Minister Sportu wizytowała Podkarpacie

Image

Minister Sportu Danuta Dmowska- Andrzejuk przebywała z wizytą w województwie podkarpackim. Wręczyła bony z programu rządowego KLUB, przedstawicielom lokalnych organizacji sportowych.

W związku z tym odbyła się konferencja prasowa z jej udziałem na terenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Wcześniej minister odwiedziła Kępie Zaleszańskie i Agatówka, gdzie powstaje infrastruktura sportowa. Po konferencji prasowej udała się jeszcze do Pysznicy i Zaklikowa, gdzie tworzone są podobne miejsca sportowo- rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.

- W tym roku zwiększyliśmy kwotę dofinansowania do 55 mln zł po to, żeby zwiększyć możliwość sfinansowania klubów sportowych i tak też się stało. Wnioski, które zostały złożone formalnie poprawnie, dostały dofinansowanie. Na Podkarpaciu klubów, które otrzymały wsparcie Ministerstwa Sportu w ramach rządowego programu KLUB jest ponad 650 (wnioski zaopiniowane pozytywnie), stąd moja tu wizyta, bo jest to jedno z trzech województw, które wniosków miało najwięcej. Cieszę się, że w ramach tego programu kwota dofinansowania będzie mogła przekazana być wyjątkowo w całości na wynagrodzenia trenerów, bo właśnie od trenerów, osób pracujących z młodzieżą dużo zależy, czy pójdą tą stroną sportową, czy będą mieli wsparcie, dlatego cieszę się, że to dofinansowanie będzie można przekazać na to wynagrodzenie, na tę pracę jaką wkładacie państwo w rozwój polskiego sportu. Przyjechaliśmy też tutaj zobaczyć jak mniejsze miejscowości sobie radzą, jak wspaniale budują się stadiony, co właśnie możemy zaobserwować tutaj, w Stalowej Woli- mówiła Minister Sportu Danuta Dmowska- Andrzejuk.

I jak podkreśliła, sport odegra kluczową rolę w czasie powracania do normalności po pandemii koronawirusa. Symboliczne bony otrzymali:

Aquila Stalowa Wola. Uczniowski Klub Sportowy UKS „Siódemeczka”, Międzyszkolny Klub Sportowy Ring Sikorski, Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola, Akademia Piłkarska Stalowa Wola, Parafialny Klub Sportowy San, Centrum Edukacji Sportowej Vega, CSM Kuźnia Koszykówki, San Kłyżów, LKS Sanna Zaklików, Klub Sportowy Czarni Lipa, Huragan Zdziechowice, Klub Sportowy Wola Rzeczycka, Wichry Rzeczyca Długa, Klub Sportowy z Żabna, LZS Zbydniów, Uczniowski Klub Sportowy Dwójka Stalowa Wola.

Rządowy program KLUB to kompleksowe wsparcie dla małych i średnich klubów sportowych. Program skierowany jest do klubów sportowych jedno- jak i wielosekcyjnych (działających w formie stowarzyszenia), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych. Otrzymane środki przeznaczone są na: wynagrodzenie trenera, zakup sprzętu sportowego, organizację obozu sportowego.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kicia prezesa

Kaczyński, nie będąc pewnym wygranej Dudy w wyborach prezydenckich, ma rozważać różne polityczne scenariusze, które pozwolą na reelekcję obecnego prezydenta - pisze "Super Express". "Kiedy pojawił się Trzaskowski, boimy się, że przegramy. Nie wykluczam, że w ostatnim momencie zostanie wprowadzony stan wyjątkowy, żeby odłożyć wybory" - twierdzi informator gazety.
Po tych ludziach spodziewam się wszystkiego. W PiS widać coraz większy strach przed porażką Dudy, a raz zdobytej władzy nie będą chcieli oddać. Ale Rafał Trzaskowski wygra wybory w lipcu, w sierpniu, czy we wrześniu. Jesteśmy przygotowani na każdy wariant - komentuje szef PO Borys Budka.

