Jak skuteczniej i szybciej myć podłogi?

Image

Czyszczenie domu lub mieszkania dla wielu osób wydaje się uciążliwym zadaniem. Dobra organizacja w znacznym stopniu wpływa jednak na efektywność oraz czas pracy. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach

Drewno

Podłogi wykonane z naturalnego tworzywa źle reagują na zbyt dużą ilość wody oraz środków czyszczących. Ostrożność należy również zachować w przypadku mycia paneli. Warto pamiętać, by mop prowadzić równoległe do linii łączeń. Podłogę należy ponadto wytrzeć za pomocą odpowiedniej nakładki. W przypadku mycia drewnianych i panelowych powierzchni można zdecydować się na wykorzystanie zimnej wody. Ciepła ciecz szybko odparowuje, pozostawiając na podłodze nieestetyczne smugi. W przypadku drewna oraz paneli zaleca się stosowanie środków Leifheit przeznaczonych do tego typu powierzchni. Można również użyć wody wymieszanej z octem lub płynu do naczyń. Drewniane podłogi wymagają ponadto odpowiedniego impregnatu chroniącego tworzywo. Ogranicza on przywieranie brudu do powierzchni. Do czyszczenia drewnianych podłóg lub paneli można użyć specjalnego mopa ze spryskiwaczem na drążku. Przed myciem warto jednak odkurzyć powierzchnię, gdyż zalegający ziarnka piasku mogą powodować jej zarysowanie.

Płytki

Ceramiczne podłogi nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnujących. Do ich wyczyszczenia wystarczy detergent i mop zwilżony wodą. Alternatywne rozwiązanie to zastosowanie mieszaniny na bazie octu lub soku z cytryny. Należy jednak uważać z częstotliwością stosowania tych substancji, gdyż mogą one powodować matowienie powierzchni. Warto pamiętać, że brud i pleśń gromadzą się w przestrzeniach między płytkami. Rozprowadzony szczoteczką proszek do pieczenia usuwa jednak te zabrudzenia. Środki o kwasowym odczynie warto natomiast stosować w przypadku trudnych plam, które powstały na podłodze.

Każda powierzchnia ma swoje właściwości. Warto je wziąć pod uwagę przy usuwaniu plam i zabiegach pielęgnujących. Efektywność działań w dużym stopniu zależy ponadto od doboru odpowiednich środków i narzędzi czyszczących.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Janka

Najlepiej trzeba sobie kupić braavę i nie zawracać sobie głowy myciem podłogi umiech