Długi weekend na podkarpackich drogach

Image

Zakończył się długi czerwcowy weekend. W tym czasie na drogach Podkarpacia pojawiło się więcej patroli, a funkcjonariusze pomagali kierowcom poprzez upłynnianie ruchu i eliminację niebezpiecznych zachowań użytkowników dróg. Od środy do niedzieli, na drogach województwa doszło do 18 wypadków, dwie osoby zginęły, a 24 zostały ranne. Policjanci udaremnili dalszą jazdę 61 nietrzeźwym kierowcom. Za przekroczenie prędkości funkcjonariusze zatrzymali 68 praw jazdy.

Jednym z głównych zadań policjantów było ułatwienie ruchu pojazdów na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby funkcjonariusze wyznaczali objazdy, informowali kierowców o ewentualnych utrudnieniach lub ręcznie kierowali ruchem.

Policjanci interweniowali też wobec kierujących, którzy popełniali wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków. Kontrole dotyczyły również stanu trzeźwości kierujących. Na drogi wyjechali policjanci na motocyklach, a także radiowozy, zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory.

Z podsumowania policyjnych działań wynika, że w czasie długiego czerwcowego weekendu na podkarpackich drogach doszło do 18 wypadków, w których ucierpiały 24 osoby, a dwie zginęły. Do najtragiczniejszych wypadków doszło, w środę w Nisku, na drodze krajowej nr 77, gdzie w wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych, zginął 55-letni mężczyzna. Natomiast w sobotę w Porażu w powiecie sanockim, kierujący audi potrącił dwie 14-letnie piesze. Życia jednej z dziewczynek nie udało się uratować.

W ciągu pięciu weekendowych dni policjanci zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 61 nietrzeźwym kierującym.

Niestety dla niektórych kierowców mniejsze natężenie ruchu stało się okazją do tego, by lekceważyć obowiązujące przepisy. Podczas wydłużonego weekendu, podkarpaccy policjanci zatrzymali 68 kierowców, którzy stracili prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~J 23

Do ~rst rste Debilu? Odszukaj artykuł o tym, że 29 października rowerzysta w Stalowej Woli potrącił kobietę na przejściu w wyniku potrącenia zmarła. Otóż rower też zabija. Coraz częściej - dostrzeżono to już na zachodzie u nas jeszcze "niedebile" tego nie widzą.

~xyx

Stalowe Miasto okazało portret sługi Sorosa,a nie kandydata na prezydenta

~rsr rste

no tak tylko samochód zabija a nie rower czy pieszy debilu? poco pisać o pieszych czy rowerzystach jak oni nie maja tylu koni pod stopa i takiej masy jak samochód j23 jesteś debilem i słoma ci wystaje

~J 23

A żaden rowerzysta lub pieszy nie dostał mandatu? Oni nie łamią przepisów?