co ma szczególne znaczenie w niewielkich domach czy mieszkaniach. Ogrzewanie na podczerwień, wykorzystuje panele, które możemy powiesić na suficie lub na ścianie. Panel na podczerwień możemy zadrukować obrazem, przez co może być ozdobą w naszym mieszkaniu lub domu. Panele na podczerwien to również prosty sposób instalacji. W przypadku tradycyjnych systemów grzewczych, zmuszeni jesteśmy rozprowadzić instalacje po całym domu. W przypadku paneli na podczerwień w zupełności wystarczy gniazdko w pomieszczeniu. Panel możemy umieścić na ścianie bądź na suficie.

Ogrzewanie na podczerwień - idealne dla alergików

W związku ze znacznie mniejszą cyrkulacją powietrza, także kurz przemieszcza się dużo gorzej. Dlatego też ta forma ogrzewania na podczerwień jest szczególnie polecana dla alergików, którzy cierpią na uczulenie na kurz bądź roztocza. Jako że wszystko osiada na powierzchniach płaskich, można z łatwością usunąć kurz.

Źródło: www.najtanszeogrzewanie.pl

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =