Na Dmowskiego zazieleni się

Image

Za kilka miesięcy teren zielony między blokami przy ul. Dmowskiego zmieni się nie do poznania. Będzie zielono i ekologicznie.

Na przestrzeni ostatnich lat tereny przy ul. Dmowskiego zmieniły swoje oblicze. Pomiędzy blokami przy ul. Dmowskiego 12 - 19 powstała nowa droga dojazdowa oraz 36 miejsc parkingowych, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych. W tym roku przyszedł czas na zagospodarowanie terenu zielonego.

W pierwszej kolejności będą wykonywane roboty rozbiórkowe i ziemne. Powstaną nowe ciągi piesze, zaprojektowane w układzie krzyżowym, co zapewni możliwość dojścia do placu zabaw z każdej strony. Teren ma być tak ukształtowany, aby po deszczach na chodnikach nie zalegała woda, by w głównej mierze znajdowała się ona na terenach zielonych. Plac zabaw ma powstać w południowej części obszaru. Do dyspozycji dzieci i młodzieży będą urządzenia zabawowe takie jak: huśtawka, zjeżdżalnia, piaskownica. Teren placu odsunięty będzie od ulicy oraz miejsc postojowych na odległość ponad 10 m. Będzie on otoczony ogrodzeniem oraz żywopłotem.

Ważną częścią tego zadania będzie także teren zielony. Zostanie wykonanych wiele nasadzeń drzew i krzewów, w tym takich jak: Klon Globosum, Carpinus Betulus, Pinus Mugo "Hnizdo", Taxus Baccata "Fastigiata Aurea". Pojawią się także elementy małej architektury: jak ławki i kosze na śmieci.

Zakończenie wszystkich prac ma nastąpić w połowie 2020 roku. Koszty związane z tym zadaniem nie są jeszcze znane. Zweryfikuje to trwający właśnie przetarg. Zadanie zostanie zrealizowane ze środków miejskich.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Eko

Kiedyś mówiono klon,jesion,kasztan,lipa,jarzębina,bez- było zielono i cieniście- teraz im głupsza nazwa tym mądrzej wypada ten co głosi

~tralala

Może bachory zamiast pod klatką będą bawić się na placu zabaw

~konio

czyli patyczki w piasek i baj baj

~PRAWDA

I super.
Na pohybel opozycji która tylko wyje i udaje ekologów

~rst

16 lipca ma się odbyć przetarg i wybór wykonawcy tej inwestycji a jej realizacja w II połowie roku. Wiele się działo w tym temacie i szło jak po grudzie. Dzięki Panie Prezydencie za upór w tym temacie. Zamknie to rewitalizację tego terenu po wielu latach oczekiwań ze strony mieszkańców. Jak ocieplą "16" to będzie wzorcowe podwórko, nie do poznania a ja będę miał osobistą satysfakcję bo od wielu lat o to zabiegałem

~rfnjd

To mają 1 dzień, bo półrocze jutro

~Vrek

Za zieleni się ale jak tam zrobię sru

~bzuchcko

Ale urzędasy zawsze jak mysla o nowych nasadzeniach to znaczy ze bedzie wycinka starych drzew a na ich miejsce wsadza patyki drzewa.

jaszczur

To slysze od dwoch lat.Ps; juz jest polowa roku 2020 panie redaktorze.