Ruszył trzydniowy maraton egzaminów ósmoklasistów

Image

16 czerwca o 9:00 ponad 347 tysięcy uczniów z około 12 400 szkół w naszym kraju, a około 560 w Stalowej Woli, podeszło do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. To pierwszy tego typu egzamin oceniany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, z jakim muszą zmierzyć się uczniowie szkół podstawowych. Ważne jest by wypaść jak najlepiej, bo wyniki będą brane pod uwagę w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Z powodu pandemii koronawirusa uczniowie i nauczyciele musieli długo czekać termin. Początkowo uznano, że będzie to 21- 23 kwietnia. Po tygodniach niepewności ostatecznie zdecydowano, że egzamin ósmoklasistów odbędzie się w dniach od 16 do 18 czerwca.

W pierwszej kolejności odbył się egzamin z języka polskiego. Trwał on 120 minut. W kolejnych dniach młodzież będą zdawać matematykę (100 minut) oraz język obcy (90 minut).

Egzamin odbywa się w reżimie sanitarnym. Czekając na wejście do szkoły należało zachować co najmniej 1,5 m odległości. Zdający musieli mieć zakryty nos i usta. Maseczki można było zdjąć dopiero po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej. Do szkoły nie byli wpuszczani rodzice i opiekunowie dzieci. Na teren szkoły nie można było wnosić posiłków. Uczeń mógł jedynie przynieść własną butelkę wody.

Terminy dodatkowe egzaminów ustalono na 7- 9 lipca br. Uczniowie poznają wyniki egzaminów 31 lipca.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~..........

Powodzenia 100 procent pozegnac stare proi krok do przodu nowe znajomosci twarze zawodowka technikum lo i dalej

~mieszkaniec

Daruś krąży po szkołach i sprawdza maseczki?
Taki niby zatroskany o Covid, a Arłuk z jego partii szpitale chciał likwidować smiech2