Stany alarmowe na rzekach przekroczone. W Nisku także pogotowie przeciwpowodziowe

Image

W Nisku na rzece San o godzinie 6:00 stan wody wynosił 480 cm i został przekroczył stan ostrzegawczy o 111 cm. Na wodowskazie Elektrowni Stalowa Wola wynosił 455 cm przekraczając nieznacznie stan alarmowy. W Radomyślu nad Sanem wynosił o 7 rano 606 cm i przekraczał stan ostrzegawczy o 46 cm.

Czekamy na falę uderzeniową. Na terenie Podkarpacia powódź może dotknąć 12 gmin. Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszone zostało nie tylko w Stalowej Woli, ale również i w Nisku.

W związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na rzece San oraz prognozowanymi wezbraniami i przekroczeniami stanów alarmowych, z dniem 23 czerwca 2020 roku od godz. 13:00 wprowadzony został stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie części Powiatu Niżańskiego w gminach:

- Krzeszów

- Rudnik nad Sanem

- Ulanów

- Nisko

Zobacz również: Prezydent ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Stalowej Woli

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
umarly

Zamiast budować zbiorniki retencyjne na rzekach które zapobiegają powodziom i suszom to lepiej mierzeję przekopać. Czy nikt nie pamięta powodzi z 1997 i z 2001 r.? Dlaczego nikt z tym nic nie robi?

~ktoś

Johny - WSTYD!

~Totodeo*

~Johny Widocznie jesteś w szeregach OSP skoro wiesz,że pijusy a jak chcesz powodzi to się przenieś pod most. Sprawdź w jakich godzinach jest czynna przychodnia psychiatryczna i idź proszę na wizytę

~Johny

Dobrze niech będzie powódź coś się będzie działo i Pijusy z OSP zarobią

~Nico

Fali powodziowej nie uderzeniowej umiech.