Kolejne pieniądze dla samorządów powiatu

Image

Blisko 14 mln zł trafiło właśnie do samorządów powiatu stalowowolskiego. Włodarze gmin otrzymali w czwartek symboliczne czeki przestawiające wysokość wsparcia rządowego.

- Do tej pory działania rządu skierowane były na przedsiębiorców. Chcieliśmy aby kryzys zdrowotny nie wpłynął na gospodarkę, chcieliśmy utrzymać jak najwięcej miejsc pracy, chcieliśmy utrzymać płynność finansową jak największej ilości firm, które w Polsce istnieją. Bardzo mocno martwiliśmy się o to, czy kryzys związany z COVID-19 nie wpłynie na spowolnienie gospodarcze. Kwarantanna, izolacja, pozamykane szkoły, pozamykane przedsiębiorstwa usługowe, to wszystko generowało w nas bardzo dużą uwagę i bardzo dużą obawę w to, w jaki sposób polska gospodarka ten kryzys zdrowotny udźwignie. Od samego początku podejmowaliśmy działania zmierzające do tego, aby utrzymać jak najwięcej miejsc pracy, stworzyliśmy tarczę antykryzysową, stworzyliśmy tarczę finansową. Bardzo szybko do polskich przedsiębiorców przekierowywane są środki finansowe właśnie po to, aby utrzymać ich potencjał ludziki, utrzymać miejsca pracy- mówi wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Jak podkreśla wiceminister Rafał Weber, od ogłoszenia stanu epidemii do tej pory do polskich przedsiębiorców trafiło 100 miliardów zł na ratowanie miejsc pracy.

- Pan prezydent Andrzej Duda, nawet tutaj w Stalowej Woli, bardzo mocno podkreślał, że potrzebne jest działanie rządu, które skierowane będzie na wsparcie jednostek samorządu terytorialnego. Inwestycje państwowe utrzymywane są na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie kontakty drogowe i kolejowe są realizowane, natomiast takie samo oczekiwanie skierował pan prezydent, jeżeli chodzi o zadanie jednostek samorządu terytorialnego, głównie gmin i powiatów. Widzimy, że inwestycje dają miejsca pracy, widzimy, że inwestycje bardzo pozytywnie i korzystnie wpływają na lokalną gospodarkę i po prostu są potrzebne lokalnemu społeczeństwu, dlatego bardzo szybko Ministerstwo Finansów, pod auspicjami pana premiera Mateusza Morawieckiego, stworzyło Fundusz Inwestycji Samorządowych. Jest to narzędzie, które zawiera w sobie 6 miliardów zł, które jeszcze na wakacjach będzie przekazywane jednostkom samorządu terytorialnego: gminom i powiatom- wyjaśnia Rafał Weber.

Środki z Funduszu Inwestycji Samorządowych włodarze gmin i powiatów będą mogli przeznaczyć na cele inwestycyjne, kierując je do inwestycji, które są prowadzone, bądź będą realizowane w najbliższej przyszłości. Środki trzeba będzie wykorzystać do końca 2022 roku, zarówno na inwestycje drogowe, kanalizacyjne, inwestycje oświatowe, infrastrukturę kulturalną, infrastrukturę zdrowotną itd. Do samorządów powiatu stalowowolskiego z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafiło blisko 14 mln zł. Minister Rafał Weber przekazał symboliczne bony na ręce burmistrzów gmin powiatu, prezydenta miasta i starosty powiatowego. Wysokość wsparcia była następująca:

- powiat stalowowolski: 2 415 576 zł,

- Stalowa Wola: 7 245 616 zł,

- Pysznica: 1 144 922 zł,

- Zaklików: 956 512 zł,

- Bojanów: 1 111 873 zł,

- Zaleszany: 563 345 zł,

- Radomyśl nad Sanem: 500 000 zł.

Pod adresem rządu, premiera, jak również samego prezydenta Andrzeja Dudy, padło wiele ciepłych słów. Każdy z włodarzy gmin podkreślał, że pozyskane środki to duże wsparcie.

- Te ponad 7,2 mln zł, które trafią do Stalowej Woli pozwolą nam utrzymać wysoką dynamikę naszych inwestycji. To najlepszy motor również rozwoju lokalnego, utrzymania miejsc pracy na rynku budowalnym, a jednocześnie gwarancja tego, że budżet Stalowej Woli dalej pozostanie zrównoważony. To wyjątkowy, piękny dzień dla polskiego samorządu, dla nas tutaj lokalnie i z tego miejsca dla pana prezydenta Dudy i pana premiera Morawieckiego serdeczne podziękowania. Na pewno te środki wykorzystamy bardzo dobrze- mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

- Myślę, że każdy z nas, samorządowców, z niepokojem patrzył w miesiącu marcu, kwietniu na wpływy do naszych budżetów i zastanawiał się czy wszystkie inwestycje, które zaplanowaliśmy w tym roku uda się zrealizować. Myślę, że dzięki tym pieniądzom, które do nas trafią, dzięki tej dodatkowej pomocy, która płynie od polskiego rządu, wszystkie inwestycje w gminie Pysznica, które zaplanowaliśmy, na pewno zostaną zrealizowane- mówi Łukasz Bajgierowicz, wójt Pysznicy.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
wyborca

Bez butów wpuszczą?

e2rds

taka prawda, ano trza, na poprzednie nie było rozkazu, ale teraz trza.

