Minister Sportu wizytowała Podkarpacie

Image

Minister Sportu Danuta Dmowska- Andrzejuk przebywała z wizytą w województwie podkarpackim. Wręczyła bony z programu rządowego KLUB, przedstawicielom lokalnych organizacji sportowych.

W związku z tym odbyła się konferencja prasowa z jej udziałem na terenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Wcześniej minister odwiedziła Kępie Zaleszańskie i Agatówka, gdzie powstaje infrastruktura sportowa. Po konferencji prasowej udała się jeszcze do Pysznicy i Zaklikowa, gdzie tworzone są podobne miejsca sportowo- rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.

- W tym roku zwiększyliśmy kwotę dofinansowania do 55 mln zł po to, żeby zwiększyć możliwość sfinansowania klubów sportowych i tak też się stało. Wnioski, które zostały złożone formalnie poprawnie, dostały dofinansowanie. Na Podkarpaciu klubów, które otrzymały wsparcie Ministerstwa Sportu w ramach rządowego programu KLUB jest ponad 650 (wnioski zaopiniowane pozytywnie), stąd moja tu wizyta, bo jest to jedno z trzech województw, które wniosków miało najwięcej. Cieszę się, że w ramach tego programu kwota dofinansowania będzie mogła przekazana być wyjątkowo w całości na wynagrodzenia trenerów, bo właśnie od trenerów, osób pracujących z młodzieżą dużo zależy, czy pójdą tą stroną sportową, czy będą mieli wsparcie, dlatego cieszę się, że to dofinansowanie będzie można przekazać na to wynagrodzenie, na tę pracę jaką wkładacie państwo w rozwój polskiego sportu. Przyjechaliśmy też tutaj zobaczyć jak mniejsze miejscowości sobie radzą, jak wspaniale budują się stadiony, co właśnie możemy zaobserwować tutaj, w Stalowej Woli- mówiła Minister Sportu Danuta Dmowska- Andrzejuk.

I jak podkreśliła, sport odegra kluczową rolę w czasie powracania do normalności po pandemii koronawirusa. Symboliczne bony otrzymali:

Aquila Stalowa Wola. Uczniowski Klub Sportowy UKS „Siódemeczka”, Międzyszkolny Klub Sportowy Ring Sikorski, Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola, Akademia Piłkarska Stalowa Wola, Parafialny Klub Sportowy San, Centrum Edukacji Sportowej Vega, CSM Kuźnia Koszykówki, San Kłyżów, LKS Sanna Zaklików, Klub Sportowy Czarni Lipa, Huragan Zdziechowice, Klub Sportowy Wola Rzeczycka, Wichry Rzeczyca Długa, Klub Sportowy z Żabna, LZS Zbydniów, Uczniowski Klub Sportowy Dwójka Stalowa Wola.

Rządowy program KLUB to kompleksowe wsparcie dla małych i średnich klubów sportowych. Program skierowany jest do klubów sportowych jedno- jak i wielosekcyjnych (działających w formie stowarzyszenia), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych. Otrzymane środki przeznaczone są na: wynagrodzenie trenera, zakup sprzętu sportowego, organizację obozu sportowego.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Olo

ale o co chodzi? przelewem nie mogła posłać?

~Prawda

I już się zaczęły hejty.
PO ma dla mieszkańców Stalowej Woli TYLKO NIENAWIŚĆ!

~aaa

przemówienie miała napisane, czy dukała jak w obronie Szumowskiego?

~@mieszkaniec

Komentarze nienawistnie czy komentarze realistyczne Zdolna młodzież nie ma się gdzie rozwijac,a szkoła sportowa jest zniszczona Kazdy normalny widzi,że nie ma tam nawet dzieci i brakuje roczników ..Pan Nadbereż@ny dwoi się i troi żeby kogoś przekonać tylko fakty są jakie są .
Gdyby nie te fakty,,,,

~avim

Brawo niech zdolna młodzież rozwija swoje talenty, a nie tylko komórka, tablet, komputer...

~mieszkaniec

Tylko od razu uprzedzam:
Daruś i inni hejterzy, darujcie sobie te nienawistne komentarze.
Chcecie żeby klękać przed tęczowymi, szanować bo LGBT to ludzie, a plujecie na innych, obrażacie, poniżacie