Uwaga! Wścieklizna na terenie powiatu stalowowolskiego

Image

Jeśli napotkacie dziwnie zachowujące się zwierzę, albo martwe, leżące czy to na terenie miasta, wsi, lasu itp., bądźcie ostrożni. W powiecie stalowowolskim potwierdzono występowanie wścieklizny.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Stalowej Woli poinformował o tym, że w gospodarstwie w miejscowości Rzeczyca Długa (gmina Radomyśl nad Sanem) stwierdzono wściekliznę u lisa. W związku z tym na terenie gmin powiatu pojawiły się specjalne tablice ostrzegawcze. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Stalowej Woli wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny.

W związku z tym, że ognisko wścieklizny wystąpiło w Rzeczycy Długiej w gminie Radomyśl nad Sanem, został wyznaczony obszar zagrożony wścieklizną wokół tego ogniska na części terenów gmin: Radomyśl nad Sanem, Zaklików i Pysznica.

Dokładny obszar to teren oznaczony granicą biegnącą wzdłuż rzeki San od ujścia rzeki Bukowa do mostu kolejowego w miejscowości Kępa Rzeczycka. Następnie wzdłuż toru kolejowego do miejscowości Lipa do przecięcia z ulicą Janowską. Następnie ulicą Janowską do skrzyżowania z drogą asfaltową Lipa – Goliszowiec. Dalej drogą asfaltową z Lipy do Goliszowca, następnie drogą żużlową z Goliszowca przez Jastkowice–Lipowiec do skrzyżowania z drogą powiatową Jastkowice – Studzieniec. Następnie drogą powiatową do skrzyżowania z ulicą Ruda w miejscowości Jastkowice, wzdłuż ulicy Ruda do mostu na rzece Bukowa, następnie wzdłuż rzeki Bukowa do jej ujścia do rzeki San.

- Na obszarze zagrożonym wścieklizną właściciele zwierząt nie mogą ich puszczać wolno, psy muszą być trzymane na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Ponadto na tym obszarze jest zakaz:

- organizowania polowań i odłowów zwierząt łownych, za wyjątkiem odstrzałów sanitarnych zwierząt,

- przemieszczania psów i kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę z terenu i na teren obszarów zagrożonych bez zezwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Stalowej Woli.

Przepisy te obowiązują mieszkańców i osoby przebywające czasowo na tym terenie, a także właścicieli, użytkowników i zarządców gruntów, służbę leśną, zarządców i dzierżawców obwodów łowieckich.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~WscieklyLis

Więcej wscieklizny i jadu jest w ludziach niż w tych biednych lisach

~Justin

Powinni już dawno rzucać szczepionki przeciw wściekliźnie a nie tyle lat czekać aż zwierzę zachoruje!!!

e2rds

Widzę, że wściekły jabar już gryzie, oj głupie dziecko, kiedy ty zmądrzejesz, chcesz błysnąć w każdym temacie przygłupie, to chyba ty pogryzłeś z bezsilnej wściekłości te niewinne liski.

jabar

właśnie e2rds jest podejrzany o wściekliznę, ślina mu kapie na stół jak ślęczy nad klawiatrą

~@zzz

Wściekliznę w STW to mamy już od wielu lat, ale wkrótce zacznie wygasać.
Już niedługo zacznie robić się normalnie.

~zzz

haha jeszcze wścieklizny brakowało.