Umowa na przebudowę drogi w Zdziechowicach już podpisana

Image
Umowa na przebudowę drogi w Zdziechowicach już podpisana

W lipcu rozpocznie się przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Zdziechowice (gmina Zaklików). Umowa z wykonawcą robót została podpisana w dniu 15 czerwca 2020 roku w stalowowolskim Starostwie Powiatowym.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1002R Budki Dolne - Zdziechowice w miejscowości Zdziechowice, to jedna z 3 inwestycji drogowych na terenie Powiatu Stalowowolskiego, dofinansowanych w tym roku w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowany zostanie odcinek drogi o długości 1 750 metrów, a zakres prac obejmie:

- przebudowę jezdni ( nawierzchnia wraz z podbudową),

- budowę ciągu pieszo-rowerowego o długości 1 719 metrów i szerokości 2,65 m,

- odmulenie istniejących rowów,

- przebudowę istniejących zjazdów,

- utwardzenie poboczy kruszywem

- wykonanie oznakowania pionowego, poziomego, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu - przebudowę skrzyżowania z drogą gminną w miejscowości Radna Góra.

Wartość robót po przetargu wynosi 1,7 mln zł, z czego aż 75% tej kwoty, czyli 1,27 mln zł będzie stanowiło dofinansowanie w ramach FDS. – Inwestycja fizycznie rozpocznie się w lipcu i zakończy najpóźniej w październiku tego roku. Co istotne dla mieszkańców – prace będą prowadzone w taki sposób, że przez cały okres remontu droga będzie przejezdna. Chcę podkreślić, że Powiat Stalowowolski systematycznie i konsekwentnie poprawia stan zarządzanych przez siebie dróg na terenie gminy Zaklików. Obecnie będzie to droga w Zdziechowicach, a ostatnio zmodernizowaliśmy drogę Zaklików – Borów – mówi wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.

Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. ze Staszowa.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Tamtejszy

Jakie Budki Dolne, gdzie to jest????