Budowa łącznika pomiędzy obwodnicą Stalowej Woli i Niska taniej niż zakładano

Image

Został wybrany wykonawca drogi łącznikowej pomiędzy obwodnicą Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej Nr 77, na odcinku od węzła Podsanie do ul. Modrzewiowej.

Do niżańskiego magistratu trafiło 9 ofert, które oscylowały pomiędzy 10,9 a nawet 16,4 mln zł. Oferty pochodziły od przedsiębiorstw, konsorcjów firm z różnych części Polski. Każdy z oferentów deklarował udzielenie 5- letniej gwarancji i rękojmi. Wybrano ofertę pruszkowskiej firmy, która zaoferowała najniższą cenę. Na poczet tego zadania planowano wydać około 12 mln zł, udało się więc zaoszczędzić przeszło milion zł. Realizacja tej inwestycji jest dofinansowana ze środków rządowych (z Funduszu Dróg Samorządowych) w wysokości 6,5 mln zł.

Wykonawca zajmie się m.in. przebudową infrastruktury podziemnej, robotami ziemnymi (wykonaniem wzmocnienia podłoża i nasypów), wykonaniem zjazdów, budową ciągów pieszo– rowerowych, przebudową kanalizacji deszczowej wraz z przepompownią, położeniem nawierzchni drogi oraz wykonaniem oznakowania drogowego.

Łącznik będzie miał prawie 1 kilometr. Szerokość jezdni będzie wynosiła 7 metrów. Wykonawca będzie miał czas do końca maja przyszłego roku na uporanie się z wszystkimi robotami.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

jabar, głupi byłeś, głupi jesteś i jeszcze głupszy będziesz i lepiej naucz się butów czyścić, bo w przyszłości to może być twoje jedyne zajęcie byś przeżył barani łbie.

~sobik243

W takim razie niech zrobią ekrany wygłuszające dla działkowców

jabar

e2rds oj ty mendo, tylko prusakolep na ciebie będzie najlepszy

~jkl

Bynio@ zawsze możesz mieć drogo i do kitu jak za czasów Platformy

e2rds

jabar, głupie dziecko, ja już swoje zrobiłem i teraz korzystam z profitów wcześniejszej pracy, ty jeszcze nie dorosłeś do rozumu, w tym głupim baranim łbie masz jeszcze pomyje. Musisz jeszcze dużo uczyć się i później pracować, chyba, że chcesz być menelem, a buty jak masz ubłocone tak samo jak rozum to wyliż. A tak poza tym, no co ja mam z takim tłumokiem dyskutować, barani łeb to barani łeb z rozumkiem ameby, no ostatecznie pół zwoju więcej niż kura, po to by nie siąść na grzędzie i nie gdakać. Głupie dziecko, skończyłem z tobą dyskusję, bo nie ma z kim, coraz głupszy się stajesz, ale pozdrawiam i przynajmniej życzę zdrowia.

jabar

e2rds, napisałem ci że możesz mi buty wyczyścić, jak pozwolę choć teraz zastanawiam się czy ty w ogóle coś potrafisz robić oprócz szczekania jak wściekły pies. Głupszego od ciebie tutaj na forum już na pewno nie ma.

e2rds

czerwonyberet i jabar, wy obaj to typowe młode baranie łby które nie wiedząc jak dziadkowi odpowiedzieć piszą byle co byle napisać. czerwonyberet, ty wiesz kto to są czerwone berety, tyś łajnem, a nie czerwonymberetem, a spadochron to będziesz miał jak gacie na ten pusty barani łeb założysz, aj głupie dzieciaczki szkoda mi was.
jabar, może wybierzesz się na wycieczkę i zobaczysz tą drogę a nie będziesz wypisywał na kompie głupoty, może ci do tego pustego łba coś pozytywnego wejdzie, a byty to sobie możesz wylizać, tylko do tego twój jęzor się nadaje, bo mądrego nic nie potrafi powiedzieć.

jabar

e2rds ty możesz co najwyżej buty mi wyczyścić jak ci pozwolę, jesteś dla mnie zero i jak tu ktoś powiedział załóż sobie spadochron będziesz miał łagodne lądowanie

~czerwonyberet

e2rds, od dziś jak będziesz wychodził z domu załóż sobie na ten pusty garb spadochron bo może ci się przydać

~oko saurona

dlatego nie biorę udziału w przetargach, bo to jest plucie solidnym przedsiębiorcom w twarz umiech dobry fachowiec i tak ma ręce pełne roboty

e2rds

jabar i znowu twój głupi, tępy łeb się objawił. Idź tępaku na spacer przynajmniej tym odcinkiem od VIVI co najmniej 300 metrów, tam ułożony jest asfalt i zobacz tępaku co stało się z piaszczystymi poboczami i jak zobaczysz to może wreszcie zamkniesz tą głupią jadaczkę i te głupie twoje wpisy. Choć zgodnie z przysłowiem pluć świni w pysk, to mówi, że deszcz kapie, to wątpię czy się zamkniesz. Do spapranego łba nic mądrego nie trafia.

jabar

~Kierowca

E2rds ma rację. Wożę piach na budowę, po ostatnich deszczach skarpy spłynęły na całej długości od VIVO do Raclawic. Powstały ogromne wyrwy pod położona nawierzchnia asfaltu. Tylko czekać aż zacznie pękać i się załamywać.

kierowca, dla ciebie każde kruszywo to piach? Zajmij się czytaniem bajek.

~bynio

znowu osly wybraly najtanszego wykonawce czyli wykonanie drogi bedze totalne GOWNO Tak jest za kazdym razem tzw obwodnice st woli pare lat temu wybudowala firma taniej i ci z tej niby obwodnicy wielkie GOWNO

~O.S.