~Opin

Marna ta akcja propagandowa. Wizytacje jak za komuny? Stadion jak na 3 ligę lub 4 jest super. Miasto z ogromnymi tradycjami sportowymi w różnych dyscyplinach dziś „świętuje” zapaść w każdej z dyscyplin: piłka, kosz męski i kobiecy, siatka, pływanie, że o boksie i lekkoatletyce nie wspomnę. Za to spółek zarządzających obiektami i sekcjami mamy aż za nad to i wszędzie prezesy, dyrektory, menagery/

~warte uwagi!

"Donald Trump potwierdził donie­sienia prasy, że część żołnierzy USA zostanie wycofana z Niemiec. Kluczową rolę w negocja­cjach na ten temat pełni doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych Richard Grennell. Jest on zdekla­rowanym gejem i architektem glo­balnej kampanii pod auspicjami Waszyngtonu, której celem jest walka z dyskryminacją spo­łeczności LGBT. I wszystko wskazuje na to, że Andrzej Duda dowiedział się o tym fakcie dopiero po tym, jak porównał ideologię LGBT do bolszewizmu" - pisze Dziennik Gazeta Prawna. A przecież w Polsce na wysokich stanowiskach zasiadają "homosie" tylko się do tego nie przyznają! sprawa jest tajemnicą poliszynela doskonale znaną dziennikarzom i politykom, no i oczywiście tajnym służbom…

~jajaJakBerety

Dziennikarze ustalili że, 50 respiratorów które rzekomo dojechały do Polski, nie zostały w ogóle wysłane, ponieważ producent nic nie wie o takim zamówieniu. Ponadto producent odcina się od firmy pośredniczącej w zakupie z ministerstwem. Nie rozmawiał ani z ta firmą, ani z nikim z polskiego ministerstwa zdrowia.

~Edek

To już kolejny taki sondaż. Andrzej Duda nie tylko traci w pierwszej turze, ale nawet przegrywa wybory w drugiej. I to nie z jednym, a z dwoma kandydatami – Rafałem Trzaskowskim i Szymonem Hołownią.

~Trzaskowki

Wszędzie ci sami statyści , zasilający szeregi PIS .Za darmo? Nasuwa się odpowiedz za+

~Cuchnie coś

Adrianku to już jest koniec czas zbierać Zybertowiczów, Panderę i wyp... z pałacu. Władzę należy wymieniać jak pieluchy z tych samych powodów!

~ala

Czyżby nakaz noszenia masek ich nie obowiązywał?

~Darek

Ja nie mogę wyjść z tej ubikacji no pomóżcie mi w końcu!!

~wojtek

Są też tacy na spotkaniu z Panią Min.których dobrze znam i wiem że głosują na PO.Ale rękę wyciągają po kasę od PiSu.

~Cytat

"Przede wszystkim należałoby się przyjrzeć temu, jak Trzaskowski rządzi w Warszawie. Tu powodów do zachwytu raczej brakuje."
Andrzej Szlęzak, ex-prezydent Stalowej Woli

~Dixi

Przypadek jestes tak głupi ze mi cie az szkoda.

~siwy

super. juz macie mój głos

~Przypadek?

Hejt dzisiaj umiarkowany (jak do tej pory) bo wierchuszka totalnych pojechała na spęd z Rafałkiem do Radomia.
Czyżby wstydzili się przy znajomych z partii wstawiać nienawistne posty i tylko na szybko z kibelka? smiech2 smiech2

~ALFONS

DAN MASZ RACJĘ POZDROWIENIA DLA VINCETA

~Dan

Ministra Mucha z PO nic by nie wręczyła bo się nie należy i cytując Vincenta "ni ma piniendzy".

StaLoveWola

Do lgbtss
Nie wiem zapytaj matki to Ci da odpowiedź na to nurtujące pytanie

~LGBTSS

Powiedzcie mi zwolennicy Trzaski czy łażenie po ulicy z piórami w du*ie, na czworakach na smyczy w masce psa jest normalne?

~jajaJakBerety

Obiecuje adrian wielkie zmiany. Chyba zmiana wkładu w cienkoPiSie ?

