Wybory Prezydenckie 2020. Co należy wiedzieć w dobie koronawirusa? Zapraszamy na wywiad

Image

Wybory prezydenckie, to również wydarzenie sporej rangi dla Stalowej Woli. Co należy o nich wiedzieć? Czym będą różniły się od tych wszystkich poprzednich, w których już braliśmy udział?

Naszym gościem jest Anna Mielniczuk- naczelnik Biura Rady Miejskiej w Stalowej Woli, która wytłumaczy naszym Czytelnikom jak będą wyglądać wybory w 2020 roku. To na pewno będzie wydarzenie wyjątkowe, niezwykłe i nie ze względu na walkę kandydatów o fotel prezydenta, a o sytuację epidemiologiczną w jakiej się znaleźliśmy my, Polacy. Nigdy wcześniej nie było tego typu zasad i obostrzeń, które spadły na barki organizatorów.

Dziś zaglądamy do wyborów „od kuchni”. Spojrzymy na nie oczami tych, którzy dbają o to, by wszystko działało zgodnie z przepisami i by obywatele mogli korzystając ze swoich przywilejów, zagłosować i zrobić to bezpiecznie. Będą więc w komisji osoby w maseczkach, będą zabezpieczone płyny do dezynfekcji dłoni (również dla wyborców) i powierzchni. Wszyscy mieszkańcy będą mogli głosować korzystając z jednorazowych rękawic foliowych, które wychodząc z lokalu wyborczego będzie można wyrzucić. Zagrożenie więc jest wyeliminowane maksymalnie jak się dało. Jeśli ktoś nie będzie mógł z przyczyn zdrowotnych ubrać rękawic, dostanie jednorazowy długopis. W lokalu też będzie określona liczba osób. Porządku będą pilnować członkowie komisji. A że na wybory iść trzeba, bo przecież sami wybieramy sobie Polskę, tłumaczyć nikomu nie trzeba.

Pamiętajcie! Bez maseczek nie zostaniecie wpuszczeni do lokalu! Te przepisy wciąż obowiązują w pomieszczeniach publicznego użytku zamkniętych.

Zapraszamy do obejrzenia ciekawego wywiadu z naszym gościem Anną Mielniczuk- naczelnik Biura Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Dowiecie się z niego wszystkiego, co powinien wiedzieć wyborca 2020.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Duda2020

Zagłosujmy wszyscy.