Pierwsze umowy podpisane

Image

Przed gminami z Podkarpacia czas pracy nad gospodarką wodno-ściekową. Pieniądze z programu PROW 2014-2020 dostanie aż 61 samorządów lokalnych. Podpisy pod pierwszymi umowami złożyli w imieniu zarządu województwa, wicemarszałkowie Ewa Draus oraz Piotr Pilch.

W związku z podjętą uchwałą w sprawie zatwierdzenia zaktualizowanej listy operacji informującej o kolejności przysługiwania pomocy na projekty typu: „Gospodarka wodno-ściekowa” Zarząd Województwa Podkarpackiego 9 czerwca rozpoczął zawieranie umów o przyznanie pomocy. Dofinansowanie trafi do 61 podmiotów z Podkarpacia. Skorzystają z niego samorządy gminne oraz podmioty, które na terenie gmin realizują zadania związane z gospodarką wodno-ściekową.

Realizowane w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” inwestycje dotyczące zaopatrzenia w wodę jak i tworzenia systemów odprowadzania i oczyszczania ścieków są niezmiernie ważne z punktu widzenia poprawy warunków życia mieszkańców podkarpackich wsi. Cieszy nas ponowna możliwość przeznaczenia na ten cel środków pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości przekraczającej 72 mln zł. W aktualnym okresie programowania to już drugi nabór na tego typu inwestycje. W pierwszym zakontraktowaliśmy prawie 96 mln zł, co oprócz zapewnienia podstawowych usług mieszkańcom pozwoliło na stworzenie w wielu miejscowościach infrastruktury umożliwiającej podejmowanie działalności gospodarczej. To również ważny aspekt inwestowania w obszary wiejskie – przypomniał wicemarszałek Piotr Pilch.

Jako pierwsze umowy zawarły gminy: Przemyśl, Dubiecko, Krzywcza, Fredropol, Narol, Pruchnik, Laszki, Tryńcza, Zarzecze, Baranów Sandomierski, Radomyśl nad Sanem, Cmolas, Nowa Dęba, Ulanów, Zaleszany, Dzikowiec, Kolbuszowa, Niwiska oraz Zakład Usług Komunalnych SP. z o.o. w Lubaczowie, Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Radymno Sp. z o.o. a także Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Pysznicy.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich obejmuje szerokie spektrum działań na rzecz poprawy jakości życia na podkarpackiej wsi. Infrastruktura wodno-ściekowa wpisuje się w tworzenie dobrych warunków i zaspokajanie potrzeb mieszkańców. W tym zakresie samorządy bardzo aktywnie podejmują inwestycje. Samorząd wojewódzki pozyskał na ten cel 178 394 395 zł, które dzisiaj zostały rozdysponowane pomiędzy samorządy gminne naszego Podkarpacia. Pragnę pogratulować wszystkim wnioskodawcom, którzy podpisali umowy na realizację swoich projektów - dodała wicemarszałek Ewa Draus.

W wydarzeniu wzięli również udział poseł na Sejm RP Teresa Pamuła oraz senator RP Mieczysław Golba.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~podatnik

A ja po raz kolejny pytam p.Nadbereznego kiedy wykosi /pierwszy raz w tym roku /trawe w rejonie smietnika przy Wankowicza i Koper 5na os.Hutnik.To przechodzi ludzkie pojecie by byc tak gluchym i odpornym na sygnaly mieszkancow.Przeciez ten rejon jest tak zaniedbany juz od dawna i trudno by tego nie zauwazyc.

~balbina

Hej suwerennie czy dalej klaskać będziesz na kompromitującego Polskę „ojcanarodu”?

~Litości!

Biskup Antoni Długosza podczas Apelu Jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze stwierdził, że "dwaj przedstawiciele naszej władzy, uobecniają charyzmat dwóch ewangelistów". "Ewangelista Mateusz - premier Morawiecki - pochyla się nad egzystencją naszego narodu, by żyło się lepiej. Z kolei ewangelista Łukasz - profesor Szumowski - jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie" - ocenił biskup Długosz. A Jezusem pewnie jest Jarosław Kaczyński smiech2. Tak oto hierarchowie ośmieszają i kompromitują Polski Kościół!

~Polexit?

Sankcje wobec Polski Już się zaczęły sankcje wobec Polski. Szczyt strefy euro bez nas. Morawiecki sobie nie radzi. Komisji Europejskiej wciąż nie przekonują tłumaczenia Morawieckiego i jego ministrów na temat zmian w sądownictwie, jakie przeforsował PiS. Najważniejsze państwa UE stoją murem za Komisją. A Macron i Merkel przedstawili wspólne propozycje dotyczące przyszłości Europy na szczycie strefy euro, na który Polska nie została zaproszona. Pierwszy raz od dawna! Polski przy stole rozmów nie było, i wcale nie dlatego, że nie zamieniliśmy jeszcze złotego na euro. Z poprzedniego szczytu Morawiecki wyjechał przed jego zakończeniem, bo śpieszył się na opłatek PiS w Sejmie, więc tym razem w ogóle nie dostał zaproszenia. Gdy Merkel i Macron zaczynali szczyt strefy euro, Morawiecki na konferencji prasowej mówił krajowej prasie, że ma za sobą „niezwykle udany szczyt”. W ten sposób starał się odwrócić uwagę od swojej nieobecności na sali obrad.

~ Balbina

To chyba jedyny dom spokojnej starości pilnowany aż przez tylu stróży prawasmiech2

~Pomyślcie

Półtora miliona kosztuje nas służba policji pilnującej chałupy niedołężnego starowinka! Ludzi my jesteśmy w Europie czy do wyznawców sekty to nie dociera? Czy nie może nim zająć się bratanica albo jakieś hospicjum?