~mydlą oczy

Duda przestań się ośmieszać, ty nawet nie wiesz o czym mowisz ... z 500+ korzysta mniej niż 20% Polakow, emerytom dali 1000 a zabrali kilka tysiecy za pomocą inflacji, okradaja Polakow z oszczednosci bo Glapinski obniżył stopy procentowe do zera, co przy bardzo wysokiej inflacji oznacza że Polacy tracą swoje oszczednosci. Najwiecej tracą emeryci, którzy tracą oszczednosci które gromadzili przez cale zycie. WZROST WYNAGRODZEN, ALE PISOWCOW ... Janina Goss emerytka przyjaciółka rodziny Kaczyńskich wydoila juz 500 tys z BOS i PGE, Jasinski aktywista PZPR przyjaciel Kaczynskiego wydoil kilka milionow z PKN Orlen, Kraczkowski były poseł PiS wydoil już kilka milionow z PKO BP, żona i brat Z i o b r o oraz syn Przylebskiej doja kasę ze spółek kontrolowanych przez państwo, kwoty nieznane ale bardzo wysokie, dzięki Glapinskiemu była zona Kaminskiego doi kase w NBP, a jego syn w BS, a panienki Glapinskiego biora po 500-700 tys. Zona Sobolewskiego posła PiS doi kasę z PKN Orlen (tak jak Szewczak ten od SKOKow Biereckiego), a poniewaz jest strasznie pazerna to jeszcze z rad nadzorczych 4 spółek kontrolowanych przez państwo. I tak bez konca. W normalnym swiecie to sie nazywa korupcja. ... hejterzy z TVPIS biora po kilkaset tysięcy (Ogórek - 600), Sakiewicz, Karnowscy po kilka milionow ... INWESTYCJE ... jakie inwestycje ? miala być fabryka samochodow elektrycznych ktora miala produkować milion samochodow elektrycznych a nie ma zadnego, miała być odbudowa przemysłu stoczniowego a nie ma nic, miała być odbudowa górnictwa, a jest katastrofa u rekordowy import węgla z Rosji, miała być elektrownia w Ostrołęce a wyrzucili w błoto miliard, miało być mega lotnisko a jest tylko zarząd który bierze po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie za pilnowanie trawy, miały być mosty nie wybudowali żadnego, i tak dalej.
Jak długo jeszcze będziecie ten naród otumaniać???

~@Mamy Dość

No jeszcze trzeba doliczyć wyborców innych kandydatów którzy wiadomo kogo nie poprą, bo mądrość nimi kieruje!!!

~@Gann

Wolisz takiego półgłówka którego ty wspierasz?smiech2

~Mamy Dość

W najnowszym sondażu IBRIS, w II turze wyborów prezydenckich, Rafał Trzaskowski jest już zaledwie 0,8% za Andrzejem Dudą!

~Gann

Już się skończyło spotkanie z Trzaską w Radomiu i hejter wstawia jak oszalały posty.
Człowieku macie tylko nienawiść dla nas!
Dziękuję za takiego kandydata co go hejterzy wspierają

~rodzina

- Zbierałem podpisy dla Rafała Trzaskowskiego, byłem na jego wiecu we Wrocławiu i wspieram całym sercem tego kandydata na prezydenta - powiedział w programie "Tak jest" TVN24 Franek Broda, siostrzeniec Mateusza Morawieckiego.

~z internetu

KOLEJNE SAMOPODPALENIE - PROTEST PRZECIWKO RZĄDOM PISU
Przed Sejmem podpalił się mężczyzna. W proteście przeciwko rządom PiS. Zdołano go ugasić. -Chyba miał benzynę, bo woda nie gasiła tego - mówi Rafał z Miasteczka Wolności, który brał udział w akcji ratunkowej. Także policjanci pomagali. Mężczyznę zabrała teraz karetka

~do:@aaa

Bo Trzaskowski zna pięć obcych języków a Adri@n tylko dwa, jak prezes - przy butach!!!

~Balbina

A dlaczego nie przyjechał wybitny polski narciarz? Taką okazję lansu wyborczego ominął?

~@aaa

A niech by miała nawet napisane, byle mądrze mówiła. Widzieliście jak Trzaskowski na spotkaniu rozmawiał płynnie z dziennikarzami po angielsku? A adrianek duka jak nierozgarnięty. A przy Trampie fotografuje się jak kelner przy gościusmiech2

~Cycu

Młoda szczupła i wysoka. Ciekawe jakie talenty i umiejętności zadecydowały o dostaniu tak eksponowanego stanowiska smiech2