Minister Sportu wizytowała Podkarpacie

Image

Minister Sportu Danuta Dmowska- Andrzejuk przebywała z wizytą w województwie podkarpackim. Wręczyła bony z programu rządowego KLUB, przedstawicielom lokalnych organizacji sportowych.

W związku z tym odbyła się konferencja prasowa z jej udziałem na terenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Wcześniej minister odwiedziła Kępie Zaleszańskie i Agatówka, gdzie powstaje infrastruktura sportowa. Po konferencji prasowej udała się jeszcze do Pysznicy i Zaklikowa, gdzie tworzone są podobne miejsca sportowo- rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.

- W tym roku zwiększyliśmy kwotę dofinansowania do 55 mln zł po to, żeby zwiększyć możliwość sfinansowania klubów sportowych i tak też się stało. Wnioski, które zostały złożone formalnie poprawnie, dostały dofinansowanie. Na Podkarpaciu klubów, które otrzymały wsparcie Ministerstwa Sportu w ramach rządowego programu KLUB jest ponad 650 (wnioski zaopiniowane pozytywnie), stąd moja tu wizyta, bo jest to jedno z trzech województw, które wniosków miało najwięcej. Cieszę się, że w ramach tego programu kwota dofinansowania będzie mogła przekazana być wyjątkowo w całości na wynagrodzenia trenerów, bo właśnie od trenerów, osób pracujących z młodzieżą dużo zależy, czy pójdą tą stroną sportową, czy będą mieli wsparcie, dlatego cieszę się, że to dofinansowanie będzie można przekazać na to wynagrodzenie, na tę pracę jaką wkładacie państwo w rozwój polskiego sportu. Przyjechaliśmy też tutaj zobaczyć jak mniejsze miejscowości sobie radzą, jak wspaniale budują się stadiony, co właśnie możemy zaobserwować tutaj, w Stalowej Woli- mówiła Minister Sportu Danuta Dmowska- Andrzejuk.

I jak podkreśliła, sport odegra kluczową rolę w czasie powracania do normalności po pandemii koronawirusa. Symboliczne bony otrzymali:

Aquila Stalowa Wola. Uczniowski Klub Sportowy UKS „Siódemeczka”, Międzyszkolny Klub Sportowy Ring Sikorski, Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola, Akademia Piłkarska Stalowa Wola, Parafialny Klub Sportowy San, Centrum Edukacji Sportowej Vega, CSM Kuźnia Koszykówki, San Kłyżów, LKS Sanna Zaklików, Klub Sportowy Czarni Lipa, Huragan Zdziechowice, Klub Sportowy Wola Rzeczycka, Wichry Rzeczyca Długa, Klub Sportowy z Żabna, LZS Zbydniów, Uczniowski Klub Sportowy Dwójka Stalowa Wola.

Rządowy program KLUB to kompleksowe wsparcie dla małych i średnich klubów sportowych. Program skierowany jest do klubów sportowych jedno- jak i wielosekcyjnych (działających w formie stowarzyszenia), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych. Otrzymane środki przeznaczone są na: wynagrodzenie trenera, zakup sprzętu sportowego, organizację obozu sportowego.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~INTELIGENT

Do tulipan, cieciu hejterze ie będzie żadnej drugiej tury bo zwycięstwo już dawno ma w kieszeni PAN PREZYDENT DOKTOR PRAWA ANDREJ DUDA. Ty przytaczasz sondażownie która KOMOROWSKIEMU dawała w pierwszej turze 5 lat temu 70 procentowe poparcie a miał 20 procentowe poparcie. Jeśli zagłosujesz na Trzaskoskiego to tylko zmarnujesz swój głos. Ale po co ja ciebie uczę polityki?

~tulipan

Jest najnowszy sondaż ws. wyborów 2020. Andrzej Duda może obawiać się o pewną reelekcję. Jak wynika z badania, Rafał Trzaskowski wygrałby II turę wyborów z minimalną przewagą.

