Polisa na życie – czy warto ją posiadać?

Image

Ubezpieczenie na życie nie jest obowiązkowe, ale jest doskonałym zabezpieczeniem najbliższych na przyszłość. Nie możemy przewidzieć tego, co wydarzy się jutro, a co dopiero za wiele lat. Polisa to przede wszystkim rodzaj gwarancji przyzwoitego bytu dla dzieci czy małżonka.

Polisa na życie to forma zabezpieczenia członków rodziny na wypadek śmierci np.: taty, który był żywicielem rodziny. Jeśli zmarły uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, to najbliżsi otrzymają świadczenia równe wysokości sumy ubezpieczenia. Jak wybrać ubezpieczenie na życie? Co powinna zawierać polisa? Komu należy się wypłata i w jakich okolicznościach? Więcej na temat formy ubezpieczenia, jak je wybrać w artykule „Ubezpieczenie na życie. Czy warto je kupić, jakie wybrać?”. My skupimy się na tym, co oferuje ubezpieczenie najbliższym, czyli najważniejszych aspektach dla rodziny ubezpieczonego.

Stabilność finansowa rodziny i podpora zobowiązań finansowych

Ubezpieczenie na życie nie zwróci ukochanego taty czy mamy, ale zapewni nawet na wiele lat byt rodzinie, kiedy zabraknie jedynego jej żywiciela. Kwoty, o jakich mowa, są zależne od okresu ubezpieczenia i wysokości wynagrodzenia. W przypadku średniej krajowej i przynajmniej 4-letniego okresu ubezpieczeniowego wypłata z tytułu ubezpieczenia na życie może wynieść 150 tys. zł. Są to ogromne pieniądze, które zagwarantować mogą nie tylko egzystencję, ale dalsze kształcenie dzieciom nieletnim, które nie mogą jeszcze zarobkować.

Ubezpieczenie na życie to także zabezpieczenie wobec zobowiązań finansowych zmarłego. Jeśli zmarły posiadał kredyt hipoteczny lub gotówkowy nieubezpieczony, to zobowiązanie może przejść na żonę i dzieci. Trudno spłacać zobowiązania, jeśli utraciło się przychód. Wysoka wypłata z polisy na życie może pomóc uregulować wszelkie zobowiązania finansowe.

Leczenie, rehabilitacja…

Niestety, ale często wypadek śmiertelny związany jest z wieloma próbami ratowania życia i zdrowia. Są to także dodatkowe koszty, które mogą obciążyć rodzinę tragicznie zmarłego członka. Jeśli wypadek nie doprowadził do zgonu, a wywoła trwały uszczerbek na zdrowiu, to wypłata z polisy na życie może pokryć również koszty rehabilitacji ubezpieczonego.

Jeśli w wypadku brała również udział inna osoba, która została ciężko ranna, okazać się może, że wymaga kosztownej i długiej rehabilitacji. Wypłata z ubezpieczenia społecznego nie wystarczy na drogą i skuteczną rehabilitację, dlatego koszty pokryć może wypłata z polisy na życie.

Polisa na życie zapewni dobry start dzieciom

Niestety, ale zdarza się, że w wypadku giną rodzice i dzieci pozostają same. Wypłata z ubezpieczenia na życie zapewni dzieciom nie tylko godne życie, ale także start w przyszłość, przez możliwość edukacji publicznej, odbywania kursów, szkoleń. Sumy ubezpieczeń bywają tak duże, że często mogą wystarczyć dzieciom do osiągnięcia pełnoletności i możliwości samodzielnego zarobkowania i życia.

Polisa ubezpieczeniowa to także poczucie bezpieczeństwa, które daje stabilizacje i ubezpieczonemu, i jego rodzinie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Anna

Mnie i mężowi fajną, niedrogą polisę udało się kupić w Centrum Finansowo-Ubezpieczeniowym na przeciw hali targowej. Najpierw porównaliśmy oferty kilkunastu towarzystw, po czym wybraliśmy prawie najtańszą polisę. Mają fajne ceny na OC. JAk się będzie nam kończyć przyjdziemy do nich.

~SID

Pewnie że nie warto. Kolejne oszustwo firm ubezpieczeniowych. Wpłacasz pieniądze przez wiele lat a później firma znika albo trzeba stoczyć ciężką batalię z taką firmą żeby wywalczyć swoje odszkodowanie.