~taka prawda

TRZA IŚĆ NA WYBORY

~SYGNALISTA

"Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie"

~wPiSdu+

W obecnej sytuacji oddanie głosu na kandydata który jest bez szans wejścia do drugiej tury to :
1. Spowodowanie że będzie II Tura zamiast jednej,
2. Danie PiS owi dodatkowych 2 tygodni na szczucie, machloje i kombinacje co nie wiadomo czym może się skończyć
3. Twój kandydat i tak nie będzie prezydentem .
4 . Dodatkowe koszty i narażanie się bo korona wirus dalej grasuje .
No ale wybór ma każdy z nas .
Ja głosuję na Trzaskowskiego bo jeśli będziemy mądrzy to ma szansę wygrać w I turze a to bardzo dobry kandydat .

~MAMYDOŚĆ

Tylko Rafał. tylko On. Z nim do Europy i przyszłość nasza i naszych dzieci a nie zadufanego starca z kotkiemsmiech2

~J. Wielgus

Kilka słów do Andrzeja Dudy, który zamiast łączyć - dzieli, który zamiast zasypywać podziały - wznosi mury, który zamiast godzić - szczuje i odczłowiecza kilka milionów obywateli i obywatelek Polski. Tonący brzytwy się chwyta, a pan chwyta się bardzo brzydko.
Eksmisja z pałacu coraz bliżej. Skończy się siedzenie pod żyrandolem i salwy honorowe.
To co pan dzisiaj powiedział o potrzebie chronienia Polaków przed tzw. ideologią lgbt świadczy o tym, że bardzo się pan boi tego, co nastąpi 28 czerwca. Każdym zadaniem, które pan ostatnio wypowiada ośmiesza pan Urząd Prezydenta.

~z internetu

Polski prezydent chwalił się, mówiąc o relacjach z Trumpem, że "mamy jednakowe spojrzenie na sprawę tego, w jaki sposób należy prowadzić politykę i o co w niej chodzi". Ma rację. Obydwaj skutecznie dokonują podziałów społecznych w swoich krajach, a w sprawie szerszego rozumienia "polityki", to oczywiście wiadomo o co w niej chodzi – chodzi o pieniądze. Tylko w tym sojuszu to Polska zostanie zaproszona do kasy. Będziemy płacić za utrzymywanie jeszcze większej ilości amerykańskiego wojska sprowadzonego z Niemiec. Andrzej Duda – maskotką amerykańskiej olimpiady. Niektórzy przylatują do Polski z Oscarem, inni z rachunkiem do zapłacenia za pobyt w USA i cudze grzechy.

~MamyDosyć

Zmienić czas pieluchy!

~Olo

czy nadbereżny przepisał już majątek na żonę? umiech

~APEL

W tej kampanii tylko Trzaskowski i Kosiniak-Kamysz jasno o tym mówią.

~APEL

Ludzie, apelujemy do Was, nie głosujcie na PiS! To oni i ich poprzednicy doprowadzili do sytuacji, że mieszkania podrożały do niespotykanej dotąd skali. Zanim deweloper wbije łopatę w ziemię, wszystko rozkupują rentierzy za gotówkę! A Ty młody człowieku musisz wziąć kredyt. Teraz banki wymagają większego wkładu własnego. Zlikwidowano świetny program Mieszkanie dla Młodych. Czy naprawdę chcesz całe życie być niewolnikiem i pracować na dochód pasywny jakiegoś krętacza? Czy chcesz dalej gnić w PRL-u? W niedzielę pierwszy krok #wyPAD2020 a potem doprowadzimy do przedterminowych wyborów do parlamentu. Jak TVP może tak bezczelnie kłamać, że młodzi popierają politykę PiS-u? Oni dbają o emerytów, o nierobów za 500+, o patologię z mopsów. My się na to nie godzimy.

~Ciekawy

Ciekawi mnie ile Lucjusz dziennie wstawia hejtów.
Stawiam powyżej 100 na obydwu portalach

~sdasdasad

Dlaczego opozycja się nie chwali ile Tusk zajumał z OFE??

~@olo

Pieniądze z OFE jak twój guru tusk.

~Filip

Ale żenada

~Olo

co pisiory zamierzają jeszcze ukraść?

~Anżej nie

A prezydent stw po raz kolejny wiernie naśladuje Anzeja, tym razem będąc w samej koszuli. W ubiegłym tygodniu koleżanka minister rozdawała kartoniki z naszymi pieniędzmi a teraz kartoniki rozdaje Rafałek. Nie nauka lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera, aktualne jak nigdy. Wierni słudzy zawsze do usług?