Ale się ktoś "napracował" w nocy (0:19-1:46) pisząc, a raczej kopiujac i wklejając do tego wątku kłamliwe internetowe "mądrości" pod różnymi nickami, w dodatku jeszcze odpowiadając na swoje posty, przez co zaśmiecił wątek.

~Kierowca

E2rds ma rację. Wożę piach na budowę, po ostatnich deszczach skarpy spłynęły na całej długości od VIVO do Raclawic. Powstały ogromne wyrwy pod położona nawierzchnia asfaltu. Tylko czekać aż zacznie pękać i się załamywać.

~curwaAleKyrk

Siostrzeniec lubi chłopców prawie tak samo jak wujek czyjeś pieniądze. Co na to nestor LGBT niejaki Jarosław?

~Zakłamani

Franek Broda jest siostrzeńcem Mateusza Morawieckiego. 17-nastolatek kilka dni temu był gościem w TVN24, gdzie wyznał publicznie, że jest osobą homoseksualną i należy do społeczności LGBT.
Wyznanie wywołało wielką sensację, gdyż nie od dziś wiadomo, jaki pogląd na te sprawy ma partia, do której przynależy Mateusz Morawiecki. Franek wyjaśnił, że nigdy nie rozmawiał otwarcie z wujkiem na temat swojej orientacji.
A ilu homosi jest w samej partii to palcem można pokazywać. A zwłaszcza ci co niby są anty....smiech2

~jajaJakBerety

Departament Stanu USA zgodził się na sprzedaż Ukrainie, w ramach udzielonej pomocy finansowej, szesnastu specjalistycznych kutrów patrolowych Mark VI. Wcześniej Ukraińcy otrzymali za darmo pełnomorskie patrolowce. W najbliższym czasie prawdopodobnie otrzymają także fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry.
W ramach wsparcia wojskowego, w kwietniu 2018 roku poinformowano, że Ukraina otrzyma nieodpłatnie od USA dwa kutry patrolowe straży przybrzeżnej typu Island, w ramach programu Excess Defense Articles. Jednostki o wyporności 168 t, uzbrojone w dwie 25-mm armaty automatyczne Mk. 38 (M242 Bushmaster) i 12,7-mm karabin maszynowy M2 Browning dostarczono na Ukrainę 21 października 2019 roku, gdzie noszą nazwy P190 "Słowiańsk" i P191 "Starobielsk". USA zaproponowały przekazanie kolejnych trzech jednostek tego typu.
Z podobnych programów od lat korzystają inne państwa. Grecji, Chorwacji i Tunezji Amerykanie przekazali nieodpładnie śmigłowce OH-58D. Polska w ramach pomocy militarnej otrzymała dwie fregaty typu OHP - OORP "Gen. Tadeusz Kościuszko" i "Gen. Kazimierz Pułaski". Był to jedyny sprzęt przekazany przez rząd Stanów Zjednoczonych dla polskiego sojusznika.
Obecnie Polska nie bierze udziału w żadnym programie pomocowym, a kupuje sprzęt z półki.

~dojna zmiana

Tajne nagrody w Sejmie i u prezydenta. Próbują to ukryć!
Oto oficjalne wysokości przyznanych nagród w Maju 2020
Marszałek Sejmu 920 tyś złotych
Minister Ziobro 450 tyś złotych
Wiceministrowie Sprawiedliwości 230 tyś złotych
Minister Zdrowia 600 tyś złotych
Wiceminister Zdrowia 280 tyś złotych
Minister Rolnictwa 220 tyś złotych
Wiceministrowie po 90 tyś złotych
Nadto Kancelaria Sejmu udzieliła nieoprocentowanej pożyczki
Marszałek Sejmu w wysokości 300 tyś złotych
Identyczną pożyczkę uzyskał Zbigniew Ziobro.
Nie pytajcie mnie o dowody, bo dowody wchodzimy po Janie Chrzcicielu czyli po 23, bliżej 26

~ale smród

Ja cie same sukcesy...końcowy Gierek...

~bez trybu

W USA awantura po zaproszeniu Dudy. "Natychmiast odwołać" !!!
Spotkanie Dudy z Donaldem Trumpem w USA pod znakiem zapytania? Szef Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów Eliot L. Engel domaga się "natychmiastowego" odwołania wizyty. Polityk zarzuca polskiemu prezydentowi m.in. autokratyczne tendencje i promowanie "przerażających" homofobicznych stereotypów. Amerykański polityk wezwał Donalda Trumpa do "natychmiastowego odwołania" spotkania z Dudą.

e2rds

he hee, już ci pisałem kiedyś, że pusty dzban można czymś wartościowym napełnić ty pełny pisuarze, a myślę, że wiesz czym można napełnić pisuar i lepiej nie zabieraj głosu tłumoku.

~Tygrees

Do amona a co kogo obchodzi ul w stalowej wsi

~Edek

A gdzie łącznik z ulicą energetyków?????

~Lesca

Chyba logos porabalo 10 milionow za 1 kilometer tylko robic interesy

Maurito

To jest właśnie minus przetargów. W Polsce wygrywa ten z najniższa ceną. A przykładów jak się to kończy w Stalowej jest wiele... Trybuna od ul Hutniczej, blok parowo gazowy w elektrowni. Skarpa, Błonia...

~amon

a co nas gówno obchodzi ulica w nisku

e2rds

Bzdura, ulewy zniszczyły nasyp na odcinku VIVO do działek na już ułożonym asfalcie. Po prostu pobocza spłynęły, jak tak zostanie wybudowana reszta, to będzie gorzej jak stara VIVO do Agatówki.

jabar

najniższa cena i najgorsza jakość robót raczej nikt nie oferuje jakości za bezcen