~pioter

Roman P. milo widziec pozdrawiam idola z dziecinstwa zdrowia zycze

~Edward

Pomożecie. No to co pomożecie? Pomożemy . Propaganda sukcesu za pieniądze z zadłużenia? Czasy się zmieniają, a metody te same.

~jajaJakBerety

Wybory prezydenckie 2020. A poseł PiS Bartosz Kownacki pyta o masturbację w żłobkachsmiech2 Pewno skoro do tej pory się nie ożenił to go jara i ćwiczy tylko zmianę ręki i wali....

~z internetu

"Centralny Port Komunikacyjny to ściema". Rada społeczna przerywa milczenie!

~ssmiech

To ministerstwo nie ma konta zeby kase przelac ze az musiala minister osobiscie przyjezdzac? ta farsa z wreczaniem, nas podatnikow kosztowala przynajmniej 10 tys zl Tak trzymac dojna zmiano ale juz niedlugo cale szczescie .

~Jarosław

Zrozumcie ! Nie możecie nic robić bez zgody najwyższego Prezesa ! Inaczej to jest działanie POtęgujące CHAOS ! A CHAOS jest związany z POstępującą silą próbująca oderwać nas od Koryta ! A to jest ZŁE !!! Bo tylko my wiemy co jest dla was dobre !

~to są jaja

Podczas debaty prezydenckiej telewizja TVP Info zamieściła na swoim koncie twitterowym sondę z pytaniem, kto według internautów wygrał to starcie kandydatów. Sonda została jednak unieważniona, gdy dużą przewagę uzyskał Rafał Trzaskowski.

~taka prawda

TVPiS puściła się poręczy. Najbardziej żenujące w debacie były pytania. Jakiś półgłówek je przygotowałsmiech2

~Menelowe+

- Aby przyjąć euro, Polacy muszą zarabiać europejskie pensje - powiedział podczas debaty w TVP Duda. Rafał Trzaskowski tłumaczył, aby skupić się na inwestycjach w samorządach, a Stanisław Żółtek odniósł się do polityki społecznej: - 500+, 5000+, a może Menelowe+? - ironizował.

~Tomasz

Najpierw kłoda pod nogi w postaci krótkiego czasu na zebranie podpisów, teraz debata idiotyczna w TVP. Jak się skończyło w pierwszym przypadku wszyscy wiemy. Pod kandydaturą Rafał Trzaskowskiego podpisało się 2 mln Polaków. Myślę, że efekt najgłupszej i najbardziej tendencyjnej debaty po 89 roku będzie równie druzgocący.
Polska potrzebuje zmian. Polska potrzebuje silnego prezydenta. Polska i Polacy zamiast tępej propagandy, potrzebują wsparcia w mnożących się problemach. #Trzaskowski2020 wygramy❗️

~kosa

Lans musi być! Podkarpackie Centrum Pitolenia Nagminnego!

~młot

Ja się pytam, czy nie mozna było tej kasy wysłać elektronicznie do kazdego z samorzadów tylko gonic samochód z panią w taki upał? Pytam także jakie to generuje koszty bowiem jak dowodzi praktyka pieniądze zostaną wysłane elixirem i nikt z tych odbierających szczęśliwców ich widzieć nie będzie fizycznie. Do tego pani zademonstrowała arogancję do przepisów o tzw. "reżimie sanitarnym" co zostało naśladowane w sposób godny ubolewania przez samorządowców(brak rękawiczek, przyłbic nie wspomnę o luksusowych maseczkach od min. Szumowskiego). Czy pandemia w mieście to już przeszłość i można sobie bimbać z obostrzeń? Fatalną rzeczą jest to, że przykład idzie od samej góry. Niech teraz ktoś powie, że ryba nie psuje się od... głowy!

~doda

Widać gołym okiem, że u pani minister jest woda w piwnicy...!