~Mdm

Pyrkosz jeszcze dwa tygodnie temu miał głosować na Trzaska, a teraz głosować ma na Dudę. I plakaty rozwieszał po wsi. Jak można być takim dwulicowcem. Pewnie nie chce obrazić Warchoła. Ale jaja

~Oro

A ten zamaskowany ma najmniej na kartoniku, bo nie lubi Webbera to Weber mu się odwdzieczył. Brawo Poseł Weber.

~sasa

kiełbasa wyborcza

~mann

Daruś tylko te hejty wstawia i rozlepianie plakatów.
Nikt nie zagłosuje na kłamcę i promotora LGBT oraz masturbacji wśród 4-latków, zrozum to człowieku!!!

~taka prawda

Panie Duda, proponuję teraz dla ratowania sondaży jechać po zrobienie sobie fotki do Cesarza Japonii, do władz Korei Północnej, do San Escobar, na Białoruś, a potem do Putina. Może to coś pomoże. Jak to mówią: tonący brzytwy się chwyta. Jeśli długopis się wypisał, to nic nie da się zrobić. Długopis to nie wieczne pióro, dlatego ma swój początek i koniec. Pozostaje potem tylko odstawka. Naród, Polacy na Urząd Prezydenta potrzebują Trzaskowskiego, Prezydenta z krwi i kości, człowieka niezakompleksionego, wykształconego, elokwentnego, samodzielnego, niezależnego, poliglotę itd., czyli kogoś, kto nie będzie przynosił wstydu … Polsce, sobie i rodzinie oraz nie będzie dla dowartościowania leciał za ocean, aby zrobić sobie selfie z Trumpem. Prezydent powinien stać na straży Konstytucji, a nie korytka i strzec jej, jak oka w głowie, a o jej przestrzeganie powinien dbać tak, jak o własną żonę

~prawica

zafundowali nam rozdzielności majatkowe z żoną zeby nie odpowiadać karnie, kamienice od akowca, to są złodzieje i komuchy udające prawicę i prawych ludzi, nie ma tam nikogo o którym powiedziałbym że to uczciwy człowiek

~tola

Opanowali do perfekcji technikę mydlenia oczu. Zamiast przelewów bankowych rozdają tekturowe plansze z napisami cyfrowymi. Jak ten ciemny lud ma w tą kartonadę uwierzyć skoro nie ma to żadnej wartości. To przypomina do złudzenia bony towarowe udające dolary za PRL-u. Nie może byc inaczej bo tak robią od premiera poczynając. Rozdawnictwo nie ma nic wspólnego z wydatkowaniem ich pieniędzy bowiem ich nie posiadają. Przy okazji tych 'tarcz" (już jest ich 4!) dokonali złamania przepisów konstytucji w 29 przypadkach! Jest się z czego cieszyć, prawda? Owa "planszomania" jest kołdrą mającą przykryć niegodziwości z łamaniem innych przepisów nie mających nic wspólnego z... pandemią! To jest SKANDAL!

~meteo

Wysoki stan hejtu opozycyjnego naszych stalowowolskich działaczy utrzyma się do niedzieli, a potem ruszy za zdwojoną mocą.
Tylko hejt i hejt opozycja uprawia.
Robić nie ma komu!

e2rds

zenek, w tym jednym swoim wpisie poruszyłeś wiele tematów, między innymi cyt:"Co za ludzie tylko by brali za darmoszkę. Bo rząd nic mi nie dał. To obywatel ma płacić podatki na utrzymanie państwa i jego interesów."
I tu masz rację, tylko rząd winien szanować Twoje pieniądze, podkreślam Twoje, bo tylko je dostał we władanie i nie rozdawać ich byle gdzie i byle jak, byle utrzymać się przy władzy, tych pieniędzy nie da się pomnożyć przez dodrukowanie i w tym problem.

e2rds

zenek, jeszcze jedno, i też zejdź na ziemię, o jakich najnowszych technologiach piszesz, jeszcze amerykanie nikomu, podkreślam nikomu nie udostępnili najnowszych technologii i nie udostępnią, chyba, że ktoś im je wykradnie.

e2rds

zenek, zejdź na ziemię, ty chodzi od odsunięcie zagrożenia jak najdalej od Ameryki. Jak by była jakaś ruchawka, to pierwsze uderzenie będzie na teren Polski, Niemiec i Turcji, tam gdzie są bazy USA i tu nie chodzi wcale o bezpieczeństwo tych państw. Myśl, człowieku, myśl, Ameryka takich polaczków, niemców, turków to ma daleko, a my jeszcze będziemy słono za to płacić. Czy ty myślisz, że żołnierz amerykański będzie miał taki sam żołd jak nawet nasz elitarnej jednostki, niestety wielokrotnie wyższy, a w razie zagrożenia to zwiną się i odlecą.

~Rownik

smiech2 kartonoada smiech2 , a gdzie dowód że są pieniądze ?