Dwie kobiety padły ofiarą oszustów

Image
Stalowowolska Policja ostrzega przed oszustami. Pomimo licznych apeli nie udało się uchronić dwóch mieszkanek Stalowej Woli. We wtorek kobiety padły ofiarą oszustów - jedna straciła 20 tys. złotych, druga ponad 23 tysiące złotych. Apelujemy o szczególną ostrożność.

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają oszuści i co robić, aby nie paść ich ofiarą. We wtorek, stalowowolska policja otrzymała 15 zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy. Niestety dwie mieszknki naszego powiatu padły ofiarą oszusta. Jak ustalono w obu przypadkach zadzwoniła do nich kobieta podająca się za policjantkę i oświadczyła, że ich córka spowodowała śmiertelny wypadek i potrzebne są pieniądze na polubowne załatwienie sprawy. Obie pokrzywdzone przekazały pieniądze kobiecie, która przyjechała do ich miejsca zamieszkania. Kiedy seniorki zorientowały się, że padły ofiarą oszustwa, było już niestety za późno. 90-letnia mieszkanka Stalowej Woli straciła ponad 23 tys. złotych, zaś 74- latka 20 tys. złotych.

Przypominamy:

Przestępcy stosują różne metody, aby wzbudzić nasze zaufanie. Pod żadnym pozorem nie przekazujmy pieniędzy obcym. Wnikliwie weryfikujmy przekazane nam informacje. Sprawdzajmy, czy ich intencje są szczere. Pamiętajmy, że funkcjonariusze instytucji państwowych nigdy nie proszą o przekazanie im jakichkolwiek pieniędzy. W razie wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji lub zadzwońmy na numer alarmowy 112.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców, dziadków, sąsiadów o tym, że są ludzie, którzy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą oszczędności życia.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.