~toto

Wcale nie wizytowała a rozdawała w kampanii PAD nieswoje pieniądze! Kupowanie grzeczności i usług jakoś dziwnie się kojarzy z najstarszą profesją lub współczesnie korupcją polityczną! Ona taka sama dobra jak wypalił kiedyś na spotkaniu z mieszkańcami PAD, że '13" to jest dar od niego i rządu a oplata za śmieci to niedobry samorząd. Koniecznie trzeba go zapytać na następnym mitingu czy nie podpisywał bezrefleksyjnie jakiejś ustawy podwyższającej opłaty za... śmieci? Czego ludzie dają się nabijać w butelkę? Nie mogę tego obłudnego fenomenu pojąć! Wy to rozumiecie?

~----

@ taka prawda
Oj Lucjusz na nauki musi cię wziąć.Nie wyrażasz z się po karolicku oj nieładnie.Dupsko?

~~takaprawda

Ci co dzisiaj chcą kopać jutro sami mogą mieć skopane dupsko.

~tabaluga

Skowyt pisowcow juz slychac-po oderwaniu ryi od koryt.

~----

#taka prawda
Co z tobą biedny człowieku.Masz dawać przykład katolicki
Dla rozlużnienia polecam wszystkim filmiki jak prezydent Duda mówi po angielsku.Model katolickiej rodziny siostrzenicy Kaczyńskiego też jest świetny Trzech tatusiów ,trzy małżeństwa,ale stóp pomyłka.Tatusiów zamieniamy .Jest ich dwóch,a pierwszy jak się później okazało wychowywał nieswoje dziecko .Te wszystkie piękne chwile kiedy przyszedł do szpitala zobaczyć niemowlę i głaskał Martę po brzuchu...jaka szkoda
Mało już tak ciemnego ludu jak w Stalowej Woli.Oby wygrał rozsądek .

~takaprawda

Według najnowszych sondaży ,żadnej drugiej tury nie będzie bo aż 69 procent mądrych POLAKÓW zagłosuje na obecnego prezydenta a hejterzy mogą swoje brednie produkować a na końcu prawdziwi POLACY zasadzą kopa w du...pe hejterom.

~emi

Mimoza pisz juz prezydent Trzaskowski pora sie juz przyzwyczaic ze dlugo pis a nie ma

~Login

Ja sie pytam gdzie jest policja żeby rozgonić to zebranie. Nie ma zachowanych odstepow, nikt nie ma maski, rozumiem, ze wszyscy juz wczesniej byli przebadani na wirusa?

~Mimoza

A ekipa hejterów totalnej targowicy ze Stalowej Woli akurat wizytowała radomskie i spęd Trzaski.
Już wiecie skąd tak niewiele hejtu.
Wstyd było przy innych posty wstawiać. Nadrobili nieco w nocy!

~Respekt

Jest Pan Ryszard Andres i jego szkoła z oddziałami sportowymi.Jest genialny wybitny młody człowiek Mateusz Nowak robiący zawrotną karierę
Blyszczący na każdym kroku inteligencją i umiejętnościami..Czego więcej chcieć.Jesteśmy potęgą w edukacji i sporcie Wszystko oparte na wartościach chrześcijańskich jak można przeczytać na stronie szkoły.
Czy jeszcze może być lepiej?

~emi

Pytanie do lukrecjusza n Ile pcpn zarobilo do tej pory pieniedzy?

~@przypadek

@ logika
Rzeczywiście niebywała zbieżność: akurat w tym jednym dniu kiedy nasi stalowowolscy totalniacy pojechali do Radomia' poziom hejtu na portalach spadł o 95%
WIDAĆ WIĘC DOKŁADNIE KTO TE HEJTY WSTAWIA.
A TAK SIĘ ZARZEKALI ŻE SIĘ HEJTEM BRZYDZĄ.
HIPOKRYCI!
WSTYD!

~duszek

podajemy rączki umiech

~cxz

A gdzie Luc? Toż już nie wypada witać takiego szeregowca?

~Logika

No i elegancko hejt opozycyjny powstawiany późną nocą, już po spotkaniu w Radomiu z Trzaskowskim.
Ale oni są prości. Wiadomo już kto hejtuje ze Stalowej